Korutany

Ankogel Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 5mezi malými skiareály v regionu Rakousko
Č. 2pro začátečníky v regionu Korutany
Všechny recenze

Lyžařský areál Ankogel se nachází v národním parku Hohe Tauern, na pomezí Korutan a Sazburska. Ankogel je se svými 3246 metry druhou nejvyšší horou ve východní části Vysokých Taur. Ankogel je velmi vhodnou lokalitou zejména pro lyžaře a snowboardisty, kteří chtějí objevovat nejvýše položené lyžařské oblasti v Korutanech.

Hlavními dopravními zařízeními v areálu Ankogel jsou dvě kabinkové lanovky, které na sebe ve střední části (1945 m) navazují a druhá z nich dopraví lyžaře až na vrchol střediska, do výšky 2636 metrů. Ankogel se vyznačuje pestrostí svých sjezdových tratí, převažují však středně náročné sjezdovky pro vyznavače sportovnější jízdy. Všechny takové sjezdy, převážně nad hranicí lesa, najdou návštěvníci právě v horní části střediska, výjimkou je nejdelší zdejší sjezdovka, červená trať 2a, vinoucí se ze střední části střediska až do údolí, kde končí přesně u nástupní údolní stanice kabinky. 

V údolní části areálu se na dlouhé hodiny zabaví hlavně začátečníci, pro které jsou zde upravené tři mírné sjezdovky, obsluhované dvěma vleky. Výstavba třetího vleku v této části je momentálně ve fázi projektu. Jedno překvapení pro příležitostné lyžaře a začátečníky se ale ukrývá i v horní části střediska. Jde o krásnou panoramatickou modrou sjezdovku č. 3, která začíná u výstupní stanice jednoho ze dvou dalších vleků, distribuujících lyžaře po horní části areálu.

Víc o lyžařském terénu

23%
Modré sjezdovky
38%
Červené sjezdovky
38%
Černé sjezdovky
13
Sjezdovky celkem
12.8 km
Sjezdovky celkem
7 km
Nejdelší sjezd
12.8 km
Sjízdný terén
14 ha
Zasněžování
6 km
Zasněžování

Počet vleků: 5

2
Kabinkové lanovky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2636m
Vrchol
1436m
Převýšení
1200m
Údolí

Důležité termíny

18 prosinec, 202118. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

N.A.

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.