Trentino

San Pellegrino - Falcade Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 3pro rodiny v regionu Itálie
Č. 1pro začátečníky v regionu Benátsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko San Pellegrino – Falcade

Falcade je malé městečko v provincii Belluno, v regionu Benátky. Lyžařský areál Falcade - San Pellegrino se nachází v nadmořské výšce 1200 metrů a je obklopen sugestivní a fascinující scenérií, kterou vytvářejí vrcholy jako Marmolada nebo Focobon, Mulaz, Pelmo, Civetta, Cime d’Auta a Monzoni-Costabella. Lyžaři mohou lyžovat od Falcade (a střediska zvaného Trevalli) až po průsmyk San Pellegrino díky čtyřem moderním spojovacím lanovkám. Z Falcade přepravuje lyžaře nová moderní lanovka, ze strany průsmyku San Pellegrino je hlavním dopravním zařízením kabinová lanovka Col Margherita. Jen pár kroků od sjezdovek se nachází velké parkoviště, sněžné hřiště lyžařské školy a školky pod názvem Blanco World, najdete zde i řadu hotelů a chat, kde můžete ochutnat tradiční horské pokrmy. 

►Různé typy skipasů

Ve středisku platí tři různé typy skipasů, od skipasu Trevalli, platného jen pro stejnojmennou část střediska přímo ve Falcade, přes rozšířený skipas zahrnující sjezdovky v Trevalli i San Pellegrino, až po skipas Dolomiti Superski. Lyžařský areál Falcade je totiž součástí tohoto světoznámého lyžařského komplexu. 

Lyžařské možnosti

Lyžařské terény San Pellegrino - Falcade

► Sjezdovky v San Pellegrino - Falcade

Dohromady je v celém areálu od Falcade po průsmyk San Pellegrino téměř 70 km převážně nejmírnějších a středně těžkých sjezdovek vhodných pro rodiny s dětmi a začátečníky.

Lahůdkou pro zdatnější (nejen zamilované) lyžaře je určitě světoznámá středně obtížná sjezdovka Innamorati (sjezdovka zamilovaných), dlouhá 11,5 km, která se stáčí z vrcholu Col Margherita (2514 m) až do městečka Falcade (1100 m), obklopená lesy přírodního parku Paneveggio.

Za zmínku také stojí černá sjezdovka, téměř 6 km dlouhá trať Le Buse - Molino. A další černá, adrenalinová sjezdovka La Volata se startem na Col Margherita a klesáním do 56 % hostila v lednu 2019 Mistrovství světa ve sjezdu juniorů a super-G. 

 

► Snowpark v San Pellegrino - Falcade

Sampe Snowpark je vyhledávanou lokalitou pro všechny milovníky freestylu, od začátečníků až po ty velmi pokročilé. Najdete ho poblíž sedačkové lanovky Campigol a v jeho setupu jsou tři různé lajny, od té nejlehčí až po náročnou. Součástí snowparku je i 15metrový Big Air Bag, který zajišťuje bezpečné a měkké přistání při tréninku skoků a dalších kaskadérských kousků. Vstupné do snowparku je zpoplatněno zvláštním tarifem.

► Běžecké lyžování v San Pellegrino - Falcade

Mezi Falcade a průsmykem San Pellegrino je možné lyžovat na víc než 26 km upravovaných běžeckých stop patřících do okruhu, na němž platí SuperNordicSkipass. Běžecké tratě jsou večer osvětlené.

Naplánuj si dovolenou

San Pellegrino - Falcade Ubytování
Lyžařské školy

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

85cm
53cm
36cm
18cm
12cm
12cm
lis
57cm
pro
70cm
led
71cm
úno
43cm
bře

Víc o lyžařském terénu

31%
Modré sjezdovky
57%
Červené sjezdovky
12%
Černé sjezdovky
47
Sjezdovky celkem
67.5 km
Sjezdovky celkem
5 km
Nejdelší sjezd
67.5 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 16

2
Kabinkové lanovky
5
4-sedačky
4
2-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2520m
Vrchol
1330m
Převýšení
1190m
Údolí

Důležité termíny

04 prosinec, 202104. 12. 2021
Začátek sezóny
18 duben, 202218. 04. 2022
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
22
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.