Zakopane - Kasprowy Wierch Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Polsko
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Malopolsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Kasprowy wierch

Skiareál Kasprowy wierch v Zakopaném je nejvýše položené lyžařské středisko na polské straně Vysokých Tater. Je vyhledávané zejména zkušenými lyžaři a snowboardisty. Lyžuje se tu výhradně na přírodním sněhu.

Středisko Kasprův vrch leží 5 km jižně od centra Zakopaného v části Kuźnice, odkud jezdí visutá kabinová lanovka na Kasprův vrch. Kasprův vrch je situován přímo na slovensko-polské státní hranici v nadmořské výšce 1987 metrů. Horní stanice visuté lanovky se nachází ve výšce 1960 m.n.m. Celková délka lanovky je téměř 4300 m a převýšení 930 m.

► Co byste měli vědět

Při čtvrthodinové jízdě 2-sedačkou v Goryczkowě kotlině dost často fouká studený vítr, nepodceňujte vhodné oblečení!

► Služby ve středisku

Přímo v budově horní stanice se nachází bar, restaurace, půjčovna, servis a lyžařská škola.

► Jak se vyhnout čekání

Visutá lanovka na Kasprův vrch má v zimě kapacitu 360 osob za hodinu, což je kompromis mezi provozovatelem střediska a ochranářskými sdruženími. Vzhledem k nízké kapacitě se tady mohou v zimní sezóně tvořit velké fronty. Řešením je přijet do střediska hned ráno, nejlépe ještě před otevřením v 7.30. Druhou možností je rezervovat si lístek předem přes internet.

Lyžařský terén

Lyžařské terény Kasprowy wierch

► Sjezdovky na Kasprově vrchu

Visutá lanovka zpřístupňuje dvě těžké – černé – sjezdovky v kotlinách Gąsienicowa a Goryczkowa. Kratší z nich je v kotlině Gąsienicowa (délka 1500 m a převýšení 352 m), obsluhuje ji 4-sedačka. Delší je v kotlině Goryczkowa (délka 2200 m a převýšení 602 m), obsluhuje ji 2-sedačka.

Sjezdovky z obou kotlin umožňují návrat do údolní stanice Kuźnice. Sjezd z kotliny Gąsienicowa vede po lyžařské cestě a je dlouhý 8 km. Sjezd z kotliny Goryczkowa (cca 4 km) vede lesem po úzké upravované trati s plošším profilem. Lesní úsek je strojově upravovaný.

Kromě sjezdovek se po úbočích Kasprova vrchu stáčí několik dalších lyžařských cest, vhodných i pro skialpové výstupy. 

► Možnosti pro rekreační lyžaře v Zakopaném

Ve městě Zakopané najdete tři větší lyžařská střediska. Kromě Kasprova vrchu je to Polana Szymoszkowa, areál vhodný pro rodiny s dětmi a středně pokročilé lyžaře, a Harenda, kde jsou strmé sjezdovky pro zkušené lyžaře a malá zóna pro začátečníky.

Naše tipy

Krupówki: nákupy, restaurace, bary

Legendární nákupní bulvár v Zakopaném je plný luxusních butiků, ale i mainstreamových značek, které znáte z velkých nákupních center. Nechybí množství stánků se suvenýry a místními specialitami. Příjemně si tady posedíte i v restauracích a barech.

 

Tatranské muzeum v Zakopaném

Hlavní budovu Tatranského muzea v Zakopaném najdete na ulici Krupówki č. 10. Stálými expozicemi v muzeu jsou historie, etnografie a příroda regionu polských Tater. Muzeum je otevřené od středy do soboty 9.00-17.00 a v neděli 9.00-15.00. Vstup stojí 7 zlotých (v přepočtu necelých 50 Kč).

 

Aquapark Zakopane

Jediný vodní park v Zakopaném. Nabízí tři bazény s termální vodou, pět tobogánů a saunový svět. Bazény jsou otevřené denně od 9.00 do 22.00. Tříhodinový vstup stojí 44 zlotých (necelých 300 Kč). Aquapark se nachází u železniční stanice, na ulici Jagiellońska č. 31, jen 15 minut pěšky od ulice Krupówki.

 

Běžecké trasy

Těsně před Kuźnicemi, v místní části Wielka Krokiew, kde je největší skokanský můstek v Polsku (K-120) a několik menších můstků, najdete běžecké tratě o délce 3 a 5 km. Tratě jsou upravovány pro klasický i běžecký styl. Patří pod správu COS Zakopane.

Naplánuj si dovolenou

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

73cm
46cm
31cm
16cm
2cm
14cm
lis
47cm
pro
50cm
led
61cm
úno
35cm
bře

Víc o lyžařském terénu

23%
Modré sjezdovky
57%
Červené sjezdovky
20%
Černé sjezdovky
4
Sjezdovky celkem
15 km
Sjezdovky celkem
5.8 km
Nejdelší sjezd
15 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 3

1
Kabinkové lanovky
1
4-sedačky
1
2-sedačky

Nadmořská výška

1987m
Vrchol
973m
Převýšení
1014m
Údolí

Důležité termíny

24 prosinec, 202224. 12. 2022
Začátek sezóny
07 květen, 202307. 05. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.