Beitostølen Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 8pro experty v regionu Norsko
Č. 2pro experty v regionu Oppland
Všechny recenze

Skiareál

Velmi útulná atmosféra v Beitostolen a vzdálenost mezi vleky, sjezdovkami a ubytováním činí tento resort oblíbeným hlavně pro rodiny s dětmi. Nadmořská výška 900 metrů a sousední hora Jotunheimen zajišťují včasné sněžení a lyžařskou sezónu trvající až do května.

Beitostolen má dvě velké lyžařské oblasti, expresní 6-sedačkovou lanovku, sáňkařské dráhy, mírné široké svahy, dobré podmínky pro freeride a víc než 320 kilometrů běžeckých tras. Lyžařské areály začínají přímo z obce a dosahují až do 1100 metrů nad mořem. Prvním velkým střediskem je Skizentrum. Tady se nachází dvanáct sjezdovek, z nichž dvě jsou osvětleny pro večerní lyžování. Postaráno je i o snowboardisty - ve zdejším Funparku si mohou vyzkoušet různé raily a jumpy.

Druhým velkým střediskem je Raudalen Alpine Centre. To je známé hlavně pro velký výběr běžkařských tras, které běžkaři zbožňují. Některé z nich jsou také osvětlené, takže stopu tady můžete držet až do 22 hodin. Kromě běžeckých tratí je v Beitostolen také běžkařská aréna Světového poháru, která má velmi dobrou pověst v mezinárodním měřítku.

Pro rodiny s dětmi jsou zde speciálně označené dětské svahy. Děti se tady uží lyžovat v bezpečném prostředí a při výuce se baví. K dispozici je také lyžařská škola, kde si můžete objednat lekce jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny.

V samotné obci Beitostolen si můžete odpočinout po dlouhém dni na svazích. Z kulinářských skvostů máte na výběr hned v několika restauracích. Vychutnat si můžete buď norskou kuchyni, nebo se spolehnout na vyzkoušená jídla jako je pizza. Kdo má pořád dost energie, může vyrazit do některého z nočních klubů, kde se může bavit až do časných ranních hodin.

Naplánuj si pobyt

Beitostølen Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

90cm
56cm
38cm
19cm
18cm
32cm
lis
58cm
pro
74cm
led
53cm
úno
37cm
bře

Víc o lyžařském terénu

32%
Zelené sjezdovky
14%
Modré sjezdovky
45%
Červené sjezdovky
9%
Černé sjezdovky
22
Sjezdovky celkem
3 km
Nejdelší sjezd
1 km
Osvětlené

Počet vleků: 8

1
Expresní 6-sedačky
2
3-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1050m
Vrchol
300m
Převýšení
750m
Údolí

Důležité termíny

10 prosinec, 202210. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
29 duben, 202329. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
23
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.