Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Evropa - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Evropa v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Evropa FAQ

Lyžařská střediska a lyžování v Evropě

Evropa je kontinentem s nejdelší historií, pokud jde o lyžařskou turistiku a lyžování samotné. Kolébkou tohoto sportu v Evropě je Norsko, odkud pochází dochované zmínky o lyžích staré víc než 4000 let. Počátky lyžování v dnešním pojetí se v Evropě datují do 80. let 19. století, kdy bylo vynalezeno vázání. Z Norska se potom lyžování šířilo po celé Evropě. V druhé polovině 19. století se začala rozvíjet i zimní turistika - první turisté přišli do Švýcarska před víc než 150 lety. Od té doby se v Evropě vyvinuly stovky lyžařských středisek.

Největší lyžařské oblasti jsou ve Francii, Švýcarsku a Rakousku, skvělé a zajímavé jsou i četné skiareály v Itálii a Norsku. Vynikající možnosti pro zimní sporty nejen pro lyžaře, ale i pro snowboardisty nabízejí stovky lyžařských středisek v České republice, Polsku i na Slovensku. Lyžařská střediska se nacházejí dokonce i na jihu Evropy ve Španělsku.

Na této stránce najdete všechny lyžařské oblasti v Evropě uvedené na OnTheSnow. Pokud nechcete procházet celý seznam, jednoduše použijte naše vyhledávací pole v horní části stránky nebo vyzkoušejte náš Vyhledávač středisek.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.