Prémiový partner

Les 2 Alpes Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 8v Après ski v regionu Evropa
Č. 2v Après ski v regionu Francie
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Isere
Všechny recenze

Skiareál

Pro svou dovolenou ve francouzských Alpách zřejmě nenajdete lepší středisko, které by nabízelo širší škálu aktivit, než je Les 2 Alpes. V zimě je Les 2 Alpes rájem pro freeride, v létě potom díky ledovci ve výšce 3200 m nabízí lyžovačku až do půlky srpna. Kombinace krásného zachovalého dědictví, rušného nočního života a tradiční horské atmosféry činí z Les 2 Alpes skutečně výjimečné místo pro vaši dovolenou.

Středisko Les 2 Alpes je Mekkou lyžování: 410 hektarů tratí táhnoucích se od 1350 až do 3600 metrů nad mořem. Kromě toho má Les 2 Alpes jeden z nejlepších freeridů v Evropě, nejznámější z nich vede údolím Meije do vesnice La Grave.

Freestyle snowpark se v Les 2 Alpes rozvíjel téměř 15 let, a tak v současnosti nastavuje standard ostatním snowparkům po celém světě. Téměř denně přibývají nová zábradlí, čerstvě připravené U-rampy a různé další atrakce.

Les 2 Alpes je jako hřiště plné dobrodružství, kde si můžete zalétat na dvojmístném rogalu, projít se v přírodě na sněžnicích, lyžovat nebo objevovat kouzelný svět ledové jeskyně ve výšce 3400 m – a to vše v jednom dni.

Po aktivním dni stráveném venku si můžete odpočinout v některém z mnoha míst určených k relaxaci: zajděte si na masáž do některého z fitcenter, dopřejte si relaxaci v lázních nebo se nechte hýčkat manikúrou a péčí o svou pleť v salónu krásy, vychutnejte si shiatsu masáž nebo se odreagujte v sensory buble. Pro ostatní je tu možnost vydat se dolů po široké hlavní ulici, lemované obchody všech kategorií, a zastavit se na pěší zóně (během sezóny je otevřeno přibližně 145 obchodů).

Když se v Les 2 Alpes uzavřou sjezdovky, teprve ožívá srdce střediska. Osvětlené bary a hospůdky vítají během happy hour davy žíznivých lyžařů.  Ve středisku Les 2 Alpes si můžete posedět u jídla se svou rodinou nebo s přáteli: od rychlého občerstvení až po tématické kuchyně – je tu spousta možností pro každého. Později, ve večerních hodinách, se milovníci diskoték a párty můžou odvázat v nočních klubech, které jsou otevřeny až do rána.

Domácí a zaměstnanci v Les 2 Alpes se postarají o to, aby vaše dovolená byla jedinečná. Ať už s vaší rodinou nebo s přáteli, Les 2 Alpes je skvělé místo, kde trávit pěkné chvíle s lidmi, které máte rádi. Středisko se nedávno připojilo do francouzského národního seznamu středisek „Family plus Mountain“, čímž je zaručena dobrá zábava, aktivity a služby určené pro rodiny.

Za zmínku stojí, že všechna zařízení pro děti jsou situována přímo v centru Les 2 Alpes: školka, denní péče a rekreační centrum pro děti od 6 měsíců do 12 let – všechna tři zařízení pod jednou střechou!

Chcete-li naučit vaše děti bezpečně lyžovat, ve Snow garden máte k dispozici tým instruktorů francouzské lyžařské školy. Kurzy jsou k dispozici na celý den nebo jen na půl dne, a jsou speciálně přizpůsobeny tomu, aby si vaše děti co nejlépe vychutnali objevování lyžování. Tyto kurzy jsou vhodné pro děti od 6 let, předtím než je pošlete do běžných kurzů.

Naplánuj si pobyt

Skipasy

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

93cm
58cm
39cm
20cm
8cm
23cm
lis
65cm
pro
65cm
led
77cm
úno
52cm
bře

Víc o lyžařském terénu

14%
Zelené sjezdovky
54%
Modré sjezdovky
19%
Červené sjezdovky
12%
Černé sjezdovky
90
Sjezdovky celkem
16 km
Nejdelší sjezd
200 km
Sjízdný terén
0.4 km
Osvětlené
60 ha
Zasněžování

Počet vleků: 42

6
Kabinkové lanovky
1
Expresní 8-sedačky
4
Expresní 6-sedačky
4
Expresní 4-sedačky
3
4-sedačky
3
3-sedačky
1
2-sedačky
20
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3600m
Vrchol
1950m
Převýšení
1350m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202203. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
30 duben, 202330. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
148
Délka sezóny (dny)
145
Délka minulé sezóny (dny)
76
V provozu (roky)
520cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.