Piemont

Alagna Valsesia Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7v kvalitě sjezdovek v regionu Evropa
Č. 6v kvalitě sjezdovek v regionu Itálie
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Piemont
Všechny recenze

Alagna Valsesia je významným piemontským lyžařským střediskem v provincii Vercelli, v těsné blízkosti majestátního ledovce Monte Rosa. Areál, obklopený panenskou a divokou přírodou, je proslulý jako freeridový ráj. Kromě otevřených lyžařských terénů ale nabízí také 13 kilometrů upravovaných sjezdovek, z nichž nejdelší je středně náročná trať Alagna, dlouhá téměř 3,6 km, která má jako jediná dojezd v údolní části střediska. Jen o pár metrů kratší je velmi náročná černá sjezdovka Olen, která je na rozdíl od Alagna technicky zasněžovaná. Sněžná děla jistí zásobu sněhu také na jedné z modrých sjezdovek, na sotva půlkilometrové trati Bodwitch

Dopravu ke sjezdovkám zabezpečuje v první řadě spojovací gondola na trase Alagna-Pianalunga. Jakmile na Pianalunga vystoupíte z gondoly, máte na výběr hned několik možností. Příznivci sportovnější jízdy a zdatnější lyžaři se mohou rovnou otočit a spustit se dolů do Alagna po stejnojmenné červené sjezdovce, nebo pokračovat sedačkovou lanovkou na start další červené, Mullero, na kterou zmíněná trať Alagna v podstatě navazuje. Začátečníci by měli přestoupit na další kabinkovou lanovku Pianalunga-Cimalegna-Salati a vystoupit až na vrcholové stanici na Passo Salati v nadmořské výšce 2980 metrů. Odsud startují dvě modré trati, jejichž dojezd se nachází v mezistanici kabinky, v bodě Cimalegna. Na Passo Salati se nachází také nástup na jedinou černou sjezdovku, dlouhou přes 3,5 kilometru.

Ve středisku Alagna Valsesia myslí samozřejmě i na děti, zdejší Baby Snowpark Wold najdete na úpatí svahu protilehlého k sjezdovým tratím. Dětský, 50 m dlouhý provazový vlek s převýšením pouhých 6 metrů je určen pro nejmenší lyžaře a lyžařky. Tamtéž se nachází také zdejší Snowpark Wold pro vyznavače freestylu, obsluhovaný samostatným vlekem.

Naplánuj si dovolenou

Alagna Valsesia Ubytování

Víc o lyžařském terénu

23%
Modré sjezdovky
43%
Červené sjezdovky
34%
Černé sjezdovky
11
Sjezdovky celkem
14.8 km
Sjezdovky celkem
4 km
Nejdelší sjezd
14.8 km
Sjízdný terén
0.5 km
Osvětlené
15 km
Zasněžování

Počet vleků: 7

1
Kabinkové lanovky
1
Expresní 8-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3030m
Vrchol
1759m
Převýšení
1212m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202103. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

61

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.