Šumava

Skiareál Lipno Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 1pro rodiny v regionu Česká republika
Č. 1v Après ski v regionu Šumava
Všechny recenze

Lyžařské středisko Lipno

Moderní lyžařské středisko Lipno se nachází u obce Lipno nad Vltavou, na břehu vodní nádrže Lipno. Středisko je ideální pro rodiny s dětmi, rekreační a středně pokročilé lyžaře. Přepravu na vrchol sjezdovek zajišťují tři 4-sedačky. Pro děti - začátečníky - je vyhrazen samostatný dětský park s posuvným pásem. Další posuvné pásy jsou umístěny u cvičné sjezdovky Školní, která je vyhrazena pro frekventanty lyžařské školy. Nejdelší lipenská sjezdovka, modrá rodinná Jezerní trať je dlouhá 1400 metrů a je osvětlená pro večerní lyžování. 

► Služby ve středisku

Středisko je vybaveno snowparkem, skicrossovou dráhou, lyžařskou a snowboardovou školou a půjčovnou sportovního vybavení. Přímo na svahu je několik stylových restaurací. Všechny sjezdové tratě na Lipně jsou vybaveny technickým zasněžováním. 

► Skipasy přes internet

Skipasy lze koupit i elektronicky přes rezervační systém na webových stránkách střediska. Celoroční turistickou zajímavostí Lipna je vyhlídková věž Stezka korunami stromů, která byla první stavbou svého druhu v České republice.

► Tipy na ubytování na Lipně

Nabídky ubytování v resortech, penzionech, apartmánech, chatách, ubytovnách či privátech najdete také zde: Ubytování Skiareál Lipno.

Naplánuj si dovolenou

Skiareál Lipno Ubytování

Víc o lyžařském terénu

40%
Modré sjezdovky
52%
Červené sjezdovky
8%
Černé sjezdovky
15
Sjezdovky celkem
11.6 km
Sjezdovky celkem
1.4 km
Nejdelší sjezd
11.6 km
Sjízdný terén
1.5 km
Osvětlené
11.1 km
Zasněžování

Počet vleků: 7

3
4-sedačky
4
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

900m
Vrchol
192m
Převýšení
708m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.