Pyreneje

Saint Lary Soulan Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 5snowpark v regionu Francie
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Hautes-Pyrenees
Všechny recenze

V srdci Pyrenejí a údolí Aure představuje Saint Lary spojení života v horách se scenérií Pyrenejí ; je to zdařilé spojení vody, slunce a vřelosti místních lidí. Ze Saint Lary máte výhled na úbočí Gascony a také snadný přístup na dálnici A64 (Toulouse-Bayonne). Údolí je spojeno se Španělskem tunelem Aragnouet-Bielsa, který se nachází jen 20 km od Saint-Lary Soulan.

Pyrenejské lyžařské středisko Saint-Lary Soulan je jedinečné kouzelné místo, které se skládá ze tří menších osad: Saint-Lary (830 m) s atmosférou autentické pyrenejské vesnice, Saint-Lary 1700 (Pla d' Adet) a Saint-Lary 1900 (Espiaube) poskytují panoramatický výhled na Pyreneje a v zimě jsou ideálním místem pro nadšence lyžování.

Za zmínku stojí, že novou kabinkovou lanovkou ze Saint Lary do Saint Lary 1700 jsou sjezdovky dostupné během pouhých 8 minut.

Se svými 100 km označených tratí ve třech různých oblastech nabízí Saint Lary lyžovačku bez hranic a jednoduše úžasnou přírodu kolem.

✔ SAINT-LARY 1700 (Pla d' Adet) je lyžařské středisko určené pro rodiny s dětmi, nabízí lyžařskou školku, možnost sáňkování i zábavy v Kids Parku pro pilných lyžaře od 6 do 12 let.

✔ SAINT-LARY 1900 (Espiaube) je oblast určená pro zkušené lyžaře a je spojena dalšími oblastmi 1700 a 2400 sjezdovkami a cestou, kudy jezdí kyvadlový autobus.

✔ SAINT-LARY 2400 část areálu oblíbená zejména u nadšenců stylu " nu- skool " ať už jde o terén pro jízdu v boulích, slalom nebo snowpark s mega sound systémem.

Většina svahů pod 1900 m.n.m. je vybavených sněžnými děly pro technické zasněžování (Cabane, Bouleaux, Corniche), stejně jako populární lyžařské a snowboardové tratě (Terranère, Isard, bas de Corneblanque).

Saint Lary je oblíbenou destinací také pro milovníky relaxace. Jen pár kroků od vesnice, v srdci krásné přírody se nacházejí termální lázně Saint-Lary, kde se léčí revmatické onemocnění a onemocnění dýchací soustavy. Představte si ten požitek ocitnout se zde po dni stráveném na lyžích. Nechte se hýčkat v Sensoria, kde najdete všechny aktivity vhodné pro aktivní odpočinek - posilovnu, kosmetiku, masáže a podobně.

Také milovníci dobrého jídla budou v Saint-Lary spokojeni, protože zde opravdu vědí, jak vytvořit v restaurací výbornou atmosféru, ať už kolem stolu nebo při vychutnávání drinku s přáteli.

Lyžařské středisko Saint-Lary je hrdým nositelem štítku Family Plus, tedy je oficiálně uznáváno jako středisko vstřícné k rodinám. V dolní části svahů Saint Lary 1700 (Pla d' Adet) jsou na služby pro rodiny přímo zaměření, tam najdete množství dětských sněhových hřišť, dvě sáňkařské dráhy a je zde na výběr z několika lyžařských školek a škol..

 

Nedaleký Kids Park (rekreační a vzdělávací lyžařský areál) je vyhrazen pro děti od 6 do 12 let. Začínající lyžaři zde najdou speciální hřiště s překážkami, mini boule i zábavné plochy s hravými zvířecími postavičkami kolem. K dispozici je také náběhový pás pro děti a nepřetržité hlídání.

Naplánuj si dovolenou

Saint Lary Soulan Ubytování

Víc o lyžařském terénu

5%
Zelené sjezdovky
53%
Modré sjezdovky
27%
Červené sjezdovky
15%
Černé sjezdovky
56
Sjezdovky celkem
102 km
Sjezdovky celkem
102 km
Sjízdný terén
322 ha
Zasněžování
46 km
Zasněžování

Počet vleků: 28

3
Kabinkové lanovky
3
Expresní 6-sedačky
1
Expresní 4-sedačky
5
4-sedačky
1
2-sedačky
15
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2500m
Vrchol
800m
Převýšení
1700m
Údolí

Důležité termíny

04 prosinec, 202104. 12. 2021

Začátek sezóny

03 duben, 202203. 04. 2022

Konec sezóny

125

Délka sezóny (dny)

121

Délka minulé sezóny (dny)

58

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.