Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Francie - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Francie v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Francie FAQ

Francie: Rozsáhlé lyžařské areály ve velkých nadmořských výškáchFrancie jako lyžařský region tvoří nejvíce lyžařských dní na světě – jinak řečeno, tady se prodá nejvíc lyžařských lístků. Specifikem Francie jsou rozsáhlé areály, v nichž najdete stovky kilometrů sjezdových tratí. Lyžařská nej FrancieVe Francii se nachází největší lyžařský areál na světě – 3 Údolí – se 600 km sjezdovek. Německý kartograf Christoph Schrahe vykonal v roce 2013 vlastní měření délky sjezdovek v největších světových střediscích, protože měl podezření, že některá střediska nadhodnocují délku sjezdovek. Areálu Tří údolí ale potvrdil prvenství, i když naměřil "jen" 493 kilometrů sjezdovek.Mezi další obří areály ve Francii patří: Les Portes du Soleil (650 km sjezdovek, ne všechny jsou ale propojené a nedá se mezi nimi přejít s lyžemi na nohou), Paradiski La Plagne – Les Arcs (425 km), Espace Killy Val d’Isere – Tignes (300 km).Výhodou velké části rozsáhlých francouzských areálů je vysoká nadmořská výška sjezdovek, která zaručuje dobré sněhové podmínky. Ve Val Thorens (Tři údolí) najdete nejvýše položenou základnu lyžařského střediska v Evropě (2300 m.n.m.).Zajímavým střediskem je také Chamonix-Mont-Blanc, kde jsou sice převážně starší lanovky a několik rozkouskovaných areálů, ale všechny nedostatky kompenzuje unikátní výhled na nejvyšší evropský vrchol a náročný off-piste terén. Vynikající výhled na Mont-Blanc se vám naskytne také ze sjezdovek v Megève a St-Gervais-les-Bains.Paneláky i nepravidelná úprava sjezdovekFrancouzská lyžařská střediska mají několik tváří. Najdete tady horské vesničky a městečka s tradiční architekturou, ale i nově postavené resorty ze 60. a 70. let, které připomínají paneláková sídliště. Zatímco největší areály v posledních letech výrazně zmodernizovaly lanovky a zasněžovací systémy (expresní lanovky na hlavních tazích se staly samozřejmostí), mnohá menší střediska vás mohou překvapit staršími dopravními zařízeními. Na rozdíl od Rakouska jsou ve Francii bubliny na sedačkových lanovkách raritou, stejně jako vyhřívání sedadel nebo jiné doplňky.Obří francouzské areály také ne vždy upravují všechny sjezdovky každý den. Například Courchevel (Tři údolí) každé ráno zveřejňuje seznam sjezdovek, které byly upraveny během noci. Mimořádná gastronomieVe Francii je jedinečná vysoká úroveň gastronomie na svazích. Jedině ve francouzských střediscích najdete restaurace oceněné hvězdičkami od Michelina.Jedinou tříhvězdičkovou Michelin restaurací v lyžařském středisku na světě je Flocons de sel v Megève, ta se ale nachází mimo sjezdovky, je potřebný 3 km přesun autem nebo taxíkem do údolí pod vrcholem Rochebrune.Přímo na sjezdovce najdete šest dvouhvězdičkových Michelin restaurací, a to ve Třech údolích v v Courchevel (Le Chabichou, Le 1947, Les Airelles, Le Strato a La Table du Kilimandjaro) a ve Val Thorens (Jean Sulpice). Ve všech francouzských restauracích a barech platí úplný zákaz kouření.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.