Údolí Aosta

La Thuile Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 3pro začátečníky v regionu Itálie
Č. 1pro začátečníky v regionu Údolí Aosta
Všechny recenze

Italské lyžařské středisko La Thuile v Údolí Aosty tvoří spolu s francouzským resortem La Rosière lyžařskou oblast s názvem Espace San Bernardo, pojmenovanou po průsmyku, který se zde nachází. Celá oblast nabízí 160 kilometrů rozličných sjezdových tratí, převážně dlouhých a širokých, na kterých si lyžování opravdu vychutnáte. Středisko La Thuile nabízí sjezdovky všech druhů obtížnosti, přičemž ty nejnáročnější a nejprudší se soustředí do dolní části areálu, do Planibel. Středně náročné a mírné široké sjezdovky vhodné pro pohodové rekreační lyžování se nacházejí mezi vrcholem Belvedere a Les Suches, střední částí areálu. Z Planibel (kde se mimochodem nachází také velký ubytovací komplex přímo u sjezdovek) se do Les Suches dostanete přibližovací kabinkovou lanovkou, odsud už potom celý propojený areál pokrývá důmyslná síť expresních i pomalejších lanovek a také řada vleků.

Mezi nejznámější náročné sjezdovky v La Thuile patří černé lesní sjezdy Tre a Diretta. Také řada dalších dlouhých zdejších tratí je chráněna lesem. 

Sjezdovky na francouzské straně jsou orientovány jižně - a ty, které začínají od vrcholu, jsou v La Rosiere mírně příkřejší a náročnější. Kromě sjezdovek se pod vrcholem na francouzské straně nacházejí také perfektní freeridové terény. Adrenalinové nadšence jistě potěší možnost heliskiingu. Nejlepším spotem je ledovec Rutor. Perlička: Heliskiing je povolen jen na italské straně, takže helikoptéra vás vysadí na italském území, ale sjíždět potom můžete po francouzských svazích.

Toto středisko se hemží turisty i v létě, je skvělým místem pro milovníky cyklistiky a turistiky. Známá je trasa Colle del Piccolo San Bernardo, na níž se koná i Giro d'Italia a Tour de France. Vede do botanické zahrady Chanousia a do prehistorického Cromlech. Spolu s La Salle, Morgex, Pré Saint Didier a Courmayeur je La Thuile částí Vallis Digna. La Thuile je velmi dobře vybavené turistické centrum, ale zachovalo si i svoje původní kouzlo historické horské vesnice.

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

102cm
64cm
43cm
22cm
0cm
60cm
pro
85cm
led
60cm
úno
10cm
bře
0cm
dub

Víc o lyžařském terénu

38%
Modré sjezdovky
53%
Červené sjezdovky
10%
Černé sjezdovky
82
Sjezdovky celkem
152 km
Sjezdovky celkem
11 km
Nejdelší sjezd
152 km
Sjízdný terén
40 km
Zasněžování

Počet vleků: 38

1
Kabinkové lanovky
4
Expresní 6-sedačky
8
Expresní 4-sedačky
3
4-sedačky
5
3-sedačky
17
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2880m
Vrchol
1200m
Převýšení
1450m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202103. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

142

Délka sezóny (dny)

143

Délka minulé sezóny (dny)

74

V provozu (roky)

250cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.