Idre Fjäll Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Švédsko
Č. 1v Après ski v regionu Dalarnas Län
Všechny recenze

Skiareál

Idre Fjäll je jedno z největších lyžařských středisek ve Švédsku. Pověst nejzasněženějšího areálu sahá daleko za švédské hranice! Lyžařská sezóna tady trvá od listopadu do dubna, vzduch zde bývá velmi suchý a čistý. Světoběžníci, kteří jsou zvyklí cestovat na velké vzdálenosti, ocení, že středisko leží relativně blízko u Osla. Z hlavního města Švédska sem autem dojedete za pět hodin. 

Sněhem si tady můžete být jisti, a to na celých 29 kilometrech sjezdovek. Idre je oblíbenou prázdninovou destinací zejména pro rodiny s dětmi. Téměř 40 procent zdejších terénů tvoří zelené svahy pro úplné začátečníky, takže děti se tu mají rozhodně na co těšit. Po celém areálu se nachází plochy vyhrazené jen pro děti a nejmenším je tu k dispozici i dětský areál Adventureland.

Idre Fjäll je ovšem známý nejen pro svou bohatou nabídku rodinných radovánek. Skutečné lahůdky tady mohou objevovat vyznavači adrenalinu a dobrodružství. Chloubou je extrémně náročná trať Chocken - nejstrmější upravená sjezdovka ve Skandinávii. Kromě ní je na východní straně areálu ještě řada dalších náročných černých sjezdů. Pro snowboardisty a vyznavače freestylu je zde vždy upravený snowpark, rozdělený do čtyř úrovní obtížnosti.

Ohromný výběr tratí pro běžecké lyžování vás přivede do rozpaků. Najdete tu vše, od upravených stop přes přírodní terény až po tréninkové trati.

Po náročném dni na sjezdovkách si můžete odpočinout v některé z mnoha místních kaváren, anebo se pověnovat jiným sportům, pokud vám ještě zbývají síly, např. plavání nebo bowlingu. 

Naplánuj si pobyt

Idre Fjäll Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

38cm
24cm
16cm
8cm
2cm
8cm
lis
22cm
pro
31cm
led
19cm
úno
14cm
bře

Víc o lyžařském terénu

39%
Zelené sjezdovky
24%
Modré sjezdovky
13%
Červené sjezdovky
24%
Černé sjezdovky
42
Sjezdovky celkem
2 km
Nejdelší sjezd
89 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 24

2
Expresní 6-sedačky
4
4-sedačky
1
2-sedačky
17
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

892m
Vrchol
307m
Převýšení
585m
Údolí

Důležité termíny

21 prosinec, 202221. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
23 duben, 202323. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
23
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.