Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Česká republika
Č. 1v Après ski v regionu Jeseníky
Všechny recenze

Přehled

Lyžařské středisko Karlov

Karlov (Ski Aréna Karlov) je středně velké, moderní lyžařské středisko, vhodné pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře a snowboardisty. Ski aréna Karlov se nachází v obci Malá Morávka, místní část Karlov pod Pradědem, 60 km severně od Olomouce.

► Co byste měli vědět

Základem areálu Karlov je expresní 4-sedačka s bublinami, dlouhá 600 m, s převýšením 144 m a kapacitou 2880 osob za hodinu. Dopravní kapacitu doplňuje dvousedačka Myšák, dvousedačka Olomoučák a pět lyžařských vleků, z toho tři pro začátečníky. Pro nejmenší lyžaře je v lyžařské škole k dispozici posuvný pás.

Karlov je střediskem s největšími možnostmi večerního lyžování na celé Moravě, lyžuje se pod expresní lanovkou, večerním lyžařům je k dispozici apres-ski bar a restaurace v penzionu Roháč přímo u sjezdovky. 

► Pro rodiny s dětmi

Děti do 6 let jsou v doprovodu dospělé osoby přepravovány zdarma. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici skipasy za speciální rodinné jízdné. Lyžařská škola v Karlově je nadprůměrně vybavená, disponuje posuvným pásem, množstvím hraček, výukových pomůcek a teplým zázemím s občerstvením. Výuku v areálu školy zajišťují akreditovaní instruktoři, kteří kladou největší důraz na bezpečnost. U dolní stanice lanovky najdete dětský koutek s kvalifikovaným dozorem. Rodinná Vyhlídková sjezdovka, dlouhá 1450 metrů, si za rok své existence získala velkou oblibu malých i velkých.

► Společné skipasy s okolními středisky

Poblíž leží areály Čerťák Klobouk (Ski Aréna Karlov), v nichž platí společný skipas se střediskem Karlov (Ski Aréna Karlov). Na Čerťáku se v posledních dvou sezónách z technických příčin nelyžovalo. Areál Klobouk vyhledávají především zdatní lyžaři vyznávající sportovnější a agresivnější jízdu. Homologovaná závodní černá sjezdovka má převýšení 184 metrů a sklon 21-40%. Dvě zdejší sjezdovky obsluhuje další dvousedačková lanovka.

Mezi lokalitami Myšák, Kazmarka, Karlov a Klobouk přepravuje lyžaře bezplatný skibus.

► Tipy na ubytování v okolí Ski arény Karlov

Nabídky ubytování v resortech, penzionech, apartmánech, chatách, ubytovnách či privátech najdete také zde: Ubytování Ski aréna Karlov.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

49cm
31cm
21cm
11cm
4cm
32cm
pro
40cm
led
18cm
úno
4cm
bře

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
66%
Červené sjezdovky
34%
Sjezdovky celkem
14
Nejdelší sjezdovka
1.4 km
Sjízdný terén
10.4 km
Osvětlené
5.3 km
Zasněžování
12.2 km

Počet vleků: 10

Expresní 4-sedačky
3
2-sedačky
1
Lyžařské vleky
6

Nadmořská výška

Údolí
706m
Vrchol
850m
Převýšení
144m

Důležité termíny

07 prosinec, 202407. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
16 březen, 202516. 03. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.