Piemont

Sestrière Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6v kvalitě sjezdovek v regionu Evropa
Č. 4snowpark v regionu Itálie
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Piemont
Všechny recenze

Jeden z průkopnických lyžařských areálů v Itálii, Sestrière, byl postaven automobilkou Fiat v roce 1934. Přestože horský hotel Possetto byl poprvé otevřen přes zimu až před deseti lety, mnoho jiných hotelů a spousta vleků tady fungovalo už před rokem 1934. Byl to jeden z prvních a dosud jeden z nejvýše položených účelových lyžařských areálů ve Val Susa, oblasti na hranici s Francií, kde sjezdové lyžování poprvé v Itálii vyučoval švýcarský inženýr Alfredo Kind.

Dnes je areál v pohraniční vesničce Clavière, kde výuka před sto lety probíhala, spojený se Sestrière lanovkou. Propojená jsou i sousední střediska Sauze d'Oulx a tucet malých areálů směrem k Montgenèvre přes hranici ve Francii. Posezení na slunečné náhorní plošině s perfektní sněhovou pokrývkou je zaručeno díky nadmořské výšce a jednomu z nejlepších zasněžování. V době svého vzniku bylo Sestrière jedním z prvních středisek na světě s moderními hotely a systémem lyžařských vleků, kam bylo možné vzít rodinu na relativně ekonomický lyžařský výlet.

Přestože je Sestrière moderním lyžařským střediskem, nalézá se v oblasti velkých dějin a kultury, která se datuje od neolitu až po Římskou říši. Lyžaře ale víc než historie lákají zimní sporty, množství možností na trávení volného času mimo sjezdovky, stejně jako vynikající systém lanovek a perfektní sněhové podmínky. Středisko má jedno z nejlepších umělých zasněžovacích systémů na světě i dnes – 900 sněžných děl se stará o dostatečné množství sněhu na všech místních sjezdovkách. Není se tedy co divit, že areál byl vybrán pro mistrovství světě v alpském lyžování v roce 1997 a také pro zimní olympijské hry v roce 2006, kdy se tady odehrávaly některé z alpských lyžařských závodů. Středisko má dlouhou historii závodního lyžování od prvních Kandahár soutěží až po mistrovství světa. Už téměř 100 mezinárodních soutěží se konalo právě tady. Zvítězila tu taková jména jako Jean-Claude Killy, Ingemar Stenmark nebo Pirmin Zurbriggen. Alberto Tomba tady vyhrál svůj první závod Světového poháru.

Víc o lyžařském terénu

37%
Modré sjezdovky
47%
Červené sjezdovky
16%
Černé sjezdovky
240
Sjezdovky celkem
9 km
Nejdelší sjezd
320 km
Sjízdný terén
2 km
Osvětlené

Počet vleků: 70

6
Kabinkové lanovky
14
Expresní 4-sedačky
16
4-sedačky
1
3-sedačky
4
2-sedačky
29
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2840m
Vrchol
1483m
Převýšení
1357m
Údolí

Důležité termíny

04 prosinec, 202104. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

87

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.