Tyrolsko

Rifflsee - Pitztal Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4v kvalitě sjezdovek v regionu Evropa
Č. 4v kvalitě sjezdovek v regionu Rakousko
Č. 4v kvalitě sjezdovek v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Lyžování v menším lyžařském středisku nemusí být nudné, zvlášť když můžete za jeden den vystřídat středisek hned několik. Právě takovou možnost máte v Rifflsee im Pitztal, v menším areálu, který se nachází v těsné blízkosti ledovce Pitztal a jehož možnosti jsou skutečně pestré. Pokud se na Rifflsee podíváte jen na mapě, získáte dojem, že jde o poměrně malý prostor, jenže ve skutečnosti zdejších šest vleků obsluhuje 31 kilometrů velmi zajímavých a lákavých sjezdovek všech stupňů obtížnosti, z nichž nejdelší měří pěkných 8 kilometrů! 

V centru lyžařského střediska se nachází několik mírných širokých sjezdovek, vhodných zejména pro rodiny s dětmi. Na tyto svahy vás vyveze Sunna Alm Bahn, vybavená dětskými pojistkami. Z vrcholové stanice této lanovky dohlédnete až na zamrzlé jezero Rifflsee.

Vrcholem tohoto sympatického malého areálu v Rifflsee je 2800 metrů vysoká hora Grubenkopf. Expresní čtyřsedačková lanovka otevírá cestu na nádherné středně těžké až náročné sjezdovky. Na začátku tratě sestupují po hřebeni a určitě doporučujeme udělat si čas na impozantní panorama ledovcového Pitztalu a nafotit pár snímků. Na těchto svazích bývají dokonalé sněhové podmínky, takže neprohloupíte, když si jízdu po některých sjezdovkách zopakujete. Lyžaři s dobrou kondičkou se mohou vydat na 1400 metrů dlouhý sestup z Grubenkopf přes Rifflsee k údolní stanici do Mandarfen. U sjezdovky stojí horská chata Pitztal s velice příjemnou restaurací, kde se můžete posilnit pro odpolední lyžování na ledovci. Po této sjezdovce můžete sjet až do údolní stanice, kde najdete i lanovky ledovcového střediska Pitztal. A protože skipas zakoupený v Rifflsee platí i na ledovci, užijete si jednoduše v jednom jediném dni jak lyžování v útulném rodinném Rifflsee, tak i dobrodružství na působivém tyrolském ledovci!

Naplánuj si dovolenou

Rifflsee - Pitztal Ubytování
Lyžařské školy

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
pro
0cm
led
0cm
úno
0cm
bře
0cm
dub

Víc o lyžařském terénu

52%
Modré sjezdovky
24%
Červené sjezdovky
24%
Černé sjezdovky
14
Sjezdovky celkem
18.4 km
Sjezdovky celkem
8 km
Nejdelší sjezd
18.4 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 6

1
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
2
4-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2880m
Vrchol
1240m
Převýšení
1640m
Údolí

Důležité termíny

17 prosinec, 202117. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

127

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

26

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.