Východní Norsko

Trysil Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4pro pokročilé v regionu Evropa
Č. 2pro rodiny v regionu Norsko
Č. 1pro začátečníky v regionu Hedmark
Všechny recenze

Jen 2,5 hodiny severovýchodně od Osla se nachází Trysil, pouhých 30 km od švédské hranice. Unikátní jehličnatý les se rozprostírá po celém kraji. A uprostřed stojí Trysilfjellet s vrcholem v nadmořské výšce 1132 metrů. Právě tady je domov největšího norského lyžařského střediska. 31 lyžařských vleků a 71 km sjezdovek spojuje tři strany hory do různorodé a rozmanité lyžařské oblasti se sjezdovkami a aktivitami pro všechny.

Trysil je skutečně rodinná destinace: Společně se můžete svézt vlekem až nahoru a až tam se rozhodnete podle svých přání a možností pro jednodušší nebo náročnější sjezdy. Trysil je velký: Tři horské oblasti jsou navzájem propojeny vleky a sjezdovkami. Tři trasy vedou přes hory. Přímou a pohodlnou cestu nabízejí vleky Hesten a Kanken, které vás vyvezou až do nadmořské výšky 1100 metrů. Z téhle výšky se vám naskýtá pohled na míle daleko všemi směry.

Záruka sněhu až do května

Lyžařská sezóna začíná v Trysilu brzy. Zpravidla si tady první lyžování můžete užít už od konce října až do začátku května. V téhle oblasti bývá vždy dostatek sněhu, ale i kdyby ho náhodou bylo méně, ke slovu přijdou norské nejmodernější a největší zasněžovací systémy. Zkrátka: ideální podmínky po víc než 150 lyžařských dnů ročně, a zrovna tak po řadu nocí, kdy jsou sjezdovky znovu perfektně upraveny.

Pokud se náhodou stane, že zima do těchto končin nedorazí včas, zklamaní hosté dostanou od střediska Trysil zpět své peníze za lyžařské dovolené. Tato garance sněhu se vztahuje na ubytování, lyžařské výcviky, půjčovny lyžařského vybavení a skipasy.

Večerní a ranní lyžování

V pátek, sobotu a úterý můžete v Trysil zažít noční lyžování - osvětlené sjezdovky jsou tu otevřené až do 20 hodin.  Všichni, kdo stále hledají něco navíc, mohou začít svůj den velmi brzy: Od 10.2. do 10.4. mají každou středu a sobotu příležitost nadšenci ranního manžestru. Pro ranní ptáčata tak den začíná dobrou snídaní v Høgegga – a pak už vzhůru na čerstvě upravené sjezdovky. Je třeba ale brát v úvahu, že nabídka čerstvých stop platí pouze pro malé skupiny a ranní sjezd po manžestru je nutné rezervovat alespoň jeden den předem.

Trysil pro děti

Zejména děti si v Trysil užijí zimní prázdniny plné zábavy. Bezpečný požitek z lyžování si mohou užít v některém ze tří speciálních dětských lyžařských areálů. Mírné a nenáročné svahy vaše děti určitě zvládnou a nebudou se bát ani na vleky, které tyto sjezdovky obsluhují – jsou jednoduché a bez problémů je zvládnou i nejmenší návštěvníci.

Restaurace a noční život

Trysil má mnoho dobrých restaurací a útulných kaváren. Samotné lyžařské středisko se může pochlubit víc než 17 restauracemi a rychlým občerstvením. Po skončení lyžařského dne je pravý čas na apres ski, a to si můžete užít hned na několika místech se živou hudbou: Laaven, Ski Pub, T2 a nový Skybar IC: Blu, to jsou jen některé tipy na báječný a zábavný večer v Trysil.

Naplánuj si dovolenou

Trysil Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

86cm
54cm
36cm
18cm
0cm
0cm
lis
22cm
pro
71cm
led
4cm
úno
27cm
bře
32cm
dub

Víc o lyžařském terénu

35%
Zelené sjezdovky
17%
Modré sjezdovky
26%
Červené sjezdovky
22%
Černé sjezdovky
66
Sjezdovky celkem
4 km
Nejdelší sjezd

Počet vleků: 31

4
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
25
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1100m
Vrchol
625m
Převýšení
475m
Údolí

Důležité termíny

10 prosinec, 202110. 12. 2021

Začátek sezóny

24 duben, 202224. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

2021

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.