Štrbské Pleso Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6v Après ski v regionu Slovensko
Č. 1pro začátečníky v regionu Vysoké Tatry
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je nejvýše položená osada ve Vysokých Tatrách. Na jižních svazích Předního Soliska se rozprostírá téměř 9 km lehkých a středně těžkých sjezdovek. Vzdálenost osady od Popradu je 28 km.

Nejvyšším bodem ve středisku je Solisko s nadmořskou výškou 1825 m. Ze Soliska se otevírají unikátní výhledy na podtatranskou kotlinu, Kriváň a Nízké Tatry. Na Solisku najdete bufet a horskou chatu s teplou stravou.

► Co byste měli vědět

Nabídka sjezdových tratí na Štrbském Plese se za poslední léta rozšířila. V prostoru mezi sjezdovkami Interski a Esíčko přibyla modrá trať Turistická, dlouhá 1750 m, novější je i propojovací sjezdovka Solisko a sjezdovka Furkotka.

Všechny upravované terény ve středisku obsluhují moderní lanovky. Solisko, Esíčko, Turistická a Interski jsou dostupné pomocí expresní 4-sedačky Solisko, která patří mezi nejdelší na Slovensku (délka 2070 metrů, převýšení 430 m). Furkotka je dostupná z expresní 6-sedačky Furkota.

► Skipasy přes internet

Středisko přešlo na nový způsob prodeje skipasů a tvorby jejich ceny. Cena skipasu se tak odvíjí nejen od termínu, na který skipas kupujete, ale také od toho, s jakým předstihem skipas pořizujete nebo od obsazenosti střediska. 

Restaurace

Après-ski Štrbské Pleso

► Náš tip na občerstvení

Bivac Pizza: Vynikající občerstvení se servíruje na Solisku, v nadmořské výšce 1840 metrů. Kromě pizzy si můžete pochutnat na tradičních slovenských specialitách a na slunečné terase se kochat romantickými výhledy na Štrbské pleso i Nízké Tatry.

Chata Pod Soliskom: Nejmladší vysokohorská chata ve Vysokých Tatrách, postavená ve 40. letech 20. století na jižním svahu Předního Soliska nabízí bohaté jídelní menu ve vlastní restauraci s kapacitou 70 míst.

Slalom Restaurant: V údolní části střediska, v těsné blízkosti nástupní stanice sedačkové lanovky na Solisko - slovenské speciality i jídla mezinárodní kuchyně.

► Zážitek z wellness

Aquacity Poprad: Největší aquapark na slovenské straně Vysokých Tater nabízí venkovní i vnitřní bazény s termální vodou, 50 m plavecký bazén, dětský bazén, rozsáhlý vitální svět a kryokomory. Od Tatranské Lomnice je vzdálen jen 16 km autem nebo vlakem.

Lyžařský terén

Lyžařské terény na Štrbském Plese

► Sjezdovky Štrbské Pleso

Oblíbené tatranské letovisko Štrbské Pleso je skutečně tradiční lyžařské středisko. Všechno se tady točí jen kolem lyžování na perfektně upravených, většinou středně těžkých sjezdovkách. Zdejší lyžařská sezóna patří k nejdelším na Slovensku. Pokročilí lyžaři vyhledávají sjezdovky Esíčko a Interski, stejně jako nejdelší zdejší trať Solisko, dlouhou 2500 metrů. Červenou pistu Furkotka obsluhuje expresní 6-sedačka. Modrou Turistickou zvládnou i rekreační lyžaři a začátečníci.

► Lyžařské terény pro začátečníky

Přestože Štrbské Pleso má převážně sjezdovky pro pokročilé lyžaře, sjezdovka se začátkem na Furkotě je značená jako modrá, tedy vhodná pro začátečníky. Kromě toho se ve středisku nacházejí i dvě ohrazené plochy pro nejmenší a začátečníky - MAXILAND.

K oblíbeným nelyžařským aktivitám nejen pro nejmenší patří snowtubing s vlastním vlekem, situovaný v dolní části střediska.

► Běžecké stopy Štrbské Pleso

Bezprostřední okolí Štrbského plesa poskytuje nejlepší podmínky pro běžecké lyžování v Tatrách. Vysoká nadmořská výška tratí (1350-1400 m) zaručuje dostatek sněhu po velkou část zimní sezóny.

Běžecké tratě v celkové délce 26,5 km jsou situovány do tří lokalit. Pět okruhů se nachází přímo ve sportovním areálu u parkoviště (délka 0.5, 1, 1.4, 1.6 a 2.5 km), jeden z okruhů vede kolem Štrbského plesa (délka 3 km) a pět okruhů je ve Furkotském údolí (délka 2, 2.5, 3 , 4 a 5 km).

► Snowpark Štrbské Pleso

V dolní části modré sjezdovky Turistická je vybudovaný snowpark pro milovníky freestylu.

Naše tipy

Naše tipy pro váš pobyt na Štrbském Plesu

► Nenechte si ujít na Štrbském Plesu

Ozubnicová železnice: Ozubnicová železnice (hovorově zubačka) ze Štrby na Štrbské Pleso je jednou ze dvou ozubnicových železnic na Slovensku. Na trase dlouhé 4,7 kilometru překonáváte výškový rozdíl 451 metrů. 

Procházka okolo Štrbského plesa: Pěší okruh okolo tatranského vysokohorského plesa s nezaměnitelným panoramatem horských štítů, skokanského můstku i ikonického hotelu FIS stojí za procházku po celý rok. Od jara do podzimu si navíc můžete procházku zpestřit posilováním na kondičních zařízeních, umístěných po celé délce trasy. V létě zase Štrbské pleso jako jediné tatranské jezero nabízí romantiku v podobě plavby na lodičkách.

 

► Nejlevnější skipasy přes internet

Nový systém flexibilních cen skipasů na Štrbském Plesu zvýhodňuje ty lyžaře, kteří si svůj skipas zakoupí s velkou časovou rezervou a přes internet. Abyste při nákupu skipasů co nejvíc ušetřili:
- zaregistrujte se do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatečným předstihem před termínem vaší plánované lyžovačky

Novým heslem při nákupu skipasů na Štrbské Pleso totiž je: Čím dřív koupíš, tím výhodněji lyžuješ!

 

Naplánuj si dovolenou

Štrbské Pleso Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

115cm
72cm
48cm
24cm
2cm
21cm
lis
80cm
pro
96cm
led
90cm
úno
51cm
bře

Víc o lyžařském terénu

37%
Modré sjezdovky
63%
Červené sjezdovky
12
Sjezdovky celkem
8.8 km
Sjezdovky celkem
2.5 km
Nejdelší sjezd
8.8 km
Sjízdný terén
8.3 km
Zasněžování

Počet vleků: 8

1
Expresní 6-sedačky
1
Expresní 4-sedačky
1
3-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1825m
Vrchol
465m
Převýšení
1360m
Údolí

Důležité termíny

10 prosinec, 202210. 12. 2022
Začátek sezóny
07 květen, 202307. 05. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.