Údolí Aosta

Champorcher Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 9pro rodiny v regionu Evropa
Č. 8pro rodiny v regionu Itálie
Č. 5pro rodiny v regionu Údolí Aosta
Všechny recenze

Champorcher se nachází v Údolí Aosty v severozápadní Itálii. Jméno vesnice, která se rozkládá v nadmořské výšce 1427 metrů, dalo jméno celému údolí a také lyžařskému středisku. 

Skiareál Champorcher je součástí lyžařské oblasti Monterosa Ski, sdružující šest zimních a jeden letní resort. Menší středisko Champorcher zaujme především pokročilé a velmi zdatné lyžaře, vyhledávající sportovnější jízdu a možnost střídat červené a černé tratě. Zvlášť červených, středně náročných sjezdovek je v Champorcheru opravdu dost. Přesto nejdelší sjezdovou tratí v areálu je trať číslo 9 s názvem Rientro, černá jako bota. Měří víc než 2.600 metrů a na její start v srdci střediska, v Laris (1930m), se dostanete kabinkovou lanovkou z údolní stanice nad vesnicí. Právě Rientro je také jedinou sjezdovkou, po které se zpátky do vesnice dostanete, takže ti, kteří si na černou trať netroufnou, mohou sjíždět všechny typy svahů v horní části areálu s nejvyšším bodem v 2494 metrech, těsně pod vrcholem Cimetta Rosa, kam z Laris vede sedačková lanovka Cimetta Rossa, a pro návrat do údolí využít zase kabinkovou lanovku. 

Nutno podotknout, že pro úplné začátečníky zdejší terény spíš nejsou. Pokud jste ovšem hodně šikovní a učenliví začátečníci, můžete po důkladném prozkoumání všech tří zdejších modrých tratí (z nichž nejdelší měří 425 metrů) začít zkoušet některé z červených sjezdovek - ne všechny jsou tak náročné na techniku.

Přestože je Champorcher střediskem spíš pro zkušenější lyžaře, i tady se nachází Baby Park pro děti, doplněný dětským vlekem s převýšením 44 metrů a také posuvným pásem, který usnadňuje nováčkům pohyb po svahu. V celém areálu fungují dva posuvné pásy a kromě kabinky a dvou sedaček také dva lyžařské vleky. 

Funpark Champorcher

Ještě jednu věc je v souvislosti s Champorcherem zapotřebí vypíchnout. Je to zdejší, freestylery tolik vyhledávaný a oblíbený Funpark Champorcher. Nabízí terény všech úrovní obtížnosti a na nich 4 lajny s kickery, boxy, raily a dobře vybavenou street zónou. Rampa je vyrobena z technického sněhu a doskočiště má měkký podklad. Do snowparku se dostanete pomocí sedačkových lanovek Laris a Cimetta Rossa Express.

 

Naplánuj si dovolenou

Champorcher Ubytování

Víc o lyžařském terénu

4%
Modré sjezdovky
68%
Červené sjezdovky
28%
Černé sjezdovky
18
Sjezdovky celkem
12 km
Sjezdovky celkem
3 km
Nejdelší sjezd
12 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 7

1
Kabinkové lanovky
1
Expresní 4-sedačky
1
2-sedačky
4
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2494m
Vrchol
1067m
Převýšení
1427m
Údolí

Důležité termíny

27 listopad, 202127. 11. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

98

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

21

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.