Tyrolsko

Ledovec Kaunertal Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 7pro začátečníky v regionu Rakousko
Č. 7pro rodiny v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Kaunertal

Na samém konci Kaunertalského údolí leží jedna z nejzajímavějších a nejzáhadnějších ledovcových lyžařských oblastí v Rakousku: ledovec Kaunertal. Zatímco v dlouhém údolí moc příležitostí k zimním sportům nenajdete, při pohledu na mocnou Weissseespitze chytí nejednoho lyžaře sněhová horečka.

► Ledovcové sjezdovky i funpark

Od restaurace Gletscherrestaurant se rozbíhají vleky do všech stran. Obzvlášť oblíbené byly až dosud dva paralelní kotvové vleky na Weißseeferneru, protože v této lokalitě se nachází velmi oblíbený FunPark. Od zimy 19/20 nahradila dvě staré kotvy futuristická velkokapacitní kabinová lanovka typu funifor, s níž se nahoru k ledovcové restauraci přepravíte za necelé čtyři minuty.

Na Weißseeferneru se každoročně koná Kaunertal Glacier Opening, považovaný za neoficiální začátek nové zimní sezóny. Ve Funparku ale profesionálové trénují své skoky a triky i během zimní sezóny.

Hodně zajímavá je pro lyžaře také lanovka Karlesjochbahn, která vede přes neledovcový terén přímo na Karlesspitze. Odtud se nabízí krásný výhled na sousední Jižní Tyrolsko a samozřejmě tyčící se Weißseespitze.

Další delikatesou jsou svahy u vleků Nörderjoch. Zvláště v odpoledních hodinách jsou zdejší sjezdovky pořád v dobrém stavu a nic vám nebrání užívat si carvingovou jízdu na širokých svazích. I když je horní sjezdovka u lanovky Nörderjoch 2 krátká, těsná blízkost chybějícího ledovce u Weißseespitze dodává zážitku zvláštní nádech.

► Co byste měli vědět

Ledovcové středisko Kaunertal je dostupné po ledovcové silnici, která je hodně oblíbená i v létě. Zatímco návštěvníci bez lyží musí za použití ledovcové silnice zaplatit mýtné, lyžaři a snowboardisti mají poplatek zahrnutý už do ceny skipasu. 

► Nenechte si ujít

Překrásné sjezdy zpět k údolní stanici Ochsenalmbahn. Při zdolávání tohoto sjezdu klesnete o téměř 1000 výškových metrů!

► Náš tip

V zimě a na jaře můžete zaparkovat u údolní stanice Ochsenalmbahn a ušetřit si motoristický adrenalinový zážitek v serpentinách i benzín.

 

Naplánuj si dovolenou

Ledovec Kaunertal Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Kolik sněhu napadlo

126cm
79cm
53cm
27cm
12cm
105cm
lis
12cm
pro
15cm
led

Víc o lyžařském terénu

58%
Modré sjezdovky
29%
Červené sjezdovky
12%
Černé sjezdovky
19
Sjezdovky celkem
29 km
Sjezdovky celkem
5 km
Nejdelší sjezd
30 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 7

3
Kabinkové lanovky
2
4-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3113m
Vrchol
933m
Převýšení
2180m
Údolí

Důležité termíny

25 září, 202125. 09. 2021
Začátek sezóny
05 červen, 202205. 06. 2022
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
42
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.