Lackenhof - Ötscher Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Dolní Rakousko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Lackenhof

Atraktivní lyžařské středisko Lackenhof am Ötscher v Dolním Rakousku přitahuje pro svoje vynikající lyžařské podmínky zejména rodiny s dětmi. 19 kilometrů sjezdovek všech obtížností je vždy výborně upraveno.

► Co byste měli vědět

Středisko se rozkládá na protilehlých svazích dvou hor: Malého a Velkého Ötscheru. Údolní část areálu obsluhovaná 4-sedačkou Eibenkogel je rájem pro začátečníky a rodiny s dětmi, zdejší mírné kratší tratě jsou jako stvořené pro kroužení prvních nesmělých obloučků i broušení stylu.

Na delší, téměř tříkilometrovou mírnou a krásně širokou panoramatickou sjezdovku se musíte vyvézt ještě výš: z Eibenkogel 4-sedačkou Ötscherbahn na svahy Malého Ötscheru do výšky 1414 metrů. Tahle Rodinná trať č. 7 je také vděčnou příležitostí pro přívržence carvingu. U výstupní stanice Ötscherbahn mají nástup také dvě sjezdovky pro náročnější lyžaře: Kromě svižnější a sportovněji laděné středně náročné sjezdovky FIS RTL je to také strmá černá trať s klesáním 485 výškových metrů na 1560 metrech délky.

Svahy na úbočí Velkého Ötscheru obsluhují dvě sedačkové lanovky a zpřístupňují terény pro středně pokročilé, sportovněji založené lyžaře i pro opravdové mistry. Ti si vychutnají náročný a prudký sjezd do údolí Weitental, ale zaručeně nepohrdnou ani zajímavou červenou alternativou - nejdelší sjezdovkou v Lackenhofu, téměř 5 km dlouhou středně náročnou tratí č. 2 zvanou Riffel. Při jejím sjíždění mají lyžaři úžasný výhled na protější sjezdovky na svazích Malého Ötscheru. 

Celkem jsou ve středisku Lackenhof - Ötscher lyžařům k dispozici čtyři sedačkové lanovky a pět lyžařských vleků.

► Pro rodiny s dětmi

Dětská zóna Sunny Kids Park se nachází u dolní stanice lanovek na Velký Ötscher. V areálu samozřejmě nechybí ani snowpark. Ten je dokonce obsluhován vlastním vlekem a najdete ho v údolí, hned nad Lackenhofem. 

Gastronomické zázemí areálu tvoří čtyři restaurace a apres-ski bar. A další možnosti sportovního vyžití se nabízejí i na denně upravovaných okruzích pro běžecké lyžování, pro zimní turistiku a skialp. Na sněžnicích se můžete na hřebenovou túru k vrcholu Velkého Ötscheru, a to od výstupní stanice lanovek Gr. Ötscher.

Naplánuj si dovolenou

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

83cm
52cm
35cm
18cm
1cm
1cm
lis
18cm
pro
69cm
led
29cm
úno
20cm
bře

Víc o lyžařském terénu

44%
Modré sjezdovky
33%
Červené sjezdovky
22%
Černé sjezdovky
9
Sjezdovky celkem
19 km
Sjezdovky celkem
4 km
Nejdelší sjezd
19 km
Sjízdný terén
20 ha
Zasněžování
12 km
Zasněžování

Počet vleků: 6

2
4-sedačky
1
2-sedačky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1425m
Vrchol
615m
Převýšení
810m
Údolí

Důležité termíny

09 prosinec, 202209. 12. 2022
Začátek sezóny
19 březen, 202319. 03. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
59
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.