Allgau

Balderschwang Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 2pro rodiny v regionu Německo
Č. 2pro začátečníky v regionu Bavorsko
Všechny recenze

Lyžařské středisko Balderschwang v Allgäu se nachází v 1044 m.n.m. a je proslulé svými zásobami sněhu. Ovšem i na hubená léta, respektive zimy, jsou v Balderschwangu připraveni, zasněžovací technika zajistí dostatečný podklad na perfektně upravených svazích. Areál nabízí na 30 km sjezdovek, z nichž nejdelší měří 4 kilometry. Skladba sjezdových tratí je dost vyvážená, ve zdejších terénech si vyberou jak začátečníci, tak i pokročilí a velmi zdatní lyžaři. I proto je Balderschwnag v hledáčku mnoha bavorských rodin - každý člen rodiny si tam najde terén přesně na míru svým schopnostem a dovednostem.

A vybrat se dá velmi dobře, i když vám dojdou síly a potřebujete načerpat energii. Rychle a pohodlně se můžete najíst v Schelpenalp, nebo si dopřát oběd v romantickém a útulném prostředí Bodenseehütte, Höflealp či Käshütte. 

Upravené zimní turistické stezky lákají návštěvníky k procházkám nádhernou zimní krajinou. Pro tento typ turistiky není zapotřebí žádné zvláštní sportovní vybavení, stačí pevná obuv, teplé oblečení a chuť poznávat zdejší přírodu. Velmi oblíbenou atrakcí je také snowtubing. U riedbergerhornských vleků byla vybudována speciální snowtubingová dráha. 

 

Naplánuj si dovolenou

Balderschwang Ubytování

Víc o lyžařském terénu

52%
Modré sjezdovky
32%
Červené sjezdovky
16%
Černé sjezdovky
26
Sjezdovky celkem
35.9 km
Sjezdovky celkem
4.6 km
Nejdelší sjezd
40 km
Sjízdný terén
6 ha
Zasněžování

Počet vleků: 9

1
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
7
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1500m
Vrchol
500m
Převýšení
1000m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.