Rališka, Česká republika

Česká republika Nejlépe hodnocené skiareály

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět

Česká republika Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

- Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Skiareály - Česká republika FAQ

Skiareály a lyžování v České republice České hory nabízejí desítky moderních lyžařských středisek, která se čím dál víc inspirují alpským trendem propojování skiareálů. Vznikají tak větší a rozlehlejší lyžařské oblasti, v nichž se dá lyžovat na jeden skipas. Lyžařská střediska v České republice nabízejí nejen zajímavou paletu sjezdových tratí, ale také velké množství upravovaných běžeckých tras ve vysoké nadmořské výšce. Řada skiareálů myslí na rodiny s dětmi a do svého ceníku zařazují speciální rodinné tarify, střídavé skipasy, nebo nechávají nejmenší děti lyžovat zadarmo.

► Lyžařská nej České republiky

Největším lyžařským střediskem v České republice je podle délky sjezdovek Špindlerův Mlýn v Krkonoších, kde najdete 25 km sjezdových tratí. Nejvýše položeným lyžařským areálem je Praděd – Ovčárna (1445 m.n.m.), následuje Ramzová (1325 m.n.m.) a Rokytnice nad Jizerou – Horní Domky (1310 m.n.m.). Rokytnice nad Jizerou – Horní Domky jsou zároveň střediskem nabízejícím největší převýšení v Čechách i na Moravě (650 m) a funguje tu také nejdelší sedačková lanovka, její délka dosahuje 2200 m. K nejmodernějším lanovkám bezesporu patří expresní odpojitelné sedačkové lanovky. Tři takové 6-sedačky najdete i v Česku - jednu v Koutech nad Desnou, jednu ve Špindlu a jednu ve středisku Černá Hora - Janské Lázně. Tam lyžaře přepravuje také kabinková lanovka s nejdelší tratí (2300 m). V největším českém středisku Špindlerův Mlýn máte možnost zakoupit si přes Gopass celosezónní skipas platný kromě Špindlu také ve čtyřech slovenských střediscích provozovaných skupinou TMR. V největší propojené lyžařské oblasti SkiResort ČERNÁ HORA - PEC se dá lyžovat na 42 kilometrech sjezdovek v pěti skiareálech, navzájem propojených sjezdovkami nebo skibusy.

► Česká republika v kostce

V České republice se nacházejí stovky středisek, od těch nejmenších s jedním vlekem na louce až po ta největší, moderní a s alpskými lyžařskými areály srovnatelná lyžařská střediska. Těch nejmodernějších se 4-sedačkovými lanovkami je přes 40. Na OnTheSnow představujeme všechna česká lyžařská střediska s 3-sedačkami, 4-sedačkami, 6-sedačkami a kabinkovými lanovkami. Stejně tak ale i desítky dalších zajímavých menších středisek. Nejdůležitější lyžařské resorty v České republice jsou soustředěny do několika pohoří a nacházejí se poblíž hranic s okolními státy. Na východě země se nachází několik zajímavých areálů v Javornících a Beskydech, které hraničí se Slovenskem a Polskem. V Beskydech si určitě nenechte ujít lyžování na Pustevnách a v Mostech u Jablunkova, kde mají návštěvníci, stejně jako v řadě dalších středisek, celoroční vyžití i mimo lyžařskou sezónu. V Jeseníkách najdete největší a zároveň nejmodernější moravské lyžařské středisko Kouty nad Desnou. Oblíbený je také stále se rozrůstající Dolní Morava v regionu Králického Sněžníku. K nejnavštěvovanějším střediskům Orlických hor patří Říčky a Deštné, největším areálem je aktuálně Ski Bukovka, areál, který spojil svahy Skiparku Červená Voda a střediska Čenkovice na protilehlých úbočích Bukové hory. Tradičně nejnavštěvovanějším pohořím jsou Krkonoše. Kromě Špindlu je velmi vyhledávanou lyžařskou oblastí už zmíněný SkiResort Černá hora - Pec. Nejatraktivnější rodinnou krkonošskou destinací je Benecko, dobrou rodinnou lyžařskou dovolenou prožijete i v Pasekách nad Jizerou. Na Šumavě má nejlepší pověst střediska vstřícného k rodinám s dětmi Skiareál Lipno. Jestli hledáte tip na rodinnou zimní dovolenou, podívejte se na 10+1 nejlepších českých rodinných lyžařských středisek. Severozápadní hranici České republiky s Německem lemují Krušné hory, tam je jednoznačně největším a nejoblíbenějším areálem Klínovec, a to i díky společnému skipasu s německým Fichtelbergem na druhé straně hory. Speciální nálepku “střediska pro Pražáky” si stále udržuje středočeský Monínec, menší, ale moderní areál v docházkové vzdálenosti od Prahy. Monínec je také výjimečný tím, že lyžařská sezóna tam začíná o hodně dřív než ve všech ostatních českých skiareálech - a to díky super moderní technologii zasněžování Snow Factory, která umožňuje spustit technické zasněžování už při teplotách pod +15°C. Od sezóny 2017/18 využívá tutéž technologii také Černá hora - Janské Lázně a nejnověji také Kopřivná Resort.
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.