Severní Alpy
Prémiový partner

Le Corbier Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 8pro rodiny v regionu Evropa
Č. 7pro rodiny v regionu Francie
Č. 7pro rodiny v regionu Savojsko
Všechny recenze

Savojské lyžařské středisko Le Corbier se nachází v údolí Maurienne. Le Corbier byl postaven jako "třetí generace" střediska přizpůsobeného dětem, chodcům a bezpečnosti lyžařů. Zájem o bezpečnost ve středisku vedl k myšlence, že výstavbou budov přímo na úpatí svahů se co nejvíce oddělí auta od chodců a lyžaře. Symbolem Le Corbier se tak staly dřevěné stavby Cosmos, Soyuz a Baikonur.

Dnes má Le Corbier příjemnou rodinnou atmosféru. Středisko nabízí asi 11.000 lůžek a s radostí se může pochlubit svým skvělým vybavením: je to 100% originální lyžařské středisko vyvinuté a postavené pro jeden účel - lyžování. Drtivá většina přízemí budov v Le Corbier patří k nákupním pasážím, které jsou navzájem propojeny.

Lyžařské středisko Le Corbier se nachází přímo v srdci Les Sybelles, což je 4. největší lyžařská oblast ve Francii s 310 km sjezdovek. Středisko se rozkládá na nejvýše položené pastvině v Evropě, Mont Ouillon (2431 m), která spojuje Le Corbier se sousedními vesnicemi (Saint Sorlin d' Arves, Saint Jean d' Arves, La Toussuire, Les Bottières a St Colomban des Villards). Pro ty, kteří milují výjimečné výhledy, nabízí lyžařská oblast Sybelles celou řadu sjezdovek všech obtížností, které sahají do výšky až 2620 m.n.m. Za zmínku stojí i Aiguilles d' Arves, ledovec Etendard na Meije a hory Belledonne!

Ve středisku v oblasti Ouillon, vedle lyžařských vleků Torrey, se nachází snowpark, otevřený pro všechny lyžaře a snowboardisty od začátečníků až po pokročilé (border cross, freestyle...). Mini snowpark najdete i ve spodní části sjezdovky Comba, tam si mohou své schopnosti trénovat začátečníci.

Pro amatérské běžkaře mají města Villarebert, Le Corbier, Fontcouverte a La Toussuire 25 km běžkařských tratí (pravidelně upravovaných a udržovaných). Dráhy nejsou sledovány a přístup je zdarma.

Le Corbier nabízí komplexní škálu "off-ski" činností: sněžné skútry, paragliding, sáňkování, speed-riding, psí spřežení, filmy, relaxační centrum, lázně Galaxie Spa, plovárna, fitness centrum. Je tu něco pro každého, sportovce i amatéry, kteří potřebují místo, kde by se mohli odreagovat.

Pro děti od 3 do 5 let je k dispozici sněžné hřiště - ideální místo, kde se děti mohou naučit, jak udělat své první obloučky na lyžích; atmosféra je zábavná a jsou pod dohledem specializovaných instruktorů.

V lyžařské školce jsou vítány děti od 6 měsíců do 5 let. V nabídce jsou buď celodenní nebo půldenní programy, které zahrnují celou řadu her, řemesel... (a možná i krátké zdřímnutí!)

Vezměte si skutečný lyžařský areál, přidejte vynikající lyžařskou oblast, snadno dostupnou pro všechny úrovně lyžařských dovedností, vybudovanou v srdci masivní lyžařské oblasti Les Sybelles, přidejte zdravou dávku pohodlí a snadnou dostupnost k obchodní promenádě spojující všechny budovy ve městě. Posypte to úžasnou atmosférou se zábavou pro všechny věkové kategorie. Nakonec to smíchejte s rodinou týdenní dovolenou a dostanete Le Corbier.

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

75cm
47cm
31cm
16cm
0cm
44cm
pro
62cm
led
0cm
úno
0cm
bře
0cm
dub

Víc o lyžařském terénu

35%
Zelené sjezdovky
32%
Modré sjezdovky
21%
Červené sjezdovky
12%
Černé sjezdovky
34
Sjezdovky celkem
90 km
Sjezdovky celkem
3.5 km
Nejdelší sjezd
90 km
Sjízdný terén
28 ha
Zasněžování
45 km
Zasněžování

Počet vleků: 21

4
Expresní 6-sedačky
2
4-sedačky
15
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2620m
Vrchol
1520m
Převýšení
1100m
Údolí

Důležité termíny

18 prosinec, 202118. 12. 2021

Začátek sezóny

15 duben, 202215. 04. 2022

Konec sezóny

119

Délka sezóny (dny)

120

Délka minulé sezóny (dny)

54

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.