Toskánsko

Abetone Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 9pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 9pro začátečníky v regionu Itálie
Č. 1pro experty v regionu Toskánsko
Všechny recenze

Abetone je zcela jistě největší lyžařské středisko v Apeninách. Na mnoha svazích se spoustou přírodního i technického sněhu se nachází 54 kilometrů sjezdovek, rozložených na ploše čtyř majestátních údolí: Luce, Scoltenna, Sestaione a Lima. Všechna údolí jsou propojena díky lyžařským vlekům, které se nacházejí v nadmořské výšce mezi 1200 m až 1950 m. V lyžařské oblasti Abetone se dají podnikat i dálkové ski-tour a alpinistické výpravy na dvou okružních tratích o celkové délce 15 km.

Lyžařskému středisku Abetone dominuje Monte Gomito, 1892 metrů vysoký vrchol, který je ideálním místem pro velkou zábavu na sjezdovkách. Abetone je střediskem především pro pokročilé lyžaře a pro ty, kteří nestojí na lyžích poprvé. Nejlehčí zelené sjezdovky zde nehledejte, většinu tratí tvoří modré a červené sjezdovky.

Celý areál je rozdělen do tří oblastí: V jižní části se nacházejí historické sjezdovky Selletta, Fivizzani a Riva. Severní oblast zahrnuje Zenovy sjezdovky - tratě navržené samotným nezapomenutelným lyžařským šampionem a rodákem z Abetone jménem Zeno Colò.

Naplánuj si dovolenou

Abetone Ubytování

Víc o lyžařském terénu

45%
Modré sjezdovky
53%
Červené sjezdovky
3%
Černé sjezdovky
27
Sjezdovky celkem
40 km
Sjezdovky celkem
2.8 km
Nejdelší sjezd
40 km
Sjízdný terén
16 ha
Zasněžování
34 km
Zasněžování

Počet vleků: 17

1
Expresní 8-sedačky
5
Expresní 4-sedačky
2
3-sedačky
3
2-sedačky
6
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1900m
Vrchol
500m
Převýšení
1400m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.