Avoriaz Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 8pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 5snowpark v regionu Francie
Č. 2pro začátečníky v regionu Horní Savojsko
Všechny recenze

Skiareál

Avoriaz je speciálně vybudovaná lyžařská vesnice, ležící přímo v srdci Portes du Soleil. Do ulic tohoto rekreačního letoviska mají auta vjezd zakázán (s výjimkou ubytovaných hostí). Ulice Avoriaz jsou totiž samy o sobě sjezdovkami! V Avoriaz si můžete být jisti, že sjezdovky jsou 100% funkční, přírodní, bezpečné a zábavné. Můžete zde lyžovat celý týden, aniž byste dvakrát sjížděli stejnou sjezdovku, a to bez ohledu na Vaše schopnosti.

V Avoriaz se kumulovaná výška sněžení za zimní období pohybuje kolem 8 metrů, dostatek sněhu po celou sezónu je tedy zaručený. V Avoriaz najdete i originální snowpark "The Stash", tedy jakousi "skrýš" vybudovanou ze 100% přírodních materiálů díky Lindaretským lesům. Snowpark je skutečným rájem a inspirací pro všechny freestyle lyžaře a snowboardisty. Hlavní myšlenka byla přejata z amerického střediska, kde je „nu_Skool“ lyžování bezchybně a bezpečně integrováno do přírodního prostředí.

Ať už se děti teprve začínají učit na lyžích, nebo už jezdí jako závodníci, obec Annie Famose vítá všechny děty mezi 3 a 16 lety. Mladé generaci, která se chce naučit lyžovat nebo jezdit na snowboardu, věnuje skutečně obrovský prostor. Tato speciálně postavená říše divů disponuje kvalifikovanými instruktory lyžování a snowboardingu, nabízející kurzy od vyloženě začátečnických až po volné jízdy. Dále nabízejí kurzy pro teenagery, kteří chtějí zlepšit svou techniku během prozkoumávání Portes du Soleil.

Těm z Vás, kteří nikdy nelyžovali nebo mají v lyžování značné rezervy, je v Avoriaz věnována oblast zvaná „SOFTSKI“. Tato oblast umožňuje naučit se anebo si zopakovat něco o lyžování, a to na vyhrazených sjezdovkách, bezpečně a za přiměřenou cenu.

Mimo lyžování a snowboardingu má Avoriaz velmi širokou škálu možných aktivit. Patří sem: jízda na saních, bowling, kino, let horkovzdušným balónem, potápění pod ledem, jízda na horském kole, bruslení, lázně i tělocvična. Je zde tedy bezpočet aktivit, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty.

Slávu si Avoriaz vybudoval i pro svůj rušný noční život. Za soumraku se v Avoriaz pořádá spousta večerních akcí. Zábava začíná nočními radovánkami na sněhu, pokračuje specialitami v restauracích a končí v mnoha hospůdkách či nočních klubech roztroušených po okolí.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

153cm
96cm
64cm
32cm
4cm
29cm
lis
98cm
pro
127cm
led
113cm
úno
100cm
bře

Víc o lyžařském terénu

100%
Zelené sjezdovky
-
Modré sjezdovky
-
Červené sjezdovky
-
Černé sjezdovky
53
Sjezdovky celkem
5 km
Nejdelší sjezd
112 ha
Zasněžování

Počet vleků: 35

3
Kabinkové lanovky
11
Expresní 6-sedačky
5
4-sedačky
2
3-sedačky
14
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2277m
Vrchol
1127m
Převýšení
1150m
Údolí

Důležité termíny

15 prosinec, 202315. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
21 duben, 202421. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
56
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.