Horní Bavorsko

Skiregion Brauneck - Wegscheid Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 2pro rodiny v regionu Německo
Č. 2pro rodiny v regionu Bavorsko
Všechny recenze

Lyžařský areál Brauneck-Wegscheid se nachází jen hodinku jízdy autem jižně od Mnichova. Díky této krátké vzdálenosti získal přezdívku "Mnichovská domácí hora", protože velkou většinu návštěvníků tvoří hlavně obyvatelé bavorské metropole. Ráj zimních sportů v malebném Isarwinkel sahá od Lenggries po Wegscheidu a je známý pro své rozmanité a dobře připravené sjezdovky a četné tradiční chaty. Malí lyžaři jsou v dobrých rukou instruktorů profesionálních lyžařských škol, zatímco "velcí" lyžaři a snowboardisti mohou objevovat lyžařské terény až do výšky 1700 m.n.m.

Výchozím bodem je obvykle údolní stanice lanovky Brauneck, která vás vyveze až do 1500 m.n.m. Tady začíná trať č. 1, která vás přivede zpátky do Braunecku - je to jedna z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších sjezdovek v celém středisku. V panoramatické restauraci u horní stanice lanovky si můžete dopřát skvělou místní kuchyni a také jedinečný výhled. Dále směrem na Latschenkopf najdete převážně červené sjezdovky obsluhované vleky, a také několik krásných horských pastvin, jako stvořených pro vaše obloučky.

Kromě spousty lyžařských příležitostí pro děti, nočního lyžování a sáňkařské dráhy nabízí okolí Brauneck Lenggries možnosti turistiky na mnoha turistických stezkách nebo třeba návštěvy nedalekého města Bad Toelz.

Brauneck je součástí sdružení pěti lyžařských areálů poblíž Mnichova, což pro lyžaře znamená velkou výhodu v podobě společného skipasu AlpenPlus, na který se dá lyžovat ve všech pěti střediscích a jejich 160 km sjezdovek.

 

 

Naplánuj si dovolenou

Skiregion Brauneck - Wegscheid Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
pro
0cm
led
0cm
úno
0cm
bře

Víc o lyžařském terénu

15%
Modré sjezdovky
70%
Červené sjezdovky
15%
Černé sjezdovky
20
Sjezdovky celkem
34 km
Sjezdovky celkem
4 km
Nejdelší sjezd
34 km
Sjízdný terén
0.5 km
Osvětlené
10 ha
Zasněžování

Počet vleků: 15

1
Kabinkové lanovky
2
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
1
3-sedačky
10
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1712m
Vrchol
992m
Převýšení
720m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.