Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5pro experty v regionu Česká republika
Č. 2pro pokročilé v regionu Krušné hory
Všechny recenze

Přehled

Lyžařské středisko Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec je největší lyžařský areál v Krušných horách a zároveň patří k nejlepším a nejkvalitnějším areálům v celé České republice. Areál se nachází 120 km severozápadně od hlavního města Prahy. Leží v těsné blízkosti německých hranic a lyžařského střediska Oberwiesenthal. S tímto areálem společně vytváří InterSki region Fichtelberg-Klínovec. Skipasy platné v celém InterSki regionu, který nabízí lyžařům celých 47 km sjezdovek, se prodávají ve variantách 1,5 a víc dní. 

► Co byste měli vědět

Skiareál Klínovec nabízí po celou sezónu skvělé sněhové podmínky na 31,5 km sjezdovek všech obtížností o celkové ploše 737 tisíc m², které jsou v případě potřeby z 90% technicky zasněžovány. Modrá sjezdovka Dámská je nově 100% rozšířena a místy nabízí až 40 m široký terén. Rozšíření se ale dočkala i červená Pařezovka.

Terény Skiareálu Klínovec se před pár lety rozšířily o sousední Neklid na Božím Daru, čímž se celková plocha sjezdovek téměř zdvojnásobila a přibylo 10 km tratí, 1 lanovka, 5 vleků a další snowpark.

K nejoblíbenějším lanovkám na Klínovci patří CineStar Express s oranžovými bublinami a SUZUKI na sjezdovce Přemostěná. A nejnovější lanovkou na Klínovci je moderní 4-sedačka s bublinami na jižní straně, která nahradila historickou jednosedačku, obsluhující sjezdovku Jáchymovská. 

V novější části areálu na jižní straně byla rovněž vybudována nová, na české poměry dost unikátní sjezdovka s názvem Nová Jáchymovská, která měří 3 kilometry, při jejím zdolávání překonáte převýšení 500 metrů a potěší vyznavače carvingu - její šířka dosahuje až 100 metrů. 

Pro snowboardisty je v areálu připraven snowpark s mnoha neustále upravovanými překážkami a skoky. Snowpark má vlastní vlek. Pro běžkaře je v okolí areálu upravováno 49 km běžeckých tras.

► Pro rodiny s dětmi

Rodiny s dětmi jistě ocení dětský vlek, který je ZDARMA. O děti se v dětském skiparku s přepravním pásem postarají zkušení instruktoři. Děti do 6 let (včetně) lyžují zdarma, děti od 7 do 16 let mají zlevněný tarif. V prodeji jsou i rodinné skipasy.

► Služby ve středisku

Skiareál Klínovec nabízí komplexní služby, mezi které patří nejnověji také aprés-ski bar a dále řada restaurací a občerstvení, půjčovna vybavení, lyžařské školy, hlídání dětí a velký výběr ubytování v okolí areálu. K dopravě z blízkého okolí slouží pravidelná skibusová doprava. Pro lyžaře přijíždějící autem je u nástupní stanice lanovky připraveno bezplatné parkoviště s kapacitou 900 parkovacích míst. Parkování je k dispozici i lyžařům přijíždějícím ke svahům Neklidu. 

► Společný skipas

Středisko nabízí dva typy skipasů. První platí jen na Klínovci, druhý typ platí na Klínovci a v nedalekém německém středisku Oberwiesenthal – Fichtelberg (mezi oběma lokalitami se dá přesunout autem nebo skibusem). Společný česko-německý skipas znamená větší výběr sjezdovek – až 27 km. Prodává se ve variantě 1,5 a víc dní.

► Tipy na ubytování v okolí Klínovce

Nabídky ubytování v resortech, penzionech, apartmánech, chatách, ubytovnách či privátech najdete také zde: Ubytování Ski areál Klínovec.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

63cm
39cm
26cm
13cm
0cm
lis
48cm
pro
52cm
led
24cm
úno
16cm
bře
10cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
59%
Červené sjezdovky
28%
Černé sjezdovky
13%
Sjezdovky celkem
32
Nejdelší sjezdovka
3.4 km
Sjízdný terén
31.4 km
Osvětlené
1.5 km
Zasněžování
24.3 km

Počet vleků: 18

Expresní 4-sedačky
3
4-sedačky
1
3-sedačky
1
Lyžařské vleky
13

Nadmořská výška

Údolí
830m
Vrchol
1244m
Převýšení
414m

Důležité termíny

07 prosinec, 202407. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
23 březen, 202523. 03. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
136
Délka minulé sezóny (dny)
33
V provozu (roky)
80cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.