Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Údolí Aosta
Všechny recenze

Přehled

Italské lyžařské středisko La Thuile v Údolí Aosty tvoří spolu s francouzským resortem La Rosière lyžařskou oblast s názvem Espace San Bernardo, pojmenovanou po průsmyku, který se zde nachází. Celá oblast nabízí 160 kilometrů rozličných sjezdových tratí, převážně dlouhých a širokých, na kterých si lyžování opravdu vychutnáte. Středisko La Thuile nabízí sjezdovky všech druhů obtížnosti, přičemž ty nejnáročnější a nejprudší se soustředí do dolní části areálu, do Planibel. Středně náročné a mírné široké sjezdovky vhodné pro pohodové rekreační lyžování se nacházejí mezi vrcholem Belvedere a Les Suches, střední částí areálu. Z Planibel (kde se mimochodem nachází také velký ubytovací komplex přímo u sjezdovek) se do Les Suches dostanete přibližovací kabinkovou lanovkou, odsud už potom celý propojený areál pokrývá důmyslná síť expresních i pomalejších lanovek a také řada vleků.

Mezi nejznámější náročné sjezdovky v La Thuile patří černé lesní sjezdy Tre a Diretta. Také řada dalších dlouhých zdejších tratí je chráněna lesem. 

Sjezdovky na francouzské straně jsou orientovány jižně - a ty, které začínají od vrcholu, jsou v La Rosiere mírně příkřejší a náročnější. Kromě sjezdovek se pod vrcholem na francouzské straně nacházejí také perfektní freeridové terény. Adrenalinové nadšence jistě potěší možnost heliskiingu. Nejlepším spotem je ledovec Rutor. Perlička: Heliskiing je povolen jen na italské straně, takže helikoptéra vás vysadí na italském území, ale sjíždět potom můžete po francouzských svazích.

Toto středisko se hemží turisty i v létě, je skvělým místem pro milovníky cyklistiky a turistiky. Známá je trasa Colle del Piccolo San Bernardo, na níž se koná i Giro d'Italia a Tour de France. Vede do botanické zahrady Chanousia a do prehistorického Cromlech. Spolu s La Salle, Morgex, Pré Saint Didier a Courmayeur je La Thuile částí Vallis Digna. La Thuile je velmi dobře vybavené turistické centrum, ale zachovalo si i svoje původní kouzlo historické horské vesnice.

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

157cm
98cm
66cm
33cm
1cm
52cm
lis
93cm
pro
131cm
led
92cm
úno
78cm
bře
27cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
38%
Červené sjezdovky
53%
Černé sjezdovky
10%
Sjezdovky celkem
80
Nejdelší sjezdovka
11 km
Sjízdný terén
152 km
Zasněžování
40 km

Počet vleků: 38

Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
4
Expresní 4-sedačky
8
4-sedačky
4
3-sedačky
4
Lyžařské vleky
17

Nadmořská výška

Údolí
1450m
Vrchol
2579m
Převýšení
1129m

Důležité termíny

02 prosinec, 202302. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
14 duben, 202414. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
142
Délka sezóny (dny)
143
Délka minulé sezóny (dny)
77
V provozu (roky)
250cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.