Pyreneje

Gavarnie Gèdre Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 4mezi malými skiareály v regionu Francie
Č. 1mezi malými skiareály v regionu Hautes-Pyrenees
Všechny recenze

Gavarnie Gèdre - lyžařské středisko


Lyžařské středisko Gavarnie leží v nadmořské výšce 1375 metrů, v samém srdci národního parku Pyreneje v části Horní Pyreneje (Hautes-Pyrénées). Tato malá horská obec, nacházející se na španělské hranici, se může pochlubit svým autentickým vesnickým obrazem i rodištěm mnoha pyrenejských průvodců.

Skiareál Gavarnie se nachází pouhých 45 km od Lourdes v jedinečném prostředí, jen pár kroků od Cirque de Gavarnie (vypínající se až do výšky víc než 3000 m) a největšího vodopádu v Evropě (427 m). Toto neobvyklé přírodní prostředí je nepopiratelným přínosem celého regionu. Masiv Mont Perdu (kde leží i Gavarnie) byl v roce 1997 prohlášen za světové kulturní i přírodní dědictví UNESCO.

Gavarnie je zaručeným zimním cílem, který zaujme jak rodiny s malými dětmi, tak i odvážné horolezci, kteří rádi čelí výzvám. Kromě sjezdových tratí, kterých tu je kolem třiceti, nabízí Gavarnie mnoho dalších aktivit, které umožní prožít dovolenou naplno každému.

Plně vybavené lyžařské středisko se může pochlubit plynulým provozem bez dlouhých čekacích časů na vleky a pro lyžaře jsou k dispozici sjezdovky všech úrovní náročnosti v dechberoucím prostředí s překrásným panoramatem. Není pochyb o tom, že Gavarnie je lyžařské středisko, které jistě budete milovat!

Měli byste vědět: Středisko nedisponuje žádným typem ski-in/ski-out ubytování. Vleky jsou vlastně situovány 10 minut chůze od vesnice Gavarnie. Pro ty, kteří se rozhodnou přijet autem, je k dispozici u vstupu do střediska dostatek parkovacích míst zdarma. Pro ostatní v době prázdnin funguje každodenní kyvadlová doprava mezi obcemi Gèdre a Gavarnie.

Kilometr za obcí Gavarnia se nachází také autocamp. V zimě je přístupný zdarma, nemá ovšem žádnou elektrickou ani vodovodní přípojku.

Naplánuj si dovolenou

Gavarnie Gèdre Ubytování

Víc o lyžařském terénu

26%
Zelené sjezdovky
33%
Modré sjezdovky
26%
Červené sjezdovky
15%
Černé sjezdovky
27
Sjezdovky celkem
5.5 km
Nejdelší sjezd
34 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 7

1
3-sedačky
1
2-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2400m
Vrchol
550m
Převýšení
1850m
Údolí

Důležité termíny

18 prosinec, 202118. 12. 2021

Začátek sezóny

13 březen, 202213. 03. 2022

Konec sezóny

86

Délka sezóny (dny)

85

Délka minulé sezóny (dny)

50

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.