Dolní Rakousko

Hochkar Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 3mezi malými skiareály v regionu Rakousko
Č. 1mezi malými skiareály v regionu Dolní Rakousko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Hochkar

Hochkar je jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Dolním Rakousku, nachází se nedaleko Vídně. Hochkar je zároveň nejvyšším vrcholem Göstlingerských Alp na hranicích Dolního Rakouska a Štýrska (1808 m.n.m.) Kdo jezdí lyžovat do Hochkaru, ví, že lyžařská sezóna tady obvykle trvá od prosince až do konce dubna. Hochkar nabízí pestrou paletu 20 sjezdových tratí všech obtížností. Rodiny s dětmi a začátečníci si mohou vybrat některou z osmi modrých sjezdovek, dalších 8 sjezdovek v celkové délce 10 km je označeno červenou barvou a pro lyžařské machry je zde připraveno 3,5 km na čtyřech černých, nejtěžších sjezdovkách.

Sjezdovky v areálu Hochkar obsluhuje celkem 9 dopravních zařízení, z toho jedna expresní odpojitelná 6-sedačka, 4 čtyřsedačky, dvojsedačka a tři vleky.

► Kinderland pro děti

V Hochkaru myslí na děti - součástí střediska je speciální prostor vyhrazený právě dětem: Kinderland. Vstup do Kinderlandu je s platným skipasem zdarma, bez skipasu stojí vstup 12 € za dítě/dospělého. V zóně Kinderlandu se nacházejí dva pohyblivé koberce, které dětem usnadňují jejich první nesmělé krůčky na lyžích. V případě zájmu vaše děti naučí lyžovat zaměstnanci zdejší lyžařské školy JoSchi Skischule. 

► Freeride Zentrum Ost

V Hochkaru si přijdou na své také fandové freeridu - průměrný sklon terénu a svahy zajištěné proti lavinovému nebezpečí nabízejí ve Freeride Zentrum Ost zážitek z jízdy v hlubokém sněhu jak nezkušeným freeriderům, tak i náročnějším profesionálům.

Součástí střediska je také snowpark, jehož profesionálně budovaný kreativní koncept má co nabídnout vyznavačům freestylu všech úrovní. 

► Restaurace a bufety na svazích

Celkem 11 různých restauračních zařízení, které jsou často součástí ubytovacích zařízení přímo ve středisku, nabízí hladovým návštěvníkům nepřeberné množství typů kuchyní a jídel - od pizzerie v JoSchi Berghausu, kde si můžete vychutnat pizzu na terase s panoramatickým výhledem, přes ÖTK-Schutzhaus, kde si pochutnáte na místních a zvěřinových specialitách, až po Latschen-Alm, centrum zdejšího apres-ski. 

Naplánuj si dovolenou

Hochkar Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

70cm
44cm
30cm
15cm
1cm
1cm
lis
31cm
pro
58cm
led
27cm
úno
21cm
bře

Víc o lyžařském terénu

40%
Modré sjezdovky
40%
Červené sjezdovky
20%
Černé sjezdovky
20
Sjezdovky celkem
19 km
Sjezdovky celkem
2.1 km
Nejdelší sjezd
19 km
Sjízdný terén
5 ha
Zasněžování
11 km
Zasněžování

Počet vleků: 9

1
Expresní 4-sedačky
4
4-sedačky
1
2-sedačky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1808m
Vrchol
428m
Převýšení
1380m
Údolí

Důležité termíny

04 prosinec, 202104. 12. 2021
Začátek sezóny
03 duben, 202203. 04. 2022
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
57
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.