Krkonoše

Pec pod Sněžkou Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 1pro experty v regionu Česká republika
Č. 1pro experty v regionu Krkonoše
Všechny recenze

Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou je součástí největší české lyžařské oblasti SkiResort Černá hora - Pec a má sjezdové tratě různých obtížností od cvičných louček pro děti až po náročné sjezdové terény včetně černé sjezdovky pro nejzkušenější lyžaře. Lyžařské terény v Peci jsou oblíbené zvlášť u rodin s dětmi - děti do 6 let v Peci lyžují zdarma, starší děti a junioři s výraznou slevou. Ve večerních hodinách jsou v provozu sjezdovky s umělým osvětlením, nejdelší a nejlépe osvětlené terény v celé České republice najdete právě tady, v části Javor

► Co byste měli vědět

Lyžařský tunel dlouhý 8 metrů, vytvořený na speciální sjezdovce Funline, plné zábavných prvků a klopených zatáček. Na sjezdovce Zahrádky doporučujeme trať obřího slalomu s časomírou.

Pro vyznavače snowboardingu a freestyle je po celou sezónu na Javoru v provozu velký snowpark. Pro běžkaře je stále upravována Krkonošská magistrála.

► Služby ve středisku

Středisko poskytuje služby lyžařské školy, skiservisu a půjčovny sportovního vybavení (pod jednotnou značkou »SkiResort LIVE« v rámci celého SkiResortu Černá hora - Pec). V lokalitě Javor je poskytována i služba hlídání dětí (babysitting). V údolí pod Sněžkou najdete veškeré další služby - ubytování v bezpočtu hotelů, penzionů i privátů, kryté bazény, diskotéky, restaurace v centru obce i přímo na sjezdovkách a v neposlední řadě apres-ski bary, kde zábava téměř nikdy nekončí.

► Přeprava v rámci SkiResortu

Mezi jednotlivými lyžařskými středisky SkiResortu převáží lyžaře rychlý skibus. Kromě této tradiční formy dopravy je v hlavní sezóně v provozu i SkiTour - přeprava lyžařů na rolbě mezi areály Cerná hora a Pec p.Sněžkou. Přeprava na rolbě je však možná pouze ve směru z Černé hory do Pece, zpátky do Janských Lázní jezdí skibusy.

► Tipy na ubytování v Peci pod Sněžkou

Nabídky ubytování v resortech, penzionech, apartmánech, chatách, ubytovnách či privátech najdete i zde: Ubytování ski areál Pec pod Sněžkou.

Naplánuj si dovolenou

Pec pod Sněžkou Ubytování

Víc o lyžařském terénu

43%
Modré sjezdovky
53%
Červené sjezdovky
4%
Černé sjezdovky
20
Sjezdovky celkem
14.1 km
Sjezdovky celkem
1.5 km
Nejdelší sjezd
14.1 km
Sjízdný terén
1.3 km
Osvětlené
9.9 km
Zasněžování

Počet vleků: 15

1
Expresní 4-sedačky
1
4-sedačky
13
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1212m
Vrchol
387m
Převýšení
825m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.