Ischgl Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3v Après ski v regionu Evropa
Č. 1pro experty v regionu Rakousko
Č. 1pro experty v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Ischgl

Ischgl je původně zemědělská vesnička v Paznaunském údolí v blízkosti švýcarských hranic je dnes jedním z nejvíc trendy lyžařských středisek rakouských Alp. V zimě sem míří davy turistů za zábavou, a to zdaleka nejen za tou na sjezdovkách. Středisko je totiž slavné svým apres-ski životem. Už po třetí hodině odpolední se začnou zaplňovat místní bary. Až přímo do městečka můžete sjet po sjezdovce nebo lanovkou, tudíž tu na párty potkáte tanečníky v přezkáčích a kombinézách.

► Co byste měli vědět

Spojením Ischglu se švýcarským střediskem Samnaun vznikl areál Silvretta Arena s 238 kilometry sjezdovek, z nichž je nejdelší černo-červená jedenáctikilometrová sjezdovka Eleven a největší výzvou je pak svah Pardatschgrad s neuvěřitelným převýšením 1200 metrů při délce 1,6 kilometru. V místním snowparku s názvem Snow Show si na své přijdou začátečníci i pokročilí, potěší sjezdovka pro nácvik jízdy v boulích, prašan si užijete na freeridových trasách v kotli Höllenkar. Nezapomenutelným zážitkem je pak jízda po okruhu Die Schmuggler Runde, který zahrnuje 35 kilometrů sjezdovek a 10 kilometrů stoupání v rakouské i švýcarské části střediska. Zapomenout bychom neměli ani na desetikilometrovou sáňkařskou dráhu a 48 kilometrů běžeckých tratí. Většina lanovek z dolní stanice v Ischglu končí na centrální plošině Idalp, kde najdete vše, na co si v luxusním lyžařském středisku jen můžete vzpomenout – vedle „obyčejných“ bufetů a restaurací, třeba i francouzskou restauraci se slunečnou terasou a kouzelným výhledem, v níž nepohrdli pohoštěním ani Bill Clinton či Naomi Cambell. 

V roce 2013 slavil Ischgl padesátiny nejstarší místní kabinkové lanovky Silvrettaseilbahn, na jejíž historii se můžete podívat v místním muzeu. Ač Ischgl není úplně nejvhodnějším střediskem pro romantické duše, které touží po klidu a tichu přírody, už proto, že je díky svému klubovému nočnímu životu přezdíván alpskou Ibizou, přijdou si tu na své též milovníci tradic. Je zde stálá expozice s ukázkami venkovského způsobu života, který můžete obdivovat i v muzeu Mathiase Schmida, což byl německý malíř, který realisticky zachycoval život horalů a krásy místní přírody na přelomu 19. a 20. století.

Není pro vás lákavou apres-ski zábavou ani chození po muzeích, ani noční život v klubech? Tak k relaxaci vyzkoušejte Silvretta Center s velmi bohatou nabídkou – je zde krytý bazén s masážními tryskami, divokou řekou i vodopádem, sauna, pára, Kneippova lázeň, studený bazén a další vodní a wellness atrakce.

► Tipy pro milovníky apres-ski a lovce hvězd

Díky své pověsti je Ischgl lákadlem pro světové hvězdy showbyznysu, které zde rády vystupují a jistě si druhý den po koncertě ještě raději nasadí lyže nebo snowboard a vyrazí na svah. Koncerty světových parametrů se tu konají pravidelně, aby návštěvníkům zpříjemnily konec sezony, který je díky stabilním sněhovým podmínkám každoročně určen na prvního máje.

A které star světové popmusic už Ischgl hostil? Boba Dylana, Eltona Johna, Mariah Carey, Roda Stewarta, Jon Bon Joviho, Pink, Anastaciu, Beyoncé, Rihannu, Kylie Minogue, Katy Perry či Aliciu Keys... V dubnu 2002 odtud dokonce někdejší americký prezident Bill Clinton pronesl projev, čímž zviditelnil malou vesničku s jedním z největších alpských lyžařských středisek doslova celému světu.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

75cm
47cm
31cm
16cm
10cm
22cm
lis
46cm
pro
62cm
led
45cm
úno
35cm
bře

Víc o lyžařském terénu

20%
Modré sjezdovky
59%
Červené sjezdovky
22%
Černé sjezdovky
85
Sjezdovky celkem
239 km
Sjezdovky celkem
11 km
Nejdelší sjezd
239 km
Sjízdný terén
412 ha
Zasněžování
190 km
Zasněžování

Počet vleků: 45

7
Kabinkové lanovky
3
Expresní 8-sedačky
13
Expresní 6-sedačky
8
4-sedačky
1
2-sedačky
13
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2872m
Vrchol
1495m
Převýšení
1377m
Údolí

Důležité termíny

23 listopad, 202323. 11. 2023
Plánovaný start sezóny
01 květen, 202401. 05. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
60
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.