Kysuce

Snowparadise Veľká Rača Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5pro rodiny v regionu Evropa
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Slovensko
Č. 1pro rodiny v regionu Kysuce
Všechny recenze

Lyžařské středisko Snowparadise Veľká Rača

Lyžařské středisko Snowparadise Veľká Rača je součástí obce Oščadnica a leží jen pár kilometrů od česko-slovenských hranic za Jablunkovem, asi 36 km severně nad Žilinou. Veľká Rača patří k největším lyžařským střediskům na Slovensku a je také vyhledávaným cílem mnoha českých, ale i polských lyžařů.

► Co byste měli vědět

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica je středisko vhodné pro všechny typy lyžařů, od začátečníků, přes rekreační a mírně pokročilé lyžaře až po ty velmi pokročilé. Zdejší sjezdovky vedou z hřebene do tří různých, navzájem propojených údolí. Lyžuje se v lokalitách Dedovka, Marguška a Laliky na více než 14 kilometrech tratí. 

Středisko poskytuje komplexní služby v podobě lyžařské školy a školky, servisu, půjčovny lyží a snowboardů, nebo prodejny sportovních potřeb. U pokladen na Dědovce se nacházejí úschovné skříňky.

► Pro rodiny s dětmi

Děti do věku 10 let lyžují ve Snowparadise zdarma. Středisko také nabízí rodinné skipasy v několika variantách: 1+2, 2+1, 2+2 a 2+3.

V údolní části lokality Dedovka se nachází ohrazený dětský park, určený dětem a začátečníkům, kde také působí profesionální lyžařská škola. První lyžařské pokusy tak mohou děti absolvovat za asistence zkušených lyžařských instruktorů. 

Oblíbenou nelyžařskou atrakcí ve Snowparadise je celoročně otevřená bobová dráha, situovaná pod vrcholovou stanicí lanovky v lokalitě Dedovka.

► Tipy na ubytování

V okolí střediska je návštěvníkům k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, která splňují kritéria pohodové dovolené. V obci najdete hotely i penziony vybavené dětskými atrakcemi, priváty i horské chaty. Nejblíže ke středisku se v lokalitě Dedovky nachází Hotel Marlene, moderní dřevěná novostavba.

Náš tip: Cenově se rozhodně vyplatí najít si ubytování trochu dál od střediska (a přesto stále ještě přímo v obci Oščadnica). Díky skibusu, který do střediska projíždí od samotného začátku obce, se tak na sjezdovky vždycky dostanete pohodlně a bez starostí s parkováním na přeplněných parkovištích střediska.  

Naplánuj si dovolenou

Snowparadise Veľká Rača Ubytování

Víc o lyžařském terénu

44%
Modré sjezdovky
50%
Červené sjezdovky
6%
Černé sjezdovky
16
Sjezdovky celkem
12.8 km
Sjezdovky celkem
1.3 km
Nejdelší sjezd
12.8 km
Sjízdný terén
2.2 km
Osvětlené
8.6 km
Zasněžování

Počet vleků: 6

1
Kabinkové lanovky
2
4-sedačky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1050m
Vrchol
410m
Převýšení
640m
Údolí

Důležité termíny

11 prosinec, 202111. 12. 2021

Začátek sezóny

03 duben, 202203. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

N.A.

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.