Korutany

Ledovec Mölltal Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 5pro začátečníky v regionu Rakousko
Č. 1pro začátečníky v regionu Korutany
Všechny recenze

Lyžařské středisko Mölltal

Na Mölltalu, v jediné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech trvá zimní sezóna mnohem déle než v jiných lyžařských střediscích, především je tu však nejlepší sníh. Na vrchol střediska se dostanete díky nejdelší podzemní lanovce v Alpách, Gletscher Expressu, za pouhých osm minut, a hned můžete začít vstřebávat "třítisícové" zážitky.

► Co byste měli vědět

Zdejší terény nabízejí 17 kilometrů upravených sjezdovek s krásným výhledem na okolní hory. 90% tratí je v případě potřeby technicky zasněžováno, takže až do května se nemusíte obávat nedostatku sněhu. Na ledovci však závěr zimní sezóny znamená vlastně jen krátkou dvouměsíční přestávku, ještě před koncem června se zdejší sjezdovky znovu otevírají lyžařům, kteří milují letní lyžování. Nezřídka právě na Mölltalu narazíte v létě na reprezentační lyžaře, kteří zde absolvují trénink. 

Na Mölli, jak se zdejšímu ledovci důvěrně přezdívá, tak můžete lyžovat v podstatě po celý rok. Ozvlášť oblíbený je sedmikilometrový FIS sjezd, na kterém si pořádnou porci zábavy užijí nejen profesionálové. Za návštěvu stojí také Gletscher-Snowpark, kde si můžete vyzkoušet jízdu v boulích, různé klopenky, kickery, skoky i boardercrossovou trať. Pestré vyžití pro akční typy!

Dalším skvělým způsobem, jak se v zimě na Mölli zabavit, je sjet dolů k jezeru Stübele See, kde se nachází samoobslužný restaurant Eissee a kromě rozlehlé slunečné terasy v nadmořské výšce 2800 metrů má také rozsáhlou nabídku občerstvení.

Vysokohorské terény na Mölltalu nabízejí i dostatek příležitostí pro milovníky lyžování v prašanu, zdejší freeridové sjezdy jsou však trochu náročnější, nepříliš vhodné pro off-piste začátečníky.

 

► Slovenský majitel ledovcového střediska

V létě 2019 ohlásil akvizici nový majitel a provozovatel ledovcového skiareálu Mölltal, slovenská společnost TMR, která kromě tatranských středisek provozuje i skiareál ve Špindlerově Mlýně, na Ještědu nebo v polském Szczyrku. Lyžaři se tak mohoui těšit na ohlášenou modernizaci dopravních zařízení i rozšíření a vylepšení služeb v lyžařském středisku.  

► Nákup skipasů přes internet

Jednou z předností nového provozovatele skiareálu je propracovaný systém elektronického nákupu skipasů přes portál gopass.cz. Skipasy do všech středisek patřících do skupiny TMR lze pohodlně zakoupit přes internet, kde navíc získáte nejvýhodnější ceny, nebudete muset čekat ve frontě u klasické pokladny a získaný čas můžete naplno využít pro lepší a delší lyžařské zážitky na ledovci. 

Naplánuj si dovolenou

Ledovec Mölltal Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

24cm
15cm
10cm
5cm
0cm
0cm
lis
0cm
pro
0cm
led
20cm
kvě
0cm
čvn

Víc o lyžařském terénu

30%
Modré sjezdovky
41%
Červené sjezdovky
29%
Černé sjezdovky
17
Sjezdovky celkem
17.4 km
Sjezdovky celkem
7 km
Nejdelší sjezd
24.1 km
Sjízdný terén
189 ha
Zasněžování
15 km
Zasněžování

Počet vleků: 9

2
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
2
4-sedačky
2
2-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3122m
Vrchol
1922m
Převýšení
1200m
Údolí

Důležité termíny

14 říjen, 202114. 10. 2021

Začátek sezóny

08 květen, 202208. 05. 2022

Konec sezóny

325

Délka sezóny (dny)

315

Délka minulé sezóny (dny)

N.A.

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.