Severní Alpy
Prémiový partner

Le Grand Bornand Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7pro rodiny v regionu Evropa
Č. 6pro rodiny v regionu Francie
Č. 4pro rodiny v regionu Horní Savojsko
Všechny recenze

Přímo uprostřed Horního Savojska leží Massif des Aravis. Nachází se mezi Annecy, Chamonix a Ženevou. Le Grand Bornand má všechno – kouzlo tradiční horské vesnice, stejně jako moderní vybavení lyžařského střediska světové třídy. Grand-Bornand si i při budování kvalitních služeb zachovalo svého horského ducha.

Lyžařské středisko Grand Bornand se dělí na dvě vesnice, přičemž každá z nich má odlišnou nadmořskou výšku:

» V 1000 metrech se nachází vesnice Grand Bornand, typická savojská vesnice s centrálním náměstím, s kostelem a řadou obchodů

» O šest kilometrů dál a 300 výškových metrů výše, na silnici Col de la Colombiere narazíte v 1300 metrech nad mořem na Grand Bornand Chinaillon - je hlavním výchozím bodem lyžařských vleků.

Jednoduché a přívětivé zasněžené pastviny, jaké najdete na vrchu 'col des Annes', tvoří velké procento lyžařského střediska Grand Bornand, avšak svahy hor Aravis nebo Mont Lach nabízejí náročnější lyžovačku pro ty zkušenější. Začátečníci či profesionálové, nováčci nebo dlouholetí vyznavači zimních sportů, ti všichni si najdou své na celých 90 km sjezdovek pokrývajících oblast. Pro nelyžaře je k dispozici mnoho turistických stezek.

90 km propojených tratí přístupných z vesnice Grand - Bornand (1000 m) nebo Grand - Bornand Chinaillon (1300 m), které se rozprostírají od severu po jih, zaručují hodně slunce a díky horskému pásmu Aravis i bohaté sněžení.

V horní části střediska, v oblasti Maroly se nachází Snowpark Grand-Bo, který patří mezi ty nejlepší ve Francii a nabízí pro každého něco: pro malé i velké, mladé i staré, začátečníky či profesionály.

V údolí Bouchet, výše na vrchu Chinaillon blízko staré vesnice má svou baštu běžkování. Smrky pokryté tlustou sněhovou přikrývkou zakrývají malé chatky hluboko schované uprostřed této divočiny. 60 km perfektně upravených tratí vede do La Clusaz, které je domovem těžké černé sjezdovky Frasses.

Pro nelyžaře Grand Bornand nabízí i celou řadu sportovních, volnočasových a kulturních aktivit: pěší turistika, výlety na sněžnicích, paragliding, let horkovzdušným balónem. Lezení na ledě, jízda na koni (skijöring), snowmobiling či bruslení jsou dostupné celou sezónu. Pro ty, kteří potřebují čas na odpočinek, je zde knihovna a kino. Lidé, kteří vyhledávají kulturu a mají rádi poznávání nových věcí, mají možnost zjistit, jak se vyrábí známý domácí sýr Reblochon, mohou si užít prohlídku oblasti s průvodcem a prozkoumat místní kulturní dědictví.

Po dni stráveném dobrou lyžovačkou nebo pěší turistikou si užijte trochu času s dětmi v klubu "Espace P'tits Montagnards" (Malí horolezci), který se nachází v centru města a je speciálně přizpůsoben pro rodiny s dětmi.

Víc o lyžařském terénu

30%
Zelené sjezdovky
28%
Modré sjezdovky
30%
Červené sjezdovky
11%
Černé sjezdovky
46
Sjezdovky celkem
84 km
Sjezdovky celkem
3 km
Nejdelší sjezd
84 km
Sjízdný terén
1 km
Osvětlené
95 ha
Zasněžování
23.5 km
Zasněžování

Počet vleků: 24

2
Kabinkové lanovky
4
Expresní 6-sedačky
2
4-sedačky
3
3-sedačky
1
2-sedačky
12
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2100m
Vrchol
1100m
Převýšení
1000m
Údolí

Důležité termíny

11 prosinec, 202111. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

65

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.