Benátsko

Cortina d'Ampezzo Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Evropa
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Itálie
Č. 1v Après ski v regionu Benátsko
Všechny recenze

Skiareál

Cortina d'Ampezzo je jedním z nejdůležitějších a nejznámějších lyžařských středisek v Itálii. Je ideální jak pro High Society, tak i pro nás, obyčejné milovníky zimních sportů! V posledních devadesáti letech získala malá obec s 6000 obyvateli celosvětovou proslulost. Tu si vysloužila na jedné straně díky konání významných sportovních událostí, jakými byly zimní olympijské hry v r.1956 nebo Mistrovství světa v lyžování v roce 1932 a 1941, na straně druhé se Cortina už několikrát ocitla na stříbrném plátně jako lokalita např. v úspěšné bondovce „Jen pro tvé oči" nebo v Růžovém panterovi.

 

Tři oblasti, jeden skipas

Sportovcům má Cortina d'Ampezzo hodně co nabídnout. K dispozici jsou zde tři lyžařské areály, které sice nejsou vzájemně propojeny, můžete však ve všech třech použít stejný skipas.

Pod tyčící se Tofana di Mezzo se nachází největší lyžařské středisko Cortina. Spousta modrých sjezdovek vytváří lákavou nabídku hlavně pro rodiny s dětmi. Tato oblast se nachází zhruba ve výšce 2830 m.n.m. Západně od centra Cortiny jsou Cinque Torri. A o pár metrů dál je o něco menší, ale velmi pěkný areál s několika mírnými a středními svahy. Nejznámější černá sjezdovka začíná ve výšce 2930 m na Forcella Staunies. Jeden kilometr dlouhá trať je známá i v zahraničí, jde o jeden z nejznámějších lyžařských svahů Dolomit. Do jednotlivých lyžařských středisek se můžete dopravovat lanovkami nebo skibusy. Skibus nabízí celkem příjemnou alternativu k běžným lanovkám.

 

Úchvatné horské scenérie

Vzhledem ke své minulosti (dějiště zimních olympijských her) nabízí Cortina pestrý výběr z mnoha možností sportovních aktivit. Jednou z lahůdek je určitě jízda v Taxibobu na olympijské bobové dráze. Vyzkoušet ale můžete i snowrafting v nafukovacích raftech a spustit se na nich po sjezdovkách. Samozřejmě že v Cortině najdete i spoustu běžkařských tratí. Úchvatné zdejší scenérie můžete obdivovat ze 75 kilometrů běžkařských stop. Pro rodiny s dětmi je zde Dětský park, kde se postarají o děti už od věku tří měsíců. Snowboardisté se mohou vyřádit ve Funparku na Faloria, kde jsou pravidelně udržované jumpy, raily, ale i U-rampa. Cortina je ale vhodné místo i pro úplné snowboardové začátečníky.

 

Nákupy na Corso Italia

Díky tomu, že si Cortinu oblíbila řada bohatých a slavných osobností, nabízí centrum městečka spoustu nákupních možností. Zvláště Corso Italia, hlavní ulice, je důkazem časté přítomnosti vyšší společnosti. A po nákupech samozřejmě vyhládne.... Kdo má pořádně naditou peněženku (nebo nabitou kreditku), určitě si vybere z řady drahých restaurací s mezinárodní kuchyní. My ostatní s menším rozpočtem si ale také přijdeme na své v kvalitních pizzeriích a dobrých restauracích. Apres-ski se odehrává v duchu energických diskoték a pulzujících barů.

Naplánuj si dovolenou

Cortina d'Ampezzo Ubytování
Lyžařské školy

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

110cm
69cm
46cm
23cm
25cm
43cm
lis
45cm
pro
50cm
led
91cm
úno
46cm
bře

Víc o lyžařském terénu

38%
Modré sjezdovky
49%
Červené sjezdovky
13%
Černé sjezdovky
73
Sjezdovky celkem
120 km
Sjezdovky celkem
7 km
Nejdelší sjezd
120 km
Sjízdný terén
32 ha
Zasněžování
105 km
Zasněžování

Počet vleků: 36

5
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
10
4-sedačky
5
3-sedačky
10
2-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2742m
Vrchol
1766m
Převýšení
1224m
Údolí

Důležité termíny

04 prosinec, 202104. 12. 2021
Začátek sezóny
01 květen, 202201. 05. 2022
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
150
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
120cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.