Mtskheta-Mtianeti Region

Bakuriani Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Gruzie
Všechny recenze

Bakuriani je lyžařské středisko mezinárodního významu a také světoznámé centrum lázeňství, které se specializuje na balneologii a klimatické lázně. Tato malá obec v roklině Borjomi se nachází na severním svahu Trialetie v nadmořské výšce 1700 metrů, před branami Kavkazu. Bakuriani leží 180 km od Tbilisi a jen 30 km od Borjomi. Bakuriani proslulo jako turistická a lázeňská destinace už v 19. století, lyžařské středisko se datuje od roku 1935. V současnosti se středisko prezentuje jako celoroční letovisko s moderní infrastrukturou včetně několika nových hotelů, lyžařských vleků, lanovky, kina, dětského parku a řady dalších zajímavostí. V Bakuriani se zkrátka najde pro každého něco.

Didveli (1861 m) je moderně rozvinutá sportovně rekreační lokalita v srdci Bakuriani s nejvyšším bodem v 2700 metrech. V lyžařském středisku je k dispozici 14 km sjezdovek členěných do šesti různých tratí pro všechny úrovně lyžařských dovedností. Část terénů je technicky zasněžována, což umožňuje středisku zajišťovat kvalitní sněhovou pokrývku po celou zimu.

Kochta (2155 m) je nádherné místo a současně nejstarší část střediska v Bakuriani. Výhled odsud nabízí návštěvníkům fascinující horské hřebeny Kavkazu v plné kráse. Kochta je vlastně 4 kilometry dlouhá sjezdovka, na níž se středně náročné úseky střídají s ještě náročnějšími. Horní část svahu je poměrně obtížná, sklon zde dosahuje 52 procent. Středně těžké úseky procházejí pohádkově zasněženými jedlovými lesy.

Bakuriani je jedním z nejvýznamnějších celoročních středisek v Gruzii. Díky tamější dlouhé zimě, trvající 4-5 měsíců, je areál rájem pro lyžaře i snowboardisty. Zároveň jde o vynikající místo pro děti, kde se mohou naučit první obloučky a pilovat svou lyžařskou techniku. Středisko má dva úžasné dětské parky "Didveli" a "Joyland", které nabízejí různé dětské atrakce ať už lyžařského nebo nelyžařského charakteru. Kromě lyžování je v Bakuriani dostatek příležitostí na procházky po klidných jehličnatých lesích, vyjížďky na koních či na kolech, nebo na různé lázeňské procedury.

Naplánuj si dovolenou

Bakuriani Ubytování

Víc o lyžařském terénu

49%
Modré sjezdovky
36%
Červené sjezdovky
14%
Černé sjezdovky
23
Sjezdovky celkem
26.8 km
Sjezdovky celkem
4.1 km
Nejdelší sjezd
29.1 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 8

2
Kabinkové lanovky
2
Expresní 6-sedačky
1
Expresní 4-sedačky
1
4-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2670m
Vrchol
930m
Převýšení
1740m
Údolí

Důležité termíny

21 prosinec, 201921. 12. 2019

Začátek sezóny

31 březen, 202031. 03. 2020

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

8

V provozu (roky)

150cm

Průměrně nasněží

Kontaktní informace

Bakuriani

70 Kostava street

0171 Tbilisi, Mtskheta-Mtianeti Region

Georgia

Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.