Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Česká republika - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Česká republika v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Česká republika FAQ

Skiareály a lyžování v České republiceČeské hory nabízejí desítky moderních lyžařských středisek, která se čím dál víc inspirují alpským trendem propojování skiareálů. Vznikají tak větší a rozlehlejší lyžařské oblasti, v nichž se dá lyžovat na jeden skipas. Lyžařská střediska v České republice nabízejí nejen zajímavou paletu sjezdových tratí, ale také velké množství upravovaných běžeckých tras ve vysoké nadmořské výšce. Řada skiareálů myslí na rodiny s dětmi a do svého ceníku zařazují speciální rodinné tarify, střídavé skipasy, nebo nechávají nejmenší děti lyžovat zadarmo.

► Lyžařská nej České republiky

Největším lyžařským střediskem v České republice je podle délky sjezdovek Špindlerův Mlýn v Krkonoších, kde najdete 25 km sjezdových tratí. Nejvýše položeným lyžařským areálem je Praděd – Ovčárna (1445 m.n.m.), následuje Ramzová (1325 m.n.m.) a Rokytnice nad Jizerou – Horní Domky (1310 m.n.m.).Rokytnice nad Jizerou – Horní Domky jsou zároveň střediskem nabízejícím největší převýšení v Čechách i na Moravě (650 m) a funguje tu také nejdelší sedačková lanovka, její délka dosahuje 2200 m. K nejmodernějším lanovkám bezesporu patří expresní odpojitelné sedačkové lanovky. Tři takové 6-sedačky najdete i v Česku - jednu v Koutech nad Desnou, jednu ve Špindlu a jednu ve středisku Černá Hora - Janské Lázně. Tam lyžaře přepravuje také kabinková lanovka s nejdelší tratí (2300 m).V největším českém středisku Špindlerův Mlýn máte možnost zakoupit si přes Gopass celosezónní skipas platný kromě Špindlu také ve čtyřech slovenských střediscích provozovaných skupinou TMR.V největší propojené lyžařské oblasti SkiResort ČERNÁ HORA - PEC se dá lyžovat na 42 kilometrech sjezdovek v pěti skiareálech, navzájem propojených sjezdovkami nebo skibusy.

► Česká republika v kostce

V České republice se nacházejí stovky středisek, od těch nejmenších s jedním vlekem na louce až po ta největší, moderní a s alpskými lyžařskými areály srovnatelná lyžařská střediska. Těch nejmodernějších se 4-sedačkovými lanovkami je přes 40. Na OnTheSnow představujeme všechna česká lyžařská střediska s 3-sedačkami, 4-sedačkami, 6-sedačkami a kabinkovými lanovkami. Stejně tak ale i desítky dalších zajímavých menších středisek.Nejdůležitější lyžařské resorty v České republice jsou soustředěny do několika pohoří a nacházejí se poblíž hranic s okolními státy. Na východě země se nachází několik zajímavých areálů v Javornících a Beskydech, které hraničí se Slovenskem a Polskem. V Beskydech si určitě nenechte ujít lyžování na Pustevnách a v Mostech u Jablunkova, kde mají návštěvníci, stejně jako v řadě dalších středisek, celoroční vyžití i mimo lyžařskou sezónu. V Jeseníkách najdete největší a zároveň nejmodernější moravské lyžařské středisko Kouty nad Desnou. Oblíbený je také stále se rozrůstající Dolní Morava v regionu Králického Sněžníku. K nejnavštěvovanějším střediskům Orlických hor patří Říčky a Deštné, největším areálem je aktuálně Ski Bukovka, areál, který spojil svahy Skiparku Červená Voda a střediska Čenkovice na protilehlých úbočích Bukové hory.Tradičně nejnavštěvovanějším pohořím jsou Krkonoše. Kromě Špindlu je velmi vyhledávanou lyžařskou oblastí už zmíněný SkiResort Černá hora - Pec. Nejatraktivnější rodinnou krkonošskou destinací je Benecko, dobrou rodinnou lyžařskou dovolenou prožijete i v Pasekách nad Jizerou. Na Šumavě má nejlepší pověst střediska vstřícného k rodinám s dětmi Skiareál Lipno. Jestli hledáte tip na rodinnou zimní dovolenou, podívejte se na 10+1 nejlepších českých rodinných lyžařských středisek.Severozápadní hranici České republiky s Německem lemují Krušné hory, tam je jednoznačně největším a nejoblíbenějším areálem Klínovec, a to i díky společnému skipasu s německým Fichtelbergem na druhé straně hory.Speciální nálepku “střediska pro Pražáky” si stále udržuje středočeský Monínec, menší, ale moderní areál v docházkové vzdálenosti od Prahy. Monínec je také výjimečný tím, že lyžařská sezóna tam začíná o hodně dřív než ve všech ostatních českých skiareálech - a to díky super moderní technologii zasněžování Snow Factory, která umožňuje spustit technické zasněžování už při teplotách pod +15°C. Od sezóny 2017/18 využívá tutéž technologii také Černá hora - Janské Lázně a nejnověji také Kopřivná Resort.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.