Pyreneje

Les Angles Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 4pro začátečníky v regionu Francie
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Pyrenees-Orientales
Všechny recenze

Skiareál

Les Angles se svými jen 600 celoročními obyvateli a kapacitou více než 18.000 lůžek dokonale spojuje tradiční s moderním. Obec hrdá na své katalánské kořeny je dobře zachovalá a stále si udržuje autentičnost horské vesnice. Les Angles vybudovala řadu jedinečných turistických aktivit a působivou škálu moderního sofistikovaného vybavení. S moderními lanovkami ve středisku, obrovským množstvím sněžných děl a nočním baletem roleb si můžete být jisti, že sněhové podmínky jsou nejlepší, jaké si jen milovník sněhu může přát.

Jako autentické pyrenejské lyžařské středisko se Les Angles táhne podél sjezdovek, vítá tento nový druh cestovního ruchu, avšak uchovává si svůj autentický charakter. Les Angles snadno splní požadavky každého moderního lyžařského střediska. Zalíbí se vám přátelské srdečné katalánské přivítání a klidný odpočinek v horách.

Mezi vesnicí s ubytovacím zázemím a lanovkami funguje denně bezplatná kyvadlová doprava, což maximálně usnadňuje přístup lyžařů ke svahům. Pro návštěvníky se zde také nacházejí 4 parkoviště (celkem 1.700 parkovacích míst). Množství míst na kempování najdete i v Pla del Mir.

 

31 označených tratí nabízí 55 km sjezdovek. Na sjezdovky v Les Angles se dá dostat různými způsoby - z Pla del Mir, díky sedačkové lanovce Bali, kabinové gondole Pelerins či sedačce Jassettes.

Výjimečné panoramatické umístění Les Angles, příznivé sněhové srážky a přátelští místní obyvatelé pomohli vybudovat Les Angles dobrou pověst ve Francii i ve Španělsku. Snowpark nabízí množství railů či U-ramp, užít si zde můžete slope style, boarder cross, snow skate a chill out arénu.

Zóna určená pro běžecké lyžování má 36 km tratí, které mohou využít běžkaři nebo výletníci na procházce na sněžnicích.

Nemůžete být v Les Angles a nenavštívit ZOO. V místní zoologické zahradě poznáte všechna divoká zvířata, typická pro oblast Pyrenejí.

V odpoledních hodinách se můžete vydat na dobrodružnou jízdu na psím spřežení nebo vyzkoušet potápění pod ledem zamrzlého jezera, snowkiting či dokonce malou vývrtku s padákem při paraglidingu. To je jen pár příkladů aktivit, které nabízí areál lyžařského střediska Les Angles.

Vedle fanoušků aktivního relaxu jsou tu i ti, kteří dávají přednost relaxaci v lázních v Mont-Louis (jen 10 minut od Les Angles). Otestujte centrum vodního aerobicu, kde si můžete relaxaci maximálně vychutnat: plavecký bazén s 32°C vodou, ještě teplejší vířivka, saunu, parní lázeň a cardio/fitness místnost.


Své děti můžete svěřit do péče ve školce Pastouret, v níž jsou vítány děti od 3 měsíců do 2 let. Pro starší děti od 2,5 roku do 12 let organizuje Espace Bleu Neige celou řadu skvělých aktivit.

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

136cm
85cm
57cm
29cm
4cm
26cm
lis
55cm
pro
113cm
led
105cm
úno
49cm
bře

Víc o lyžařském terénu

31%
Zelené sjezdovky
20%
Modré sjezdovky
31%
Červené sjezdovky
18%
Černé sjezdovky
45
Sjezdovky celkem
55 km
Sjezdovky celkem
55 km
Nejdelší sjezd
55 km
Sjízdný terén
4 ha
Osvětlené
1.5 km
Osvětlené
138 ha
Zasněžování
33 km
Zasněžování

Počet vleků: 23

1
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
2
Expresní 4-sedačky
1
4-sedačky
18
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2400m
Vrchol
750m
Převýšení
1650m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202103. 12. 2021
Začátek sezóny
10 duben, 202210. 04. 2022
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
58
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.