Prémiový partner

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3pro experty v regionu Salcbursko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Saalbach-Hinterglemm a Leogang tvoří se sousedním Fieberbrunnem lyžařskou alianci už od zimy 2015/16. Desetimístná lanovka TirolS propojuje obě lyžařské oblasti, stejně jako 3,5 km dlouhá sjezdovka Vierstadlalm. Díky tomu Skicircus nabízí dechberoucích 270 km sjezdovek, které obsluhuje 70 lanovek a vleků. Skicircus se tak řadí k největším lyžařským oblastem v Rakousku.

Lyžařské středisko působivě potvrzuje svou pověst jedné z nejlepších rakouských lyžařských oblastí. Kompletní nabídku sjezdovek všech úrovní obtížnosti měl Saalbach-Hinterglemm ještě před rozšířením. S freeridovým hotspotem ve Fieberbrunnu se na obou stranách otevřely nekonečné plochy pro lyžování mimo sjezdovky. 

► Rozmanitost: Saalbach a Hinterglemm

Saalbach a Hinterglemm se nacházejí v údolí Glemmtal v okrese Pinzgau. Vleky na obou stranách tohoto úzkého horského údolí jsou navrženy tak, aby se lyžaři mohli po středisku pohybovat v okruzích. Díky tomu můžete strávit na lyžích nebo snowboardu celý den, aniž byste museli dvakrát použít stejný vlek. 

Sjezdovky jsou velmi rozmanité. Nachází se tu spousta krásných širokých modrých sjezdovek, které jsou jednak ideální pro začátečníky, na druhé straně jsou i lákadlem pro milovníky carvingu. Na červených sjezdovkách (110 km) je lyžování o něco náročnější, ale i tyto sjezdovky jsou většinou velmi široké, takže vždy máte dostatek místa k manévrování. Pro experty je tu 20 kilometrů černých sjezdovek, které představují velkou výzvu. Každý, kdo hledá bezstarostnou zábavu na lyžích mimo upravené tratě, najde v Saalbach-Hinterglemmu pět lyžařských cest. Další se nacházejí na straně Fieberbrunnu.

Freeski a snowboardová scéna se schází v Hinterglemmu. Velkorysý funpark, přesněji Nightpark byl vybudován těsně nad obcí. Nabízí velké kickery a řadu dalších překážek. Rozhodně se vyplatí udělat si tady krátkou přestávku a rozhlédnout se. Mimochodem, tato sekce je velmi dobře osvětlená, takže se můžete lyžařské zábavě věnovat i večer. Obsluhující lanovka Unterschwarzbachbahn je spuštěná denně kromě neděle až do 21:30. Snowparků je ale v celé oblasti ještě víc. V Saalbachu je to "Learn to Ride Park", který se nachází u lanovky Bernkogelbahn a  nabízí i jednu boardercrossovou trať. V Hinterglemmu  u sedačkové lanovky Hochalm mají zase "Playground". A pokud přejdete do lyžařského areálu Leogang, najdete tam "Nitro Snowpark".

 

► Freeride deluxe ve Fieberbrunnu

Díky tomu, že Fieberbrunn se stal jedinou rakouskou zastávkou závodů Freeride World Tour, lyžařské středisko takřka rozkvetlo v Mekku mezinárodní freeride scény, a to navzdory pouhým 43 kilometrům sjezdovek.

Sloučením Skicircusu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn se obec i lyžařské středisko Fieberbrunn stalo ještě přitažlivějším, a to i pro další typy lyžařů, nejen pro freeridery. Na Fieberbrunnské straně je to ale pořád pro většinu lyžařů ve stylu "snadno nahoru a divokou jízdou dolů". Ne nadarmo byla zastávka v Pillerseetalu vyhlášena za nejoblíbenější event celé Freeride World Tour. Perfektní podmínky pro profesionály jsou například na Wildseeloder North Face s převýšením 610 metrů a sklonem až 70 stupňů. Trasy pro freeridery jsou vlastně lyžařské cesty 1A, 4 a 3A vedoucí od Lärchfilzkogel. Freeridoví experti nabízejí kurzy lyžování v hlubokém sněhu a freeridové kurzy pro lyžaře i snowboardisty (Tel: +43 (0) 5354 52080). Na freeridové základně můžete s profesionály objevovat ty nejlepší freeridy v okolí Wildseeloderu (Tel: +43 (0) 664 3254583).

 

► Hodně kilometrů a skvělé možnosti

Lyžařská oblast Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn se skládá z několika dříve nespojených lyžařských oblastí. To nabízí hostům výhodu v tom, že v každé lokalitě jsou zvláštní sáňkařské dráhy, stezky a zimní turistické trasy. Můžete se tak kromě lyžování věnovat i řadě dalších zimních sportů. A k dobrému zážitku lyžařskému se určitě pojí i vynikající zážitky kulinářské - s více než 40 útulnými chatami máte obrovský výběr. Lyžařské chaty se vyznačují dobrým poměrem cena / výkon, takže můžete bez obav ochutnávat, na co máte chuť.

 

► Après-ski: Čilý noční ruch a spousta akcí


Pokud nejste fanouškem après-ski, nebude asi tato lyžařská oblast vaší první volbou. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je vyhlášené svou party atmosférou a rušným nočním životem.

Naplánuj si pobyt

Skipasy

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

209cm
131cm
87cm
44cm
14cm
14cm
lis
88cm
pro
174cm
led
104cm
úno
100cm
bře

Víc o lyžařském terénu

56%
Modré sjezdovky
35%
Červené sjezdovky
9%
Černé sjezdovky
156
Sjezdovky celkem
270 km
Sjezdovky celkem
7.5 km
Nejdelší sjezd
270 km
Sjízdný terén
2 km
Osvětlené
368 ha
Zasněžování
243 km
Zasněžování

Počet vleků: 70

29
Kabinkové lanovky
4
Expresní 8-sedačky
12
Expresní 6-sedačky
2
Expresní 4-sedačky
3
4-sedačky
20
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2096m
Vrchol
1256m
Převýšení
840m
Údolí

Důležité termíny

02 prosinec, 202202. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
16 duben, 202316. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
137
Délka sezóny (dny)
143
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.