Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro pokročilé v regionu Vorarlbersko
Všechny recenze

Přehled

Největší vorarlberská lyžařská oblast Silvretta v údolí Montafon nabízí lyžařům 140 kilometrů čisté radosti na 85 sjezdovkách všech úrovní obtížnosti. Nejsportovnější lyžařské středisko přináší návštěvníkům ještě větší komfort díky nové spojovací kabinkové lanovce, která lyžaře přibližuje do sousedního areálu Hochjoch. 

Zpod vrcholu 2300 metrů vysoké hory Schwarzköpfl sbíhají úžasné carvingové sjezdovky, všechny velmi široké a s dokonalým spádem v širokých zatáčkách. Spousta prostoru vedle upravených tratí přináší skvělé freeridové příležitosti. Pokud chcete využít všechny možnosti, které Silvretta svým návštěvníkům nabízí, můžete začít hned několika sjezdy u trasy lanovky Madrisella Bahn a potom zamířit k Bella Nova. Od obrovské horské chaty začíná dlouhý sjezd až do údolí. Krátká jízda 6-sedačkou vás přivede na louku posetou pohádkově posázenými chaloupkami a chalupami - na Garfrescha. Tady se nachází hned několik restaurací, kde si můžete dopřát občerstvení nejen během dne, ale i po celodenním lyžování při apres-ski. Zdejší příjemné terasy ozařují sluneční paprsky až do slunce západu.

Pokud chcete z lokality Garfrescha pokračovat v jízdě, můžete se vydat směrem k Hochjoch. Trasa nové kabinky začíná hned vedle lanovky Valisera Bahn a velice rychle vás dopraví až ke Grasjoch. Odsud se sedačkovou lanovkou s oranžovými bublinami vyvezete až na nejvyšší bod lyžařské oblasti. Z výšky 2430 metrů vidíte nejen středisko Nova, ale také kompletní Silvrettu. Na druhé straně se otevírá pohled na hory - a dohlédnout odsud lze až do Německa! Opravdu - pohádkový výhled!

Pokud jste se už pokochali výhledem a nafotili pár super snímků, můžete pokračovat v jízdě. Před vámi je nejdelší sjezd do údolí ze všech sjezdů ve Vorarlbergu: HochjochTotale. Při jeho zdolávání klesnete o celých 1700 výškových metrů. Sjezd začíná u Kreuzjochsattel ve výšce 2380 metrů a vede vysokohorskými alpskými terény, v horním úseku navíc přes nejdelší lyžařský tunel v Evropě, který měří 476 metrů. Dojezd je ve Schrunsu v 700 metrech nadmořské výšky. Velký zážitek! Po neuspěchaném obědě v horském hostinci Kropfen se můžete vydat na zpáteční cestu k Alpe Nova. Ještě předtím ale mohou šikovní vyznavači carvingu otestovat atraktivní černou sjezdovku na Sennigrat. Žhavé hrany, hořící stehna, ale úsměv na tváři! Potom se už můžete vrátit na Grascjoch a k návratu do údolí použít lanovku Grasjoch Bahn.


Mimořádné zážitky

Lyžování při východu slunce ještě před spuštěním prvních vleků, freeridové kurzy, ski-safari a ski-tours s průvodcem, úvod do freestylu, túra s pochodněmi nebo zážitková noc. Za tu legraci stojí i dvě sáňkařské dráhy. Děti čekají vzrušující zážitky v Graf Hugo Clubu. 

 

Pro mlsné jazýčky

Devět horských restaurací s velkými terasami vhodnými i pro chytání bronzu potěší každého gurmána. Kulinářská cesta v Silvretta Montafon vede po celém světě - od Itálie přes Asii a Německo až po místní speciality Montafonu. Zdejší lahodná kuchyně stále využívá zdroje z místních produktů, potrpí si na čerstvost a kreativitu při vytváření pokrmů. Mezi atrakce patří speciální horská snídaně a brazilský steakhousový večer Rodizio.

 

Možnosti freeridu

U horní stanice lanovky Grasjoch-Bahn se nachází Freeride Infocentrum, kde najdete všechny aktuální informace o stavu sněhu a lavinové situaci, ale také mapy freeridových terénů a přehled tras s průvodcem. Na kontrolních stanovištích LVS si můžete prověřit funkčnost svého lavinového vyhledávacího systému. Kontrolní stanoviště jsou umístěna ve vrcholových stanicích lanovek Valisera, Versettla, Grasjoch, Rinderhütte a Hochalpila, ale také v údolní stanici lanovky Sennigrat.

Pokud nejste na freeride náležitě vybaveni, můžete si potřebné bezpečnostní prvky pronajmout (od lavinového batohu s ABS, lavinového vyhledávače, až po lopatu a sondu).

 

Túry s průvodcem

Výstup na Zamangspitze: Tato túra je určena pro technicky a fyzicky zdatné lyžaře a snowboardisty, kteří se chtějí vydat mimo sjezdovky. Malou skupinku lyžařů doprovází zkušený místní průvodce, který vám zprostředkuje bezpečný, ale jedinečný alpský zážitek. Po výstupu vás čeká vzrušující sjezd hlubokým sněhem do St. Gallenkirch. 


Trasy

Snadná: Trasa 46 a 47 od lanovky Freda

Střední: Trasa 73 - černá sjezdovka č. 3 od lanovky Sennigrat, trasa končí v Güterweg, Trasa R22 od lanovky Valisera, jedna z "Black Scorpions"

Velmi náročná: Trasa 75 až 77 z Hochjoch

 

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

175cm
109cm
73cm
37cm
0cm
48cm
lis
83cm
pro
145cm
led
98cm
úno
99cm
bře
37cm
dub
0cm
kvě

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
53%
Červené sjezdovky
40%
Černé sjezdovky
7%
Sjezdovky celkem
80
Nejdelší sjezdovka
10 km
Sjízdný terén
141 km
Zasněžování
214 ha
Zasněžování
83 km

Počet vleků: 35

Kabinkové lanovky
10
Expresní 8-sedačky
3
Expresní 6-sedačky
5
4-sedačky
3
3-sedačky
1
2-sedačky
6
Lyžařské vleky
7

Nadmořská výška

Údolí
700m
Vrchol
2430m
Převýšení
1730m

Důležité termíny

17 listopad, 202317. 11. 2023
Plánovaný start sezóny
07 duben, 202407. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.