Passo Stelvio Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2v Après ski v regionu Lombardie
Všechny recenze

Skiareál

Průsmyk Stelvio v Alta Valtellina je nejvýše položený horský průsmyk Východních Alp a druhý nejvyšší v Alpách vůbec. Průsmyk se nachází v Ortleských Alpách, mezi Stilfs v provincii Jižní Tyrolsko a Bormiem v provincii Sondrio. Průsmyk je také přirozeným spojením se Švýcarskem - vždyť švýcarská hranice se nachází pouhých 200 metrů od Stelvia.

Passo Stelvio (Stilfserjoch) je významná horská oblast, dokonce jediná v Alpách, kde se nelyžuje v zimě, ale výhradně v létě. Proto ho k mimosezónním tréninkům s oblibou využívají mnohé národní lyžařské týmy. Průsmyk je zpřístupněn od května do října a kromě milovníků letního lyžování ho dobře znají i fanoušci cyklistiky - přes Stelvio prochází věhlasný cyklistický závod Giro d’Italia. Cyklisté i motocyklisté zde ocení úchvatný výhled a nesčetné množství zatáček, vinoucích se až na vrchol.

Zajímavost: Ledovec Stelvio je největší letní lyžařské středisko v Alpách, které nabízí přes 20 km sjezdovek v krásném unikátním prostředí s malebnými výhledy.

Nenechte si ujít: Sjezdovky, které se nacházejí v nadmořské výšce od 2758 do 3450 metrů  a vinou se po úbočích Monte Cristallo. Dechberoucí zážitek!

V létě na ledovci Stelvio funguje Lyžařská univerzita, kde učitelé a instruktoři proslulé lyžařské a snowboardové školy Pirovano vyučují nejlepší techniku všechny zájemce, od začátečníků a malých capartô až po rekreační lyžaře, kteří se chtějí v lyžování zdokonalit. 

Passo dello Stelvio - to pravé místo, chcete-li strávit léto na sněhu!

Naplánuj si pobyt

Passo Stelvio Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

3cm
2cm
2cm
1cm
0cm
2.3cm
lis
0cm
pro
1cm
úno
0.5cm
bře

Víc o lyžařském terénu

88%
Modré sjezdovky
13%
Červené sjezdovky
8
Sjezdovky celkem
12 km
Sjezdovky celkem
5 km
Nejdelší sjezd
12 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 6

2
Kabinkové lanovky
4
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3450m
Vrchol
692m
Převýšení
2758m
Údolí

Důležité termíny

28 květen, 202228. 05. 2022
Plánovaný start sezóny
02 listopad, 202202. 11. 2022
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.