Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3pro experty v regionu Slezsko
Všechny recenze

Přehled

Lyžařské středisko Szczyrk Mountain Resort | Szczyrk SON

Obec Ščyrk (Szczyrk) je v Polsku známou lyžařskou oblastí. Lyžařské středisko Szczyrk Mountain Resort je také známý jako SON - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. 

Jde o jedno z největších polských lyžařských středisek. Skiareál navíc v posledních letech prošel výraznou modernizací a rozšířením lyžařských možností i služeb. Lyžařům nabízí víc než 20 kilometrů sjezdovek, rozdělených do dvou oblastí: Czyrna a Solisko. K pohodlí lyžařů přispívají nové moderní sedačkové lanovky s bublinami i nová 10-místná kabinová lanovka.

► Co byste měli vědět

Nový provozovatel tohoto slezského skiareálu, slovenská společnost TMR, investuje každý rok do modernizace dopravních zařízení a zlepšování kvality služeb, ale také do rozšiřování a úpravy profilu sjezdovek, aby lyžaři mohli pohodlně lyžovat na širokých svazích, bez zúžených míst, která zpomalují a zhušťují provoz. 

V areálu najdete několik restaurací, půjčovnu sportovního vybavení, lyžařskou a snowboardovou školu.

► Skipasy přes internet

Skipasy do lyžařského střediska Szczyrk Mountain Resort se dají koupit přes internet v eshopu gopass.pl. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladny, a ještě ušetříte. Středisko má navíc společné skipasy se sousedním skiareálem Szczyrk COS, a tak je nemusíte kupovat nadvakrát.

► Tipy na ubytování

Ve Szczyrku se nachází desítky různých ubytovacích zařízení od penzionů a chat až po hotely a apartmány. V řadě z nich je možné zakoupit skipasy, případně nabízejí pobytové balíky se skipasy v ceně. Detailní seznam ubytovacích kapacit ve Szczyrku najdete zde»».

Naše tipy

Naše tipy pro váš pobyt ve Szczyrku

► Výhodné skipasy ve Szczyrku

Nejlevněji nakoupíte skipasy přes internet, prostřednictvím systému Gopass.pl, kde si pohodlně vyberete datum i počet kupovaných skipasů za cenu nižší, než je obvyklá v pokladně přímo ve středisku. Kromě toho ušetříte i čas strávený ve frontě u kasy. 

Na skipasy koupené ve středisku Szczyrk Mountain Resort je možné lyžovat i v sousedním skiareálu COS.

 

Restaurace

Après-ski Szcyrk Mountain Resort

► Náš tip na občerstvení

Après ski bar Szczyrk Gondola: nachází se přímo u nástupní stanice kabinkové lanovky. Nabízí skvělou atmosféru, dostatek prostoru k posezení s přáteli i bezprostřední výhled na lyžařské svahy.

Snowbox Bar: Přímo u vrcholové stanice lanovky v lokalitě Hala Skrzyczenska

► Zábava v obci

Přímo u hlavní silnice se nachází Green Pub - rodinná restaurace nabízející mexickou, italskou, řeckou a polskou kuchyni. Restaurace má kapacitu 50 míst, pro děti je připraveno venkovní dětské hřiště a dětský koutek.

Pro milovníky nočního života je ve Szczyrku vyhlášený Freeride Bar. Kromě bohaté nabídky alkoholických nápojů je tento bar široko daleko známý pro svoje vynikající burgery!

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

57cm
36cm
24cm
12cm
0cm
22cm
pro
47cm
led
34cm
úno
11cm
bře
dub

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
60%
Červené sjezdovky
26%
Černé sjezdovky
14%
Sjezdovky celkem
20
Nejdelší sjezdovka
2.8 km
Sjízdný terén
31.7 km
Osvětlené
4.5 km
Zasněžování
18 km

Počet vleků: 11

Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
4
Expresní 4-sedačky
2
Lyžařské vleky
4

Nadmořská výška

Údolí
600m
Vrchol
1232m
Převýšení
632m

Důležité termíny

07 prosinec, 202407. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
09 březen, 202509. 03. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.