Rifflsee - Pitztal Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7v kvalitě sjezdovek v regionu Rakousko
Č. 6v kvalitě sjezdovek v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžování v menším lyžařském středisku nemusí být nudné, zvlášť když můžete za jeden den vystřídat středisek hned několik. Právě takovou možnost máte v Rifflsee im Pitztal, v menším areálu, který se nachází v těsné blízkosti ledovce Pitztal a jehož možnosti jsou skutečně pestré. Pokud se na Rifflsee podíváte jen na mapě, získáte dojem, že jde o poměrně malý prostor, jenže ve skutečnosti zdejších šest vleků obsluhuje 31 kilometrů velmi zajímavých a lákavých sjezdovek všech stupňů obtížnosti, z nichž nejdelší měří pěkných 8 kilometrů! 

V centru lyžařského střediska se nachází několik mírných širokých sjezdovek, vhodných zejména pro rodiny s dětmi. Na tyto svahy vás vyveze Sunna Alm Bahn, vybavená dětskými pojistkami. Z vrcholové stanice této lanovky dohlédnete až na zamrzlé jezero Rifflsee.

Vrcholem tohoto sympatického malého areálu v Rifflsee je 2800 metrů vysoká hora Grubenkopf. Expresní čtyřsedačková lanovka otevírá cestu na nádherné středně těžké až náročné sjezdovky. Na začátku tratě sestupují po hřebeni a určitě doporučujeme udělat si čas na impozantní panorama ledovcového Pitztalu a nafotit pár snímků. Na těchto svazích bývají dokonalé sněhové podmínky, takže neprohloupíte, když si jízdu po některých sjezdovkách zopakujete. Lyžaři s dobrou kondičkou se mohou vydat na 1400 metrů dlouhý sestup z Grubenkopf přes Rifflsee k údolní stanici do Mandarfen. U sjezdovky stojí horská chata Pitztal s velice příjemnou restaurací, kde se můžete posilnit pro odpolední lyžování na ledovci. Po této sjezdovce můžete sjet až do údolní stanice, kde najdete i lanovky ledovcového střediska Pitztal. A protože skipas zakoupený v Rifflsee platí i na ledovci, užijete si jednoduše v jednom jediném dni jak lyžování v útulném rodinném Rifflsee, tak i dobrodružství na působivém tyrolském ledovci!

Naplánuj si dovolenou

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

76cm
48cm
32cm
16cm
5cm
5cm
lis
38cm
pro
63cm
led
57cm
úno
36cm
bře

Víc o lyžařském terénu

23%
Modré sjezdovky
50%
Červené sjezdovky
27%
Černé sjezdovky
30
Sjezdovky celkem
40.2 km
Sjezdovky celkem
8 km
Nejdelší sjezd
40.1 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 12

4
Kabinkové lanovky
2
Expresní 6-sedačky
2
4-sedačky
4
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2880m
Vrchol
1240m
Převýšení
1640m
Údolí

Důležité termíny

16 prosinec, 202216. 12. 2022
Začátek sezóny
16 duben, 202316. 04. 2023
Konec sezóny
127
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
27
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.