Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1pro rodiny v regionu Pyrenees-Orientales
Všechny recenze

Přehled

Les Angles se svými jen 600 celoročními obyvateli a kapacitou více než 18.000 lůžek dokonale spojuje tradiční s moderním. Obec hrdá na své katalánské kořeny je dobře zachovalá a stále si udržuje autentičnost horské vesnice. Les Angles vybudovala řadu jedinečných turistických aktivit a působivou škálu moderního sofistikovaného vybavení. S moderními lanovkami ve středisku, obrovským množstvím sněžných děl a nočním baletem roleb si můžete být jisti, že sněhové podmínky jsou nejlepší, jaké si jen milovník sněhu může přát.

Jako autentické pyrenejské lyžařské středisko se Les Angles táhne podél sjezdovek, vítá tento nový druh cestovního ruchu, avšak uchovává si svůj autentický charakter. Les Angles snadno splní požadavky každého moderního lyžařského střediska. Zalíbí se vám přátelské srdečné katalánské přivítání a klidný odpočinek v horách.

Mezi vesnicí s ubytovacím zázemím a lanovkami funguje denně bezplatná kyvadlová doprava, což maximálně usnadňuje přístup lyžařů ke svahům. Pro návštěvníky se zde také nacházejí 4 parkoviště (celkem 1.700 parkovacích míst). Množství míst na kempování najdete i v Pla del Mir.

 

31 označených tratí nabízí 55 km sjezdovek. Na sjezdovky v Les Angles se dá dostat různými způsoby - z Pla del Mir, díky sedačkové lanovce Bali, kabinové gondole Pelerins či sedačce Jassettes.

Výjimečné panoramatické umístění Les Angles, příznivé sněhové srážky a přátelští místní obyvatelé pomohli vybudovat Les Angles dobrou pověst ve Francii i ve Španělsku. Snowpark nabízí množství railů či U-ramp, užít si zde můžete slope style, boarder cross, snow skate a chill out arénu.

Zóna určená pro běžecké lyžování má 36 km tratí, které mohou využít běžkaři nebo výletníci na procházce na sněžnicích.

Nemůžete být v Les Angles a nenavštívit ZOO. V místní zoologické zahradě poznáte všechna divoká zvířata, typická pro oblast Pyrenejí.

V odpoledních hodinách se můžete vydat na dobrodružnou jízdu na psím spřežení nebo vyzkoušet potápění pod ledem zamrzlého jezera, snowkiting či dokonce malou vývrtku s padákem při paraglidingu. To je jen pár příkladů aktivit, které nabízí areál lyžařského střediska Les Angles.

Vedle fanoušků aktivního relaxu jsou tu i ti, kteří dávají přednost relaxaci v lázních v Mont-Louis (jen 10 minut od Les Angles). Otestujte centrum vodního aerobicu, kde si můžete relaxaci maximálně vychutnat: plavecký bazén s 32°C vodou, ještě teplejší vířivka, saunu, parní lázeň a cardio/fitness místnost.


Své děti můžete svěřit do péče ve školce Pastouret, v níž jsou vítány děti od 3 měsíců do 2 let. Pro starší děti od 2,5 roku do 12 let organizuje Espace Bleu Neige celou řadu skvělých aktivit.

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

132cm
83cm
55cm
28cm
8cm
15cm
lis
62cm
pro
110cm
led
106cm
úno
49cm
bře
8cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Zelené sjezdovky
31%
Modré sjezdovky
20%
Červené sjezdovky
31%
Černé sjezdovky
18%
Sjezdovky celkem
45
Nejdelší sjezdovka
55 km
Sjízdný terén
55 km
Osvětlené
4 ha
Osvětlené
1.5 km
Zasněžování
138 ha
Zasněžování
33 km

Počet vleků: 23

Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
1
Expresní 4-sedačky
2
4-sedačky
1
Lyžařské vleky
18

Nadmořská výška

Údolí
1650m
Vrchol
2400m
Převýšení
750m

Důležité termíny

04 prosinec, 202404. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
30 březen, 202530. 03. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
60
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.