Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6snowpark v regionu Česká republika
Č. 4pro pokročilé v regionu Krkonoše
Všechny recenze

Přehled

Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou je součástí největší české lyžařské oblasti SkiResort Černá hora - Pec a má sjezdové tratě různých obtížností od cvičných louček pro děti až po náročné sjezdové terény včetně černé sjezdovky pro nejzkušenější lyžaře. Lyžařské terény v Peci jsou oblíbené zvlášť u rodin s dětmi - děti do 6 let v Peci lyžují zdarma, starší děti a junioři s výraznou slevou. Ve večerních hodinách jsou v provozu sjezdovky s umělým osvětlením, nejdelší a nejlépe osvětlené terény v celé České republice najdete právě tady, v části Javor

► Co byste měli vědět

Lyžařský tunel dlouhý 8 metrů, vytvořený na speciální sjezdovce Funline, plné zábavných prvků a klopených zatáček. Na sjezdovce Zahrádky doporučujeme trať obřího slalomu s časomírou.

Pro vyznavače snowboardingu a freestyle je po celou sezónu na Javoru v provozu velký snowpark. Pro běžkaře je stále upravována Krkonošská magistrála.

► Služby ve středisku

Středisko poskytuje služby lyžařské školy, skiservisu a půjčovny sportovního vybavení (pod jednotnou značkou »SkiResort LIVE« v rámci celého SkiResortu Černá hora - Pec). V lokalitě Javor je poskytována i služba hlídání dětí (babysitting). V údolí pod Sněžkou najdete veškeré další služby - ubytování v bezpočtu hotelů, penzionů i privátů, kryté bazény, diskotéky, restaurace v centru obce i přímo na sjezdovkách a v neposlední řadě apres-ski bary, kde zábava téměř nikdy nekončí.

► Přeprava v rámci SkiResortu

Mezi jednotlivými lyžařskými středisky SkiResortu převáží lyžaře rychlý skibus. Kromě této tradiční formy dopravy je v hlavní sezóně v provozu i SkiTour - přeprava lyžařů na rolbě mezi areály Cerná hora a Pec p.Sněžkou. Přeprava na rolbě je však možná pouze ve směru z Černé hory do Pece, zpátky do Janských Lázní jezdí skibusy.

► Tipy na ubytování v Peci pod Sněžkou

Nabídky ubytování v resortech, penzionech, apartmánech, chatách, ubytovnách či privátech najdete i zde: Ubytování ski areál Pec pod Sněžkou.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

82cm
51cm
34cm
17cm
0cm
lis
41cm
pro
68cm
led
31cm
úno
19cm
bře
13cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
43%
Červené sjezdovky
53%
Černé sjezdovky
4%
Sjezdovky celkem
20
Nejdelší sjezdovka
1.5 km
Sjízdný terén
14.1 km
Osvětlené
1.3 km
Zasněžování
9.9 km

Počet vleků: 15

Expresní 4-sedačky
1
4-sedačky
1
Lyžařské vleky
13

Nadmořská výška

Údolí
825m
Vrchol
1212m
Převýšení
387m

Důležité termíny

07 prosinec, 202407. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
31 březen, 202531. 03. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
143
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.