Mountopolis Mayrhofen Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7pro experty v regionu Rakousko
Č. 7v kvalitě sjezdovek v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Zillertal v Tyrolsku je jednou z nejoblíbenějších rakouských lyžařských oblastí - ale proč? Je lyžařská dovolená v Mayrhofen-Hippach opravdu něčím výjimečná? Obdivuhodných 133 km sjezdovek, které mohou být kompletně technicky zasněžovány, pokud si to sněhové podmínky vyžadují, je jistě jedním z uznávaných argumentů.

Mayrhofner Bergbahnen, společnost, která má v Mayrhofen a Schwendau/Hippach na starosti lanovky, přiváží lyžaře na zdejší svahy prostřednictvím 53 vleků a lanovek. V Mayrhofenu přepraví 15-místná gondola návštěvníky z nadmořské výšky 650 metrů až do 1795 m.n.m. velmi rychle a pohodlně. Ve Schwendau zajišťuje rychlou přepravu zejména milovníků prašanu v hlavní sezóně lanovka Horbergbahn. Cestu do Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 si všichni snadno najdou i z jižněji položených míst jako je Tux a Finkenberg.

Pokud nastoupíte do jedné z 8-místných gondol Horbergbahn ve Schwendau, ve výstupní stanici máte z čeho vybírat. Po pravé ruce 6-sedačka Schneekar na Horbergkarspitz, po levé ruce 4-sedačka Lärchwald do oblasti Penken, rovně vás vyveze Tappenalm, také velmi moderní osmimístná sedačka. Nezáleží na tom, kterou lanovku si vyberete, zábava na sněhu a svazích je zaručena všude a pro všechny věkové kategorie.

Ve velkolepém Vans Penken Parku s obrovskými skoky, spoustou překážek a U-rampou si na své přijdou freestylisti. Experti na hluboký sníh najdou velký potenciál pro své oblouky mezi sjezdovkami (pozor na lavinové nebezpečí!). Gurmáni a kulinářští labužníci se mohou uchýlit do některé z 35 horských chat s vynikajícím výběrem místní, regionální i světové kuchyně, fanoušci carvingu mohou po jízdě ve 150-místné gondole Tux -Tux dovádět na Rastkogel.  Nejprudší zdejší sjezdovkou je „Harakiri“ – v jednom úseku její sklon dosahuje dokonce 78% a provozovatelé vleků ji shodně prohlašují za nejstrmší svah v celém Rakousku.

Kdo už se lyžování nabažil, neměl by určitě vynechat návštěvu White Lounge na Ahornbergu. Z Mayrhofenu se svezte skibusem k dolní stanici lanovky Ahornbahn a odtud největší rakouskou lanovkou až na vyhlášenou horu „zážitků“.  Nahoře můžete znovu připnout lyže a sjíždět široké, mírné svahy, nebo si udělat pohodlí v Iglú-baru hotelu White Lounge a dopřát si pár skleniček (nebo plechovek). A pokud se tady ocitnete v pozdějších hodinách, můžete tu dokonce strávit noc – ve velkolepém Iglu-Hotelu toho je k dispozici opravdu hodně: panoramatický výhled, večeře v jídelním iglú a také noc, na kterou hned tak nezapomenete.

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

106cm
66cm
44cm
22cm
5cm
5cm
lis
43cm
pro
88cm
led
55cm
úno
43cm
bře

Víc o lyžařském terénu

56
Sjezdovky celkem
142 km
Sjezdovky celkem
5.5 km
Nejdelší sjezd
142 km
Sjízdný terén
142 km
Zasněžování

Počet vleků: 60

10
Kabinkové lanovky
3
Expresní 8-sedačky
11
Expresní 6-sedačky
2
Expresní 4-sedačky
1
4-sedačky
33
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2500m
Vrchol
1870m
Převýšení
630m
Údolí

Důležité termíny

02 prosinec, 202302. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
14 duben, 202414. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
70
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.