Prémiový partner

Les Menuires Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5pro pokročilé v regionu Francie
Č. 2pro pokročilé v regionu Savojsko
Všechny recenze

Skiareál

Les Menuires, středisko s přátelskou rodinnou atmosférou leží přímo v srdci slavného francouzského resortu Les Trois Vallées (Tři údolí), který je se svými šesti sty kilometry sjezdovek tím největším na světě.

Už v roce 1942 se Francouzi rozhodli, že ve Třech údolích vybudují obří lyžařské středisko, které předhoní všechny italské, švýcarské i rakouské konkurenty. Poprvé se vleky v rámci ambiciózního projektu rozjely v roce 1946 v Courchevelu v údolí Bozel. Les Menuires (údolí Belleville) si na svou slávu muselo ještě chvíli počkat. Lyžaři začali jeho svahy brázdit v roce 1964, avšak opravdovým rozjezdem bylo pro středisko až otevření prvních apartmánů v nově zbudované čtvrti La Croisette a zavedení kabinkové lanovky na vrcholek Pointe de le Masse (2804 m).

Rodinným střediskem je Les Menuires nejen proto, že z jeho 81 sjezdovek jich je 38 modrých a 12 dokonce zelených, ale i díky svým přijatelným cenám. Ze slavných Tří údolí tu najdete cenově nejdostupnější ubytování.

Na rozdíl od spokojených rodinek na středisko nemají příliš dobré vzpomínky fanoušci Alberta Tomby. V roce 1992, v době Olympijských her v Albertville, se v nedalekých střediscích Les Menuires a Val Thorens jely závody slalomu mužů a právě favorit Tomba tu utrpěl neočekávanou porážku od Nora Jaggeho.

Ač je Les Menuires spíše rodinným střediskem, nabízí pestré vyžití i pro snowboardisty a vyznavače freestylového lyžování - plně vybavené snowparky s U-rampou a tři různé boardercrossové tratě. Oblíbené jsou též freeridy na Lac du Lou, Les Crêtes nebo Les Encombres. A ti, kterým ani takové výzvy nestačí, si mohou vyzkoušet boule na černé sjezdovce pojmenované po slavném francouzském lyžaři Léovi Lacroixovi.

Naše tipy

V Les Menuires se nebudete nudit ani bez lyží. Je tu sáňkařská dráha, bobová dráha i snowtubingkluziště a aquacentrum, kde se můžete v některém z vyhřívaných venkovních bazénů kochat výhledem na zasněžené vrcholky. Nechybí samozřejmě kino, bary, restaurace a večer se tu často konají koncerty vážné hudby. Ale abychom nezapomněli na děti. Na ty je přece středisko zaměřeno především. Děti už od tří měsíců vám pohlídají v klubu Piou-Piou. Tady je sice ještě na lyže nepostaví, avšak v dalších dvou Piou-Piou „vesničkách“ se o vaše ratolesti od dvou a půl do pěti let postarají profesionální lyžařští instruktoři. Není je snad však nutné hned učit lyžovat, děti potkáte na již zmiňované snowtubingové dráze Lugeland nebo se budou klouzat u sněhového hradu, který tu každoročně vyrůstá, a ty od pěti let si mohou zažít ještě o něco větší adrenalin – jízdu na sněžném skútru.

Naplánuj si dovolenou

Skipasy

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

101cm
63cm
42cm
21cm
21cm
37cm
lis
84cm
pro
82cm
led
66cm
úno
53cm
bře

Víc o lyžařském terénu

15%
Zelené sjezdovky
47%
Modré sjezdovky
28%
Červené sjezdovky
10%
Černé sjezdovky
87
Sjezdovky celkem
160 km
Sjezdovky celkem
160 km
Sjízdný terén
170 ha
Zasněžování
50 km
Zasněžování

Počet vleků: 33

7
Kabinkové lanovky
8
Expresní 6-sedačky
2
Expresní 4-sedačky
1
4-sedačky
2
3-sedačky
13
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2850m
Vrchol
1400m
Převýšení
1450m
Údolí

Důležité termíny

10 prosinec, 202210. 12. 2022
Začátek sezóny
28 duben, 202328. 04. 2023
Konec sezóny
130
Délka sezóny (dny)
130
Délka minulé sezóny (dny)
57
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.