Szczyrk Mountain Resort Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 9pro experty v regionu Polsko
Č. 1pro experty v regionu Slezsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Szczyrk Mountain Resort | Szczyrk SON

Obec Ščyrk (Szczyrk) je v Polsku známou lyžařskou oblastí. Lyžařské středisko Szczyrk Mountain Resort je také známý jako SON - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. 

Jde o jedno z největších polských lyžařských středisek. Skiareál navíc v posledních letech prošel výraznou modernizací a rozšířením lyžařských možností i služeb. Lyžařům nabízí víc než 20 kilometrů sjezdovek, rozdělených do dvou oblastí: Czyrna a Solisko. K pohodlí lyžařů přispívají nové moderní sedačkové lanovky s bublinami i nová 10-místná kabinová lanovka.

► Co byste měli vědět

Nový provozovatel tohoto slezského skiareálu, slovenská společnost TMR, investuje každý rok do modernizace dopravních zařízení a zlepšování kvality služeb, ale také do rozšiřování a úpravy profilu sjezdovek, aby lyžaři mohli pohodlně lyžovat na širokých svazích, bez zúžených míst, která zpomalují a zhušťují provoz. 

V areálu najdete několik restaurací, půjčovnu sportovního vybavení, lyžařskou a snowboardovou školu.

► Skipasy přes internet

Skipasy do lyžařského střediska Szczyrk Mountain Resort se dají koupit přes internet v eshopu gopass.pl. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladny, a ještě ušetříte. Středisko má navíc společné skipasy se sousedním skiareálem Szczyrk COS, a tak je nemusíte kupovat nadvakrát.

► Tipy na ubytování

Ve Szczyrku se nachází desítky různých ubytovacích zařízení od penzionů a chat až po hotely a apartmány. V řadě z nich je možné zakoupit skipasy, případně nabízejí pobytové balíky se skipasy v ceně. Detailní seznam ubytovacích kapacit ve Szczyrku najdete zde»».

Restaurace

Après-ski Szcyrk Mountain Resort

► Náš tip na občerstvení

Après ski bar Szczyrk Gondola: nachází se přímo u nástupní stanice kabinkové lanovky. Nabízí skvělou atmosféru, dostatek prostoru k posezení s přáteli i bezprostřední výhled na lyžařské svahy.

Snowbox Bar: Přímo u vrcholové stanice lanovky v lokalitě Hala Skrzyczenska

► Zábava v obci

Přímo u hlavní silnice se nachází Green Pub - rodinná restaurace nabízející mexickou, italskou, řeckou a polskou kuchyni. Restaurace má kapacitu 50 míst, pro děti je připraveno venkovní dětské hřiště a dětský koutek.

Pro milovníky nočního života je ve Szczyrku vyhlášený Freeride Bar. Kromě bohaté nabídky alkoholických nápojů je tento bar široko daleko známý pro svoje vynikající burgery!

Lyžařský terén

Lyžařské terény Szczyrk

► Sjezdovky ve Szczyrku

Skiareál ve Ščyrku nabízí lyžařům přepravu na 13 lanovkách a vlecích, řada z nich je úplně nová, další na svou rekonstrukci a modernizaci ještě čekají. Páteřním dopravním zařízením ve středisku je kabinová lanovka z údolní stanice Czyrna do srdce střediska na Hale Skrzyczenské. Právě tady začíná velká část zdejších sjezdovek, včetně černé Bieńkuly s homologací FIS, pár červených tratí a pestrý výběr modrých, nejmírnějších sjezdovek do údolí.

Nejlehčí sjezdovky najdete ještě v nejvyšších partiích střediska, nad Halou Skrzeczynskou: Na Male Skryczne vyveze lyžaře vlek, na Zbójnickou kopu další moderní expresní šestisedačka s bublinami, která de facto propojuje skiareál s vedlejším střediskem COS, které má jiného provozovatele. 

Další významnou lokalitou ve Szczyrku je Solisko, kde se lyžařské terény skládají z modrých a červených tratí (jedna z nich, červená Golgota, má také homologaci FIS). Ze Soliska přepravují lyžaře na sjezdovky dvě expresní 6-sedačky s bublinami. Jedna směřuje na Halu Skrzyczensku, druhá přepravuje lyžaře na Wierch Pośredni, odkud se zpátky k Solisku spouštějí tři modré a dvě červené tratě.

► Lyžařské terény pro začátečníky

Ve Szczyrku je nově v provozu ohrazený prostor pro lyžařské začátečníky, Maxiland, a to u dolní stanice dvojvleku na Czyrne, jen kousek od přilehlých parkovišť a od nástupní stanice gondoly. 

Naše tipy

Naše tipy pro váš pobyt ve Szczyrku

► Výhodné skipasy ve Szczyrku

Nejlevněji nakoupíte skipasy přes internet, prostřednictvím systému Gopass.pl, kde si pohodlně vyberete datum i počet kupovaných skipasů za cenu nižší, než je obvyklá v pokladně přímo ve středisku. Kromě toho ušetříte i čas strávený ve frontě u kasy. 

Na skipasy koupené ve středisku Szczyrk Mountain Resort je možné lyžovat i v sousedním skiareálu COS.

 

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

57cm
36cm
24cm
12cm
1.1cm
1.1cm
lis
18cm
pro
48cm
led
35cm
úno
12cm
bře

Víc o lyžařském terénu

67%
Modré sjezdovky
28%
Červené sjezdovky
6%
Černé sjezdovky
18
Sjezdovky celkem
25.1 km
Sjezdovky celkem
2 km
Nejdelší sjezd
25.9 km
Sjízdný terén
2.6 km
Osvětlené
18 km
Zasněžování

Počet vleků: 6

1
Kabinkové lanovky
3
Expresní 6-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1232m
Vrchol
632m
Převýšení
600m
Údolí

Důležité termíny

17 prosinec, 202217. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
02 duben, 202302. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.