SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Rakousko
Č. 2pro začátečníky v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Lyžařská oblast SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental se nachází v pohoří Kaisergebirge v Tyrolsku. SkiWelt je jednou z největších navzájem propojených a souvislých lyžařských oblastí v Rakousku. Zároveň je to jedno ze středisek s nejspolehlivějšími sněhovými podmínkami. Nabízí 284 km sjezdovek a 90 většinou moderních vleků, bezpočet chat a moderní infrastrukturu, a tak si tady každý lyžař najde vyhovující sjezdovky. Jen milovníci vysokohorského lyžování by mohli být zklamaní, protože ve Wilder Kaiser si nezalyžují ve výškách nad 2000 metrů nad mořem.

► Co byste měli vědět

Nezapomenutelnou zimní dovolenou v této lyžařské oblasti nemusíte trávit jen ve Wilder Kaiser, kde je poměrně draho - ubytování se vyplatí hledat v okolních střediscích v Brixenu, jako je Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll a Westendorf. Střediska v celém údolí nabízejí mnoho skvělých hotelů, penzionů a apartmánů včetně těch luxusních - většinou s působivým výhledem na impozantní Wilder Kaiser. 

Mimochodem, Wilder Kaiser Brixental je rakouský největší noční skiareál! Ve SkiWeltu Söll jsou pro večerní lyžování pravidelně osvětleny sjezdovky Keat, Hexen6er, Stöckl, „Hans im Glück“ a sjezd do údolí.

► Nenechte si ujít

Za zmínku stojí návštěva vyhlídkové hory Hohe Salve. Z ní se naskýtá úžasný výhled na víc než 70 třítisícových vrcholů pokrytých sněhem. Na Hohe Salve se nachází také nejvýše položený rakouský kostel, zasvěcený Janu Křtiteli. 

Další zážitek, který byste si měli dopřát, je vesnice ALPENIGLU, která se skládá z 18 iglú na horské stanici v Hochbrixenu. Můžete zde přenocovat v iglú apartmá, vychutnávat si chlazené nápoje z ledové sklenice, dopřát si fondue na ledovém stole, nebo navštívit uměleckou výstavu ICE LAND.

A samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na sáňkařské dráhy SkiWeltu. Tři z nich jsou návštěvníkům k dispozici denně, jsou osvětlené a zasněžované. Sáňkařskou dráhu Astberg najdete v Ellmau-Going a dráhy Hexenritt a Mondrodelbahn ve SkiWeltu Söll. V každém ze středisek SkiWeltu je navíc půjčovna saní.

 

Lyžařský terén

Lyžařské terény SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental sice nepatří mezi nejvýše položené rakouské skiareály, ale díky modernímu systému technického zasněžování, které pokrývá většinu sjezdovek, se může pochlubit vynikající kvalitou sjezdových tratí.

► Sjezdovky SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Speciálně pro rodiny a začátečníky nabízí SkiWelt skvělé podmínky s cvičnými loukami a snadnými sjezdovkami v Scheffau, Itteru, Hopfgarten, Söll, Westendorfu, Brixen im Thale, Going nebo v Ellmau. V údolních lokalitách jsou obvykle cvičné vleky s mírně svažitými terény. Dokonce i některé z běžných sjezdovek jsou pro začátečníky snadno zvládnutelné, například Hartkaiser a Brandstadl nad Ellmau a Scheffau nebo rodinný sjezd nad Westendorfem. Každá lokalita SkiWeltu nabízí vynikající lyžařské školy, nabídka je obrovská!

Ve SkiWeltu ale najdou to pravé i nároční lyžaři. V Brixenu se naskýtá jedinečný zážitek při sjezdu z vrcholku Hohe Salve (přístupný přes Hopfgarten nebo Söll) po jižním svahu, ale oblíbené jsou i svahy pod lanovkami Kälbersalven, a to především u fanoušků carvingu. V Ellmau na Hartkaiser se nachází údolní sjezd se známým „Black East“ a mnoha skvělými úseky jako variantami standardní sjezdovky - a nejlepší je pustit se tudy po ránu nebo aspoň v dopoledních hodinách, dokud jsou sjezdovky ještě v top stavu. V lokalitě Going by dobré lyžaře měla zaujmout takzvaná "Kaiser-Runde" s téměř 20 km sjezdovek a celkoým převýšením přes 4000 metrů. V Hopfgarten se nabízí několik náročných sjezdovek na Hohe Salve, v Itteru svěží sjezd do údolí, na své si ale sportovnější lyžaři přijdou i v Söll a Scheffau

SkiWelt má ale co nabídnout nejen rodinám a zdatným lyžařům. Své terény si najdou i požitkáři a fanoušci après-ski. V celé oblasti se nachází téměř nevyčerpatelné množství kuriózních, ale profesionálně vedených horských restaurací a skvělých lyžařských chat. Nezáleží na tom, zda dáváte přednost posezení u piva za zvuků šlágrů populární hudby, nebo si chcete užít výhled do dálky s živou hudbou na slunné terase... Z nabídky 84 horských chat si vhodnou restauraci najde určitě každý.

 

► Snowparky a fun zóny ve SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Tři funparky a lyžařský parkur v lokalitě Hans im Glück v srdci SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental představují dobrou freestylovou nabídku! Největším snowparkem v celém středisku SkiWeltu je BIG PLAYGROUND© (Boarders Playground) Snowpark Westendorf u vleku Gampenkogellift ve Westendorfu. Kromě nepřekonatelné délky a rozlohy se vyznačuje slunnou polohou, každodenní údržbou a péčí.

 

 

Vynikající je také Intersport Kaiserpark na Tanzbodenbahn v Ellmau, nabízí tři lajny (pro začátečníky, pokročilé a profi jezdce) s rozličnými překážkami, kickery a chillout zónou. O něco méně sportovní, ale přesto nesmírně zábavný je Skiparcour v Hans im Glück a Crazy Kangaroo Park ve SkiWeltu Söll.

SkiWelt samozřejmě nabízí ještě celou řadu dalších aktivit pro milovníky lyžování: mezi jinými i dvě Skimovie-sjezdovky v Scheffau a v Söll, trati s časomírou v Brixen im Thale, Ellmau- Going i v Söll nebo noční lyžování v největší rakouském osvětlené oblasti (10 km sjezdovek).

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

143cm
89cm
60cm
30cm
11cm
11cm
lis
59cm
pro
119cm
led
63cm
úno
36cm
bře

Víc o lyžařském terénu

52%
Modré sjezdovky
36%
Červené sjezdovky
13%
Černé sjezdovky
223
Sjezdovky celkem
270 km
Sjezdovky celkem
7.3 km
Nejdelší sjezd
270 km
Sjízdný terén
10 km
Osvětlené
229 km
Zasněžování

Počet vleků: 83

17
Kabinkové lanovky
4
Expresní 8-sedačky
11
Expresní 6-sedačky
3
Expresní 4-sedačky
11
4-sedačky
2
3-sedačky
2
2-sedačky
33
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1869m
Vrchol
1249m
Převýšení
620m
Údolí

Důležité termíny

08 prosinec, 202208. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
10 duben, 202310. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
77
V provozu (roky)
750cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.