Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Rakousko - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Rakousko v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Rakousko FAQ

Lyžařská střediska a lyžování v RakouskuRakousko je jednou z lyžařských světových velmocí. Skutečnost, že Rakousko je jižním sousedem České republiky, i fakt, že rakouské sjezdovky jsou vždy velmi dobře upravené, je důvodem, proč mnoho českých lyžařů rádo jezdí na lyže do Rakouska.Lyžařská střediska v Rakousku můžeme rozdělit do dvou kategorií: Střediska ležící hned za českými hranicemi, která jsou tak blízko, že do nich pohodlně můžete vycestovat na celodenní lyžovačku, a vzdálenější, alpská střediska, na jejichž návštěvu vám jeden den stačit nebude, protože musíte počítat s delší dopravou na místo.

"Jednodenní lyžovačky“ sa staly fenoménem zejména po odstranění hraničních kontrol (po vstupu České republiky do Schengenského prostoru). Ze středisek ležících takřka přímo na hranicích je jednoznačně nejznámější, největší a nejoblíbenější Hochficht Böhmerwald. Další dvě menší střediska, Sternstein a Aichelberg, najdete také hned u hranic. Na půl cesty do Lince leží další menší středisko Kirchschlag a ve stejné vzdálenosti od hranic ještě Jauerling.Ze středně vzdálenějších středisek je mezi českými lyžaři velmi oblíbený Stuhleck, Zauberberg Semmering a Mönichkirchen Mariensee.

Největším propojeným areálem v Rakousku je St. Anton - Lech Zürs - Warth Schröcken (305 km sjezdovek). Mezi nejmodernější střediska na světě patří Ischgl. Nejvýše položené středisko v Rakousku najdete v Tyrolích, jde o ledovec Pitztal, kde sjezdovky kulminují v nadmořské výšce 3440 metrů. Doporučujeme navštívit i další ledovcová střediska v Tyrolích: Hintertux, Stubai, Sölden a Kaunertal.Lyžařské středisko Serfaus – Fiss – Ladis je označováno jako jedno z nejlepších středisek pro rodiny s dětmi a v této kategorii získalo už několik ocenění.V Rakousku už několik let posiluje trend spojování jednotlivých středisek do obřích lyžařských areálů se stovkami kilometrů propojených sjezdovek. Na špici se momentálně drží Ski Arlberg, lyžařská oblast sdružující St. Anton, Lech - Zürs am Arlberg a Warth Schröcken s víc než 300 kilometry sjezdových tratí. Podívejte se na »» Aktuální žebříček největších rakouských lyžařských středisek.Ubytování v RakouskuV Rakousku není problém sehnat ubytování jakéhokoliv standardu. Rakousko je specifické širokou nabídkou horských apartmánů s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Není problém najít tu levné ubytování tohoto typu, za osobu a noc zaplatíte od 25 EUR. Pokud cestujete do Rakouska na vlastní pěst, jednou z možností při výběru ubytování je využití některého z předních světových rezervačních systémů. Jde o velmi jednoduchý a rychlý způsob a velmi mnoho rakouských ubytovatelů je do takových systémů zapojeno.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.