Korutany

Innerkrems Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 4mezi malými skiareály v regionu Rakousko
Č. 2mezi malými skiareály v regionu Korutany
Všechny recenze

Lyžování v Innerkrems, to je příslib zábavy a skvěle upravených zasněžených svahů v prostředí dvou národních parků, Vysoké Taury a Nockberge. Ne nadarmo se svahům nad Innerkrems přezdívá "lyžařské Eldorado", díky své poloze ve vysoké nadmořské výšce mezi okolními pohořími je v této oblasti v zimě jistota kvalitního sněhu vždy zaručena. Ať už jste parta kamarádů, nebo rodina, v níž každý vyhledává jiné lyžařské terény, v Innerkrems najdete od každého něco: Nejvíc především sjezdovek pro středně pokročilé lyžaře a svižných sjezdů pro sportovnější lyžaře.

Začátečníky a rekreační lyžaře zase nadchne soubor mírných vyhlídkových sjezdovek pod Zechnerhöhe (2200 m.n.m.), ke kterým se dostanou sedačkovou lanovkou z údolní stanice a navazujícím lyžařským vlekem. Ve stejné části areálu se nachází také Freeride-Arena a jeden ze dvou zdejších snowparků. Snowpark má k dispozici vlastní kotvu.

Druhý snowpark je umístěn v srdci střediska, v jeho údolní části. I tam se najde pár mírných sjezdů, zdejší svahy využívají místní lyžařské školičky pro výuku nejmenších lyžařů-začátečníků. Překrásná, navíc velmi lehká sjezdovka označená zelenou barvou (tedy ještě o stupeň mírnější než modrá) startuje od horské chaty Kesselgruben Hütte, ke které se dostanete, když se necháte vyvézt na vleku Strasseralm II. U jeho výstupní stanice se totiž tento gastronomický checkpoint nachází.

Středně zkušení lyžaři však najdou své "Eldorádo" na vrcholu Grünleitennock, kde má vrcholovou stanici 4-sedačka a odkud začínají(z nadmořské výšky 2128 metrů) výhradně červené sjezdovky, každá s několika variantami, jak je můžete absolvovat, takže pokud rádi objevujete nové trasy, tady je vaše příležitost!

Odepnutím sjezdových lyží ale zábava nekončí! Aktivní sportovcí i nezdolní rekreanti mohou přesedlat na běžky a vydat se po perfetkně upravených běžeckých okruzích (náš tip: určitě nevynechejte nejkrásnější trať v Schönfeldu), vyrazit na výlet na sněžnicích, zabruslit si na upravené ledové ploše nebo si zasáňkovat na speciálně upravené sáňkařské dráze.

Lyžařská oblast Innerkrems se řadí ke střediskům, kde se slibně rozvíjí apres-ski, zabavit se tak můžete hned v několika barech dole v Innerkrems, ale i na svazích.

Naplánuj si dovolenou

Innerkrems Ubytování

Víc o lyžařském terénu

10%
Modré sjezdovky
80%
Červené sjezdovky
10%
Černé sjezdovky
15
Sjezdovky celkem
45 km
Sjezdovky celkem
45 km
Sjízdný terén
49 ha
Zasněžování
29 km
Zasněžování

Počet vleků: 12

1
4-sedačky
1
2-sedačky
10
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2200m
Vrchol
650m
Převýšení
1550m
Údolí

Důležité termíny

18 prosinec, 202118. 12. 2021

Začátek sezóny

03 duben, 202203. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

N.A.

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.