Merano 2000 / Meran 2000 Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6pro rodiny v regionu Jižní Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Lákavou kombinaci lyžování a lázeňských procedur nabízí lyžařské středisko Merano 2000 s celými čtyřiceti kilometry sjezdovek, umístěné nad stejnojmenným lázeňským městem, ve kterém od 19. století fungují lázně na léčbu plicních chorob. Merano je s lyžařským střediskem spojeno kabinkovou lanovkou, která přepraví až 120 osob najednou. Má velmi zajímavou historii, původně na jeho místě býval římský vojenský tábor na křižovatce vojenských a obchodních cest. Město tu bylo postaveno v 9. století a v 14. a 15. století bylo Merano hlavním městem celého Tyrolska.

 

Nejdelší bobovka v Itálii

Nejvíc sjezdovek má Merano 2000 těch červených, dohromady 25 kilometrů. Ale i milovníci adrenalinu si přijdou na své na jedné ze dvou černých sjezdovek – Mittager I a Falzeben II. Nechybí lyžařská školka pro děti Kinderland se třemi pojízdnými pásy a snowtubingem. Pátky jsou pak pravidelně zasvěceny nočnímu lyžování a sáňkování.

Dostatek sněhu zaručuje nadmořská výška střediska, která se šplhá až do 2300 metrů, zároveň jde o oblast s velkým počtem slunečných dnů v roce. A tak si v přestávkách mezi lyžováním na slunečných terasách u horských chat můžete vychutnat vyhlášenou místní domácí kuchyni.

Tříkilometrová sáňkařská dráha zaručí zábavu vám i vašim ratolestem, a pokud by ani to nestačilo, můžete vyzkoušet nejdelší bobovou dráhu v Itálii, která je v provozu v letní i v zimní sezoně a kde vám z jízdy udělají fotografii na památku.

Přes lyžařské středisko vede také jedna z oblíbených skialpinistických tras, která končí u horské chaty s panoramatickým výhledem. Je tu též upravený tříkilometrový běžkařský okruh vhodný spíš pro začátečníky. Nezapomenutelným zážitkem je pak jízda po bílých pláních na koních místního odolného plemene pojmenovaného podle vesnice Hafling, která leží nad Meranem.

 

Lázeňský relax pro každého

Ale vraťme se ze zasněžených svahů zpět do vyhlášeného lázeňského města s léčivými prameny, které prýští z hory San Vigilio. Veškeré wellness procedury si můžete dopřát v termálních lázních na náměstí Terme s pětadvaceti bazény pro každého – od toho se slanou vodou, přes bazén s výhledem na horské panorama až po studený saunový bazén. Nechybí finská sauna a relaxační i zdravotní lázeňské procedury. Avšak Merano nabízí ještě mnohem víc zážitků. Dominantou města je hrad Castel Trautmannsdorf, v němž dnes sídlí muzeum. Za vidění stojí též zámek Catello Principesco, který byl od 16. století letním sídlem císaře, a gotická katedrála San Nicolò.  

 

Naplánuj si dovolenou

Merano 2000 / Meran 2000 Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

39cm
25cm
17cm
9cm
3cm
3cm
lis
22cm
pro
33cm
led
27cm
úno
17cm
bře

Víc o lyžařském terénu

43%
Modré sjezdovky
51%
Červené sjezdovky
6%
Černé sjezdovky
10
Sjezdovky celkem
41.5 km
Sjezdovky celkem
3 km
Nejdelší sjezd
41.5 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 8

2
Kabinkové lanovky
1
4-sedačky
1
3-sedačky
3
2-sedačky
1
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2300m
Vrchol
630m
Převýšení
1670m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202203. 12. 2022
Začátek sezóny
18 březen, 202318. 03. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
57
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.