Štrbské Pleso Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Slovensko
Č. 1pro pokročilé v regionu Vysoké Tatry
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je nejvýše položená osada ve Vysokých Tatrách. Na jižních svazích Předního Soliska se rozprostírá téměř 9 km lehkých a středně těžkých sjezdovek. Vzdálenost osady od Popradu je 28 km.

Nejvyšším bodem ve středisku je Solisko s nadmořskou výškou 1825 m. Ze Soliska se otevírají unikátní výhledy na podtatranskou kotlinu, Kriváň a Nízké Tatry. Na Solisku najdete bufet a horskou chatu s teplou stravou.

► Co byste měli vědět

Nabídka sjezdových tratí na Štrbském Plese se za poslední léta rozšířila. V prostoru mezi sjezdovkami Interski a Esíčko přibyla modrá trať Turistická, dlouhá 1750 m, novější je i propojovací sjezdovka Solisko a sjezdovka Furkotka.

Všechny upravované terény ve středisku obsluhují moderní lanovky. Solisko, Esíčko, Turistická a Interski jsou dostupné pomocí expresní 4-sedačky Solisko, která patří mezi nejdelší na Slovensku (délka 2070 metrů, převýšení 430 m). Furkotka je dostupná z expresní 6-sedačky Furkota.

► Skipasy přes internet

Středisko přešlo na nový způsob prodeje skipasů a tvorby jejich ceny. Cena skipasu se tak odvíjí nejen od termínu, na který skipas kupujete, ale také od toho, s jakým předstihem skipas pořizujete nebo od obsazenosti střediska. 

Naše tipy

Naše tipy pro váš pobyt na Štrbském Plesu

► Nenechte si ujít na Štrbském Plesu

Ozubnicová železnice: Ozubnicová železnice (hovorově zubačka) ze Štrby na Štrbské Pleso je jednou ze dvou ozubnicových železnic na Slovensku. Na trase dlouhé 4,7 kilometru překonáváte výškový rozdíl 451 metrů. 

Procházka okolo Štrbského plesa: Pěší okruh okolo tatranského vysokohorského plesa s nezaměnitelným panoramatem horských štítů, skokanského můstku i ikonického hotelu FIS stojí za procházku po celý rok. Od jara do podzimu si navíc můžete procházku zpestřit posilováním na kondičních zařízeních, umístěných po celé délce trasy. V létě zase Štrbské pleso jako jediné tatranské jezero nabízí romantiku v podobě plavby na lodičkách.

 

► Nejlevnější skipasy přes internet

Nový systém flexibilních cen skipasů na Štrbském Plesu zvýhodňuje ty lyžaře, kteří si svůj skipas zakoupí s velkou časovou rezervou a přes internet. Abyste při nákupu skipasů co nejvíc ušetřili:
- zaregistrujte se do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatečným předstihem před termínem vaší plánované lyžovačky

Novým heslem při nákupu skipasů na Štrbské Pleso totiž je: Čím dřív koupíš, tím výhodněji lyžuješ!

 

Restaurace

Après-ski Štrbské Pleso

► Náš tip na občerstvení

Bivac Pizza: Vynikající občerstvení se servíruje na Solisku, v nadmořské výšce 1840 metrů. Kromě pizzy si můžete pochutnat na tradičních slovenských specialitách a na slunečné terase se kochat romantickými výhledy na Štrbské pleso i Nízké Tatry.

Chata Pod Soliskom: Nejmladší vysokohorská chata ve Vysokých Tatrách, postavená ve 40. letech 20. století na jižním svahu Předního Soliska nabízí bohaté jídelní menu ve vlastní restauraci s kapacitou 70 míst.

Slalom Restaurant: V údolní části střediska, v těsné blízkosti nástupní stanice sedačkové lanovky na Solisko - slovenské speciality i jídla mezinárodní kuchyně.

► Zážitek z wellness

Aquacity Poprad: Největší aquapark na slovenské straně Vysokých Tater nabízí venkovní i vnitřní bazény s termální vodou, 50 m plavecký bazén, dětský bazén, rozsáhlý vitální svět a kryokomory. Od Tatranské Lomnice je vzdálen jen 16 km autem nebo vlakem.

Naplánuj si pobyt

Štrbské Pleso Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

113cm
71cm
48cm
24cm
1cm
20cm
lis
78cm
pro
94cm
led
88cm
úno
49cm
bře

Víc o lyžařském terénu

37%
Modré sjezdovky
63%
Červené sjezdovky
12
Sjezdovky celkem
8.8 km
Sjezdovky celkem
2.5 km
Nejdelší sjezd
8.8 km
Sjízdný terén
8.3 km
Zasněžování

Počet vleků: 8

1
Expresní 6-sedačky
1
Expresní 4-sedačky
1
3-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1825m
Vrchol
465m
Převýšení
1360m
Údolí

Důležité termíny

09 prosinec, 202309. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
14 duben, 202414. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.