Salcbursko

Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 4snowpark v regionu Rakousko
Č. 1snowpark v regionu Salcbursko
Všechny recenze

Lyžařské středisko Kitzsteinhorn – Kaprun

Lyžařské středisko na Kitzsteinhornu v Kaprunu je zřejmě jednou z mála ledovcových oblastí s tak širokou paletou možností, jak trávit volný čas. Výškový rozdíl, který dělí údolí od vrcholové části skiareálu, činí 2300 metrů, a tak není nic neobvyklého, že zatímco někteří turisté se dole u jezera opalují nebo vyplouvají na loďkách, nahoře na ledovci panují ty nejlepší podmínky pro příznivce zimních sportů.

Svůj lyžařský výlet na Kitzsteinhorn začněte na parkovišti v Kaprunu. V místě, kde v roce 2000 došlo k tragické nehodě, dnes stojí dvě moderní a bezpečné lanovky. Během chvíle vás dopraví až do lokality Alpincenter v 2450 m.n.m., do klíčového bodu ledovcové lyžařské oblasti. Zde má také základnu sedačková lanovka Gipfelbahn, která dopravuje lyžaře na vrchol Kitzsteinhornu a lanovka GletscherJet 3, směřující na ledovcovou plošinu. 

Na ledovci: Gipfelwelt 3000

Ledovec pod mohutným Kitzsteinhornem je přístupný čtyřmi lanovkami, které obsluhují více či méně rozlehlou oblast (v závislosti na sněhových podmínkách), v níž se nacházejí upravované sjezdovky. Z Alpinecentra přímo k vrcholu převáží lyžaře kabinová Gipfelbahn, soustavou lanovek Gletscher Jet a pozemní kabinové lanovky Gletscher-Shuttle se k vrcholu ledovce dopravíte také.

Na ledovcové svahy se ale nově dostanete i z kaprunského rodinného střediska Maiskogel, odkud vás od zimy 2019/20 do lokality Langwiedboden přepraví zbrusu nová třílanová kabinová lanovka 3K K-onnection, chlouba kaprunského projektu propojujícího všechna zdejší střediska.

Pojďme ale zpátky pod vrchol ledovce - u výstupních stanic Gletscher-Shuttle a Gipfelbahn se nachází výjimečná restaurace Bella Vista, stojí za to zastavit se tu, než se po početných sjezdovkách spustíte dolů. Široké terény se budou líbit příznivcům carvingu. Pokud to sněhové podmínky dovolují, pod ledovcem jsou spuštěny i další vleky. Především vlek na ledovec Maurer nabízí prudší sjezdy, vhodné pro náročnější lyžaře a snowboardisty. Změnu si můžete dopřát díky lanovce Kristallbahn, která je trochu bokem, ta vám zpřístupní krásné a hlavně prázdné sjezdovky.

Jediným lyžařským vlekem, mířícím pod vrchol ledovce, je Magnetköpfllift, obsluhující zdejší snowpark.

Jakmile poslední sluneční paprsky opustí ledovcovou plošinu, je čas se s tímto magickým místem rozloučit. Ještě poslední pohled přes sněhobílé hory na zelené údolí, a dlouhým sjezdem Langwied se k němu můžete přiblížit. U dojezdu v lokalitě Langwiedboden se odpoledne scházejí vpodstatě všichni, takže pro slabší lyžaře je vhodnější svézt se dolů gondolou z lokality Alpincenter, nebo využít novou soustavu lanovek včetně nové 3K K-onnection s přestupem na Maiskogelu. 

► Náš tip: Zkušení a zdatní lyžaři by neměli vynechat černo-černou sjezdovku Black Mamba se startem od nástupní stanice lanovky Kristallbahn a dojezdem na Langwiedboden.

Freeride na Kitzsteinhornu

Základním táborem pro všechny freeridery a milovníky hlubokého sněhu je Freeride Info Base v lokalitě Alpine Center. Zde jsou k dostání veškeré důležité informace: Přehledná panoramatická mapa s vyznačenými freeridovými tratěmi, aktuální lavinové podmínky, LVS-Checkpointy atd. Na každé freeridové trase se nacházejí Freeride Info Pointy.

Na Kitzsteinhornu jsou pořádány také freeridové túry s průvodcem a kurzy freeridu.

Skipasy platné i v dalších střediscích

Skipasy jsou platné v Kaprunu na Kitzsteinhornu i na Maiskogelu, ale také v Zell am See na Schmitten. 

Naplánuj si dovolenou

Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun Ubytování
Lyžařské školy

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

186cm
117cm
78cm
39cm
5cm
30cm
lis
10cm
pro
155cm
led
25cm
úno
40cm
bře
70cm
dub
90cm
kvě
5cm
čvn

Víc o lyžařském terénu

43%
Modré sjezdovky
39%
Červené sjezdovky
18%
Černé sjezdovky
28
Sjezdovky celkem
61 km
Sjezdovky celkem
7 km
Nejdelší sjezd
61 km
Sjízdný terén
38 km
Zasněžování

Počet vleků: 23

9
Kabinkové lanovky
1
Expresní 8-sedačky
3
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
8
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3029m
Vrchol
2261m
Převýšení
768m
Údolí

Důležité termíny

09 říjen, 202109. 10. 2021

Začátek sezóny

23 červenec, 202223. 07. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

56

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.