Harz

Braunlage Wurmberg Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 2pro začátečníky v regionu Německo
Č. 1snowpark v regionu Dolní Sasko
Všechny recenze

Nejvyšší hora Dolního Saska, Wurmberg, disponuje nejmodernější lanovkou v severním Německu a nabízí 14 sjezdovek, převážně těch nejmírnějších, vhodných pro úplné začátečníky i rodiny s dětmi. Výjimku tvoří tři červené a jedná černá, náročná trať. Zábavnou dovolenou si můžete užít i ve volném terénu, na snowtubingové dráze, při sáňkování na jedné z nejdelších sáňkařských drah v Německu nebo při běžkování; upravené běžecké stopy vás dovedou až k Hohegeiß, Torfhaus či Schierke.

Kabinková lanovka Wurmbergseilbahn dopravuje lyžaře z údolní stanice v Braunlage až na vrchol hory, s mezipřistáním ve střední stanici. Vrcholová stanice sedačkové lanovky Hexenritt se nachází v nadmořské výšce 971 metrů, odsud potom sbíhají mírné a středně náročné sjezdovky směrem do údolí. Nové síly a energii můžete načerpat v některé ze čtyř restaurací: Rodelhaus ve střední stanici, Wurmberg-Alm až na vrcholu a Baude am Hexenritt a stánek Gipfelstürmer přímo u horní stanice lanovky.

Braunlage jako rekreační a turistická destinace nabízí mnoho dalších sportovních aktivit, od kluziště až po krytý bazén.

Naplánuj si dovolenou

Braunlage Wurmberg Ubytování

Víc o lyžařském terénu

80%
Modré sjezdovky
7%
Červené sjezdovky
13%
Černé sjezdovky
15
Sjezdovky celkem
12 km
Sjezdovky celkem
4.3 km
Nejdelší sjezd
12 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 6

1
Kabinkové lanovky
1
4-sedačky
4
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

972m
Vrchol
412m
Převýšení
560m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.