Karlov – Ski Aréna Karlov Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7pro pokročilé v regionu Česká republika
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Jeseníky
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Karlov

Karlov (Ski Aréna Karlov) je středně velké, moderní lyžařské středisko, vhodné pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře a snowboardisty. Ski aréna Karlov se nachází v obci Malá Morávka, místní část Karlov pod Pradědem, 60 km severně od Olomouce.

► Co byste měli vědět

Základem areálu Karlov je expresní 4-sedačka s bublinami, dlouhá 600 m, s převýšením 144 m a kapacitou 2880 osob za hodinu. Dopravní kapacitu doplňuje dvousedačka Myšák, dvousedačka Olomoučák a pět lyžařských vleků, z toho tři pro začátečníky. Pro nejmenší lyžaře je v lyžařské škole k dispozici posuvný pás.

Karlov je střediskem s největšími možnostmi večerního lyžování na celé Moravě, lyžuje se pod expresní lanovkou, večerním lyžařům je k dispozici apres-ski bar a restaurace v penzionu Roháč přímo u sjezdovky. 

► Pro rodiny s dětmi

Děti do 6 let jsou v doprovodu dospělé osoby přepravovány zdarma. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici skipasy za speciální rodinné jízdné. Lyžařská škola v Karlově je nadprůměrně vybavená, disponuje posuvným pásem, množstvím hraček, výukových pomůcek a teplým zázemím s občerstvením. Výuku v areálu školy zajišťují akreditovaní instruktoři, kteří kladou největší důraz na bezpečnost. U dolní stanice lanovky najdete dětský koutek s kvalifikovaným dozorem. Rodinná Vyhlídková sjezdovka, dlouhá 1450 metrů, si za rok své existence získala velkou oblibu malých i velkých.

► Společné skipasy s okolními středisky

Poblíž leží areály Čerťák Klobouk (Ski Aréna Karlov), v nichž platí společný skipas se střediskem Karlov (Ski Aréna Karlov). Na Čerťáku se v posledních dvou sezónách z technických příčin nelyžovalo. Areál Klobouk vyhledávají především zdatní lyžaři vyznávající sportovnější a agresivnější jízdu. Homologovaná závodní černá sjezdovka má převýšení 184 metrů a sklon 21-40%. Dvě zdejší sjezdovky obsluhuje další dvousedačková lanovka.

Mezi lokalitami Myšák, Kazmarka, Karlov a Klobouk přepravuje lyžaře bezplatný skibus.

► Tipy na ubytování v okolí Ski arény Karlov

Nabídky ubytování v resortech, penzionech, apartmánech, chatách, ubytovnách či privátech najdete také zde: Ubytování Ski aréna Karlov.

Naplánuj si pobyt

Karlov Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

44cm
28cm
19cm
10cm
2cm
2cm
lis
22cm
pro
37cm
led
14cm
úno
3cm
bře

Víc o lyžařském terénu

66%
Modré sjezdovky
34%
Červené sjezdovky
14
Sjezdovky celkem
10.4 km
Sjezdovky celkem
1.4 km
Nejdelší sjezd
10.4 km
Sjízdný terén
5.3 km
Osvětlené
12.2 km
Zasněžování

Počet vleků: 10

3
Expresní 4-sedačky
1
2-sedačky
6
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

850m
Vrchol
144m
Převýšení
706m
Údolí

Důležité termíny

07 prosinec, 202207. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
27 březen, 202327. 03. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.