Tyrolsko

Ledovec Stubai Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4pro rodiny v regionu Evropa
Č. 2snowpark v regionu Rakousko
Č. 2snowpark v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Ledovec Stubai

Stubaiský ledovec je většinou to první, co se mnoha lyžařům vybaví, když se zmíní lyžování na ledovci. Není divu, vždyť ve Stubaiském údolí je milovníkům sjezdového lyžování k dispozici 110 km sjezdovek. Stubaiský ledovec je největší ledovcovou lyžařskou oblastí v Rakousku. Díky své dobré poloze poblíž Innsbrucku je tento skiareál zároveň velmi dobře dostupný, a proto je velmi oblíbený po celou dlouhou lyžařskou sezónu (obvykle od září do června).

Po sjezdu z dálnice na exitu Schönberg - Stubaital se během 20 minut dostanete k údolní stanici Mutterbergalm. Odtud lyžaře vyvážejí směrem ke Stubaiskému ledovci dvě cirkulující kabinové lanovky. U horní stanice lanovky Gamsgartenbahn si můžete vybrat mezi sedačkovými lanovkami Eisjochbahn a Rotadlbahn. Většina lyžařů volí 6-sedačku Eisjochbahn, která vás dopraví až na 3150 vysoký vrchol Eisjoch.

Jakmile se ocitnete nahoře, máte z čeho vybírat: Můžete zamířit vpravo na krátký, ale břitký Windachferner, doleva na Gaiskarferner (tam se mimochodem nachází velmi populární snowpark Stubai Zoo) anebo se spustit dolů k dolní stanici Eisjochbahn.

Pokud se vypravíte na Gaiskarferner, čeká vás jedinečný ledovcový okruh. Okolo vrcholu Schaufelspitze (3333 m) jsou všechny ledovce propojeny vleky a lanovkami. Z Gaiskarferner vede krátká 2-sedačka k dlouhému Daunferneru. Po krátké odbočce k Daunscharte zamiřte přes Gamsgarten ke střední stanici Fernau. Odtud vás vlek a 6-sedačka přepraví přes ledovec Fernau. Z této horní stanice se můžete přes Gaiskarferner vrátit zpátky do výchozího bodu na Eisjoch. Unikátní ledovcový okruh - lze ho samozřejmě absolvovat i v opačném směru!

Nenechte si ujít

Zastavte se aspoň na chvíli u horní stanice lanovky Schauefeljoch, kde se nachází fantastická vyhlídková plošina "Top of Tyrol"! Přímo pod Schaufelspitze se návštěvníkům otevírá obrovské panorama celé ledovcové oblasti v údolí Stubai a dohlédnout lze dokonce ještě dál, až do sousedního údolí Ötztal k Söldenu.

Ještě pár slov o sjezdu do údolí, zvaném "Wilde Grubn": Na mapě sjezdovek je klasifikován jako lyžařská cesta, ale během hlavní lyžařské sezóny v zimě bývá upravovaný a rozhodně stojí za návštěvu, a to zejména v ranních hodinách. Vede přes nedotčené boční údolí zpátky k údolní stanici Mutterberg. Tento sjezd nedoporučujeme absolvovat v pozdějších odpoledních hodinách, spousta lyžařů tady přecení svoje síly a navzdory unaveným nohám se na sjezd do údolí vydá. Odpoledne si raději vyberte pohodlný sjezd ke střední stanici Fernau a do údolí se těch pár metrů svezte gondolou. Potom vám pivo v Apres-ski Baru v údolí bude chutnat dvojnásob!

Freeridové možnosti na Stubai

Zkušení freerideři jsou na Stubaiském ledovci díky mnoha variantám a řadě možností freeridu jako doma. Před několika lety zde vznikla speciální freeridová oblast "Powder Department". Ta nabízí 13 freeridových tras ve volném terénu. Návštěvníkům je k dispozici mapka možných sjezdů a GPS údaje. Freeride Checkpointy se nacházejí u Eisgrat a u Gamsgarten: informační cedulky s popisem tras, kontrola lavinového vyhledávače a informační tabulky o vyhledávání zasypaného u Gamsgarten. Vypůjčení bezpečnostního vybavení je možné v obchodech se sportovním zbožím na ledovci Stubai.

Ideální pro rodiny s dětmi

Ve středisku Stubai lyžují děti mladší 10 let úplně zadarmo! Navíc se ve skiareálu nachází rodinná zábavní zóna BIG Family Ski-Camp: Mírně se svažující začátečnické svahy, cvičný vlek a čtyři dopravníkové pásy k tomu, dále Fun Slope s vlnami a skoky, závodní trať a mnoho dalších atrakcí, které tady spolehlivě zabaví celou rodinu.

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

24cm
15cm
10cm
5cm
0cm
0cm
lis
20cm
pro
20cm
led
0cm
úno
0cm
bře
0cm
dub
0cm
kvě
0cm
čvn

Víc o lyžařském terénu

23%
Modré sjezdovky
6%
Červené sjezdovky
33%
Černé sjezdovky
35
Sjezdovky celkem
105 km
Sjezdovky celkem
10 km
Nejdelší sjezd
105 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 25

5
Kabinkové lanovky
1
Expresní 8-sedačky
3
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
2
2-sedačky
13
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3210m
Vrchol
1460m
Převýšení
1697m
Údolí

Důležité termíny

08 říjen, 202108. 10. 2021

Začátek sezóny

29 květen, 202229. 05. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

48

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.